Šta je novo?

Kako ubaciti program u mobilni telefon?

Johnny B.

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2005
Poruke
2,221
Poena
380
Nisam nikad radio nesto slicno niti imam mob sa kojim mogu ovakve stvari da radim, ali me je zamolio drugar da se raspitam i da mu pomognem.
Samo kratko neko ako moze da mi kaze, da li se to kopira ili kako vec i gde mogu da nadjem programe za mob.

Hvala.
 
Evo, bacam pasulj i pilece kosti, otvaram tarot karte...

Koji mobilni, smarthone ili obican? Koji proizvodjac, model? Svaki ima svoj nacin instaliranja programa.
 
Zato sam i pitao, jer ne znam.

Evo vidi u pilecim kostima, ja sam sada pogledao i video da je to Siemens, pogledacu u pasulju koji je model pa ti javljam.

A u medju vremenu mi reci kako to moze za Nokiu, recimo 6103, tj ako moze?
 
Naravno, tarot karte kazu slecede: spojis telefon na racunar kablom namenjenim toj svrsi, eventualno, Ir ili BT vezom. Nadjes na netu odgovarajuci Java softver, skines .JAR i . JAD fajlove tog softvera (moze i samo jar, ali ako ima skines oba), prebacis ih na telefon u odgovarajuci folder (na Motoroli je Kjava), i onda instaliras iz telefona. Ili ako imas neki PC softver kao sto je Moto MidMan, pa direktno sa njega sibnes na telefon.
 
Za nokiu ima more softa za rad sa telefonom: nokia PC Suite, onda oxygen phone manager, pa nokia logo manager... Koliko znam za non symbian nokie oxygen je keva (sam ga koristim za backup SMS). Ako nemas PC suite lepo odes na nokia.com i skines ga, ne kosta nista. Za siemens ne znam, ali pobogu, google caruje, rambler.ru klade valja.
 
Jos nesto, more java softa za sve telefone: www.getjar.com, licno sam odatle skinuo bar 20 korisnih stvarcica i igrica za nokia 6800.
Pre sam imao neki irda port uz koji sam dobio cd sa programima za povezivanje sa mnogim telefonima (nokia, siemens, lg..), tako da mozes da obratis paznju na to.
Pozdrav, Marko
 
E pa to mi je sve poznato. Ja imam 6610 nokiu pa samim tim imam i oxygen. Sve sto hocu da ubacim radim klasican inport, ali ne znam za softvercice da li se razlikuje. To je i bio cilj teme. Znaci moze i preko obicnog ubacivanja oxygen-a?
 
@Baraba: sta je pisac hteo da kaze???? Nista te covece ne razumem, budi malo eksplicitniji. I zasto u prvom postu kazes da nisi nikad imao posla sa ovim, a posle pominjes da znas za oxygen i da ga koristis??
P.S.
E jesi baraba :D
 
mislio sam da je komplikovanije ubacivati neke programcice u tel koji to podrzava nego ubacivati u neki prost tel kao sto je moj muziku i slicice.
 
Ista stvar. Bitno je da ga "naranis" kompatibilnim fajlo (jad, jar, sis, sisx), zavisi koja je platforma u pitanju.
 
Ista stvar. Bitno je da ga "naranis" kompatibilnim fajlo (jad, jar, sis, sisx), zavisi koja je platforma u pitanju.


HHEHEHEHE duhovito , mada se bas ne bi slozio da je isto - barem ne nacin na koji ces da ga naranis komp. fajlovima :d . Nokija je tu stvarno zakon sto se tice software i komuniciranja telefona sa PC. Nekad sam imao nokiju N-gage (S60 platforma) i njen pc suit bilo je boza prebaciti fajlove sa njom - jednostavno pregledno i logicno. Kupio sam Motorolu A920 (UIQ ili ti symbian 7) i 2 dana pokusavao da ukapiram kako da ubacim fajlove na mmc putem motorolinog suita - neka zadnja verzija i na kraju provalim da je to moguce jedino prevlacenjem fajlova iz my comp (ili t. commandera) u njegov browser :wall: . Nikakvo kopiranje niti bilo kakve komande u motorola suit-u pih bas sam se namucio oko gluposti ,ali je zato citac kartica zakon :banana: sad sve odradjujem iz njega za 2 minuta.

Pozz
 
@Baraba: jesi li uspeo u ubacivanju programa u neko telefonce? Zaboravi da ti kazem da je nokia pc suite laksi za instaliranje programa od oxygena II, ali u oxygenu II mozes da igrice metnes u "Games", dok preko pc suite sve zavrsava u "Applications" dir u mobilnom. Nekada sam imao samsung N620 i katastrofa, a ni noviji nisu bolji, imaju ocajan soft za komunikaciju sa PC-ijem. Nokia do Tokia :D
 
Nikako da naletim na druga koji me je to pitao, tako da nisam ni probao jos. Javljam cim probam, mada me je interesovalo samo da cujem kako posto ne spadam u one koji zele da imaju zver od fona.
 
Nazad
Vrh Dno