Šta je novo?

Kako vam skida steam u poslednje vreme?

monique90

Zapažen
Učlanjen(a)
05.10.2023
Poruke
90
Poena
20
Pre nekih nedelju dana sam primetila da Steam ne skida igre kako treba, svaki drugi launcher skida fino max speed 23mb/sec, probala sam epic games, uplay... Imam supernovu paket, skoro su mi promenili modem pa mislim da mi je to i pravi problem, ali onda bi me zezali svi ostali download, steam skace gore dole kao lud, sve skidam na isti HDD koji je star mesec dana, ali zbog steam-a sam probala da skida igre i na m2 ssd gde mi je win10 a i na normalni sata ssd gde mi stoje igre koje igram svaki dan jer sam pomoslila da ga muci read/write speed, ali ponovo to je samo steam koji ima problem, s e ostalo skida dobro. Sad me zanima jel ima jos neko da ima probleme sa steamom u poslednje vreme da ne skida igre kako treba?
 
Proveri u opcijama Steam koji ti je podešen Download region.

Ja imam optiku 1 Gbps i primetio sam da se vuče download jedva prebaci 10 MB/s (nekad ni preko 20 ne ide) a trebalo bi da leti preko 100.

I onda sam video da u opcijama je Bulgaria, znam da nekad je bilo na Hungary i tada skidalo brzo sve. Sad sam prebacio na Germany - Frankfurt i mislim da brže skida.
Mada često mu treba vremena da alocira fajlove, i još ako skida neke delove paketa koje su jako kompresovane to ti onda zavisi do procesora. I naravno SSD tj. M.2.

Pokretanje novijih igara sa obično HDD sa magnetnim pločama je prošlost, nemoj novije igre igrati sa toga.
 
Proveri u opcijama Steam koji ti je podešen Download region.

Ja imam optiku 1 Gbps i primetio sam da se vuče download jedva prebaci 10 MB/s (nekad ni preko 20 ne ide) a trebalo bi da leti preko 100.

I onda sam video da u opcijama je Bulgaria, znam da nekad je bilo na Hungary i tada skidalo brzo sve. Sad sam prebacio na Germany - Frankfurt i mislim da brže skida.
Mada često mu treba vremena da alocira fajlove, i još ako skida neke delove paketa koje su jako kompresovane to ti onda zavisi do procesora. I naravno SSD tj. M.2.

Pokretanje novijih igara sa obično HDD sa magnetnim pločama je prošlost, nemoj novije igre igrati sa toga.
Menjala sam region par puta, ista brzina i ponasanje, cpu imam 5800x ryzen, 32gb ram, neznam sta mu je, ne instaliruje mi se windows jer svi ostali launcheri skidaju lepo, bas mi je cudno zasto radi tako.
 
Region Hungary, ide na max 35 MB/s.

Proveri da ti nije stikliran limit download speed u Steam settings
 
I ja sam na madjarskom serveru, nisam imao problema, ali nekad najblizi server i ne znaci najvece brzine skidanja, probaj vise servera, pa i neke dalje, mozda je veci saobracaj trenutno na blizim serverima.
 
Juce krenem ja da skidam myth of empires i skida se na max speed i tako do nekih 50% i onda krene da skida lose sto se vidi na slikama, tog istog trenutka da bih se uverila da internet nesto ne zeza pustim ja saints row na epic da skida i tamo drzi punu brzinu dok se ne skine cela igra, danas ponovo steam skida pacific drive lose, ja sam stvarno mislila da nisam jedina kome tako lose steam skida.image.pngimage (1).pngimage (2).pngimage (3).png
 
kod mene sve top,trenutna
 

Prilozi

  • Screenshot (90).png
    Screenshot (90).png
    722.5 KB · Pregleda: 24
Neznam stvarno, i to tako samo steam, ali ponekad skida normalno.
 
Nazad
Vrh Dno