Šta je novo?

kako spojiti 2 adsl linije na jedan komp

link2rage

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2004
Poruke
408
Poena
620
imam 2 adsl konekcije po 1,5mb brzine, kako da spojim te dve konekcije na jedan kompjuter i da mi ukupna brzina bude 3mb. Nesto sam pokusavao medjutim on mi mi pri skidanju skida i dalje brzinom od 1,5mb. pretpostavljam da ima neki program koji spaja ove 2 ip adrese u jednu te tako mogu da koristim zbir tih brzina pitanje je smoa koji?
 
Ne postoji. Ima nekih resenja, preko nekog rutera, ali nisam siguran... Pretrazi forum, ima jedna tema od preko 5 strana gde se raspravljalo o tome.
 
nacin postoji ali potreban ti je router koji ima "load balancing" - mislim da se tako vodi ta mogucnost da ruter dva ili vise linkova "spaja" u jedan...

takvi ruteri su nesto skuplji....
 
Tp-link Pogledaj "load balance router"
http://www.tp-link.com/products/router.asp

Ili podignes Mikrotik na nekoj kanti od kompa. (ovo ti je jeftinije i bolje,ja sam tako namestio kod mene,ako treba pomoc za Mikrotik javi)
 
Poslednja izmena:
Ne vidim kako bi to moglo da se uradi (da se dobije zbirna brzina DL od 3Mb). Ono što je moguće izvesti uz pomoć Mikrotika je da se vrši istovremeni DL dva (ili više) različita fajla preko 2 ADSL linije, pa bi tako u zbiru ukupan DL stvarno dostigao 3Mb.
Ovi TPLink ruteri rade Load Balancing tako što prate opterećenje svakog linka, pa u skladu sa tim novootvorene konekcije rutiraju preko onog koji je manje opterećen.
I jedna i druga varijanta omogućavaju istovremeno korišćenje oba linka, ali se 3Mb može dostići samo statistički. Možda bi P2P softver mogao iskoristi punu brzinu. Tu se pravi dosta konekcija, pa da se pola rutira na jedan link, pola na drugi.
 
Ne vidim kako bi to moglo da se uradi (da se dobije zbirna brzina DL od 3Mb). Ono što je moguće izvesti uz pomoć Mikrotika je da se vrši istovremeni DL dva (ili više) različita fajla preko 2 ADSL linije, pa bi tako u zbiru ukupan DL stvarno dostigao 3Mb.
Ovi TPLink ruteri rade Load Balancing tako što prate opterećenje svakog linka, pa u skladu sa tim novootvorene konekcije rutiraju preko onog koji je manje opterećen.
I jedna i druga varijanta omogućavaju istovremeno korišćenje oba linka, ali se 3Mb može dostići samo statistički. Možda bi P2P softver mogao iskoristi punu brzinu. Tu se pravi dosta konekcija, pa da se pola rutira na jedan link, pola na drugi.

p2p download radi tako upravo zbog vise konekcija,kada surfujem radi samo jedan link,download manageri sa nekih servera takodje mogu iskoristiti vise linkova,kod mene rade 3 (2x adsl i wirless,trenutno samo jedan adsl i wir.) npr. skidam 1 torrent i download se sabira sa sva tri(2) linka,sve sto sam podesio je samo 3 static gateway-a,distance 1 u routes,i nat za interface lan3 (do switcha).
 

Prilozi

  • asasas.JPG
    asasas.JPG
    128 KB · Pregleda: 100
  • kkkkas.JPG
    kkkkas.JPG
    29.2 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Ne,sto mi je cudno,jednostavno radi kako mu dune,uglavnom odmah vuce istovremeno sa oba linka,nekad krene prvo sa adsl-a nekad sa wireless-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno