Šta je novo?

Kako se to radi u trulom kapitalizmu

Nedjo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.07.2000
Poruke
6,934
Poena
800
Pretpostavljam da ste svi culi za sajt koji je neki lik otvorio da bi bojkotovao Sapphire jer sa svojom politikom naziva manipulisu kupcima (128bitni Radeon 9800 su zvali Radeon 9800 Pro). Samo dva dana nakon sto je objavljeno (na vise sajtova) za postojanje doticnog sajta, Sapphire je izdao zvanicno saoptenje:
http://www.sapphiretech.com/press/128-bit-9800.pdf
ovo je interesantno jer predstavlja prvu, barem meni, demonstraciju snage Interneta i njegovog uticaja na informisanje ljudi i potencijalnih kupaca hardvera. Ovo je odlican pristup koji bi trebalo koristiti protiv svih lazzova kojih je gomila u IT industriji!
 
E ovakve stvari me raduju i odusevljavaju!
 
Sjajna stvar!
Nešto o čemu mi možemo još neko vreme samo da sanjamo. Moć javnog mnjenja, i razvijena svest kupaca, koji se ne libe da preduzmu neke konkretne korake, umesto (kao kod nas) samo da kukaju da ih je neko namagarčio.
 
Ja sam zapanjen prosto ne mogu da verujem da je neka kompanija priznala gresku, progutala (neukusnu) knedlu i ispravila nesporazum... respekt... Kada bi svi bili ovakvi..
 
Ja ne mislim da je u pitanju ista spektakularno.

Kakva crna konfuzija.
Video zapadni chobo da pise 9800pro, a ranije je nacuo da to valja, video da kosta nekoliko desetina $ manje od "iste" takve pored nje, odmah pozurio da je pazari, a posle mu rekli da i nije bas prosao kako je namislio.
I sta sad? Ko ga shljivi kad se nije informisao, kupovina tehnickih uredjaja tog nivoa slozenosti, kao sto su graficke karte, zahteva elementarno poznavanje materije, bar da se zna sta znaci tih 128-bit. Eto, Sapphire ce sad da stavi vecu nalepnicu :D

Ovde se ne radi ni o kakvoj prevari, taj chip na GK jeste 9800pro, za razliku od npr oznacavanja P4 c128kb, sto jeste cista prevara.

Radi se samo o vunama i nepoznavanju materije.
 
Otprilike tako - entuzijaste su znale o cemu se radi (ako nista drugo, barem po ceni), a oni ostali mislim da nisu ni primetili "razliku", bas kao sto im ni to "128-bit" ne znaci nista - ne znaju prema tome da odrede da li je to lose ili dobro. To jest, mozda ih bas i navlaci - cim je 128-bitno, mora da je duplo jace od ovog 64-bitnog Athlona :d
 
Pay back je zakon. Nevazno da li neko namerno ili slucajno obmane kupca, vracanje novca je obavezan tok dogadjaja, ili zamena za adekvatni kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Mogli su i tuzbu da "popiju", neka wuna bi ih otresla samo tako...
 
Pa mnogi domaci uvoznici nisu primirisali ovakvom nacinu poslovanja. Ovde ti uvaljuju FX5200 64-bitni kao da je 128-bitni, uostalom to nigde ne pise, t.j. retko ko to naglasi. Isto vazi i za FX5600XT/SE kojih ima i 64-bitnih i 128-bitnih, a po ceni su kao ATi9600pro sa BGA 128-bitnom memorijom koja shiba na 700 Mhz. Kada obican laik dodje i kupuje konfiguraciju, taj nema pojma kolika je razlika izmedju 64 i 128-bita ili 256-bita, njemu je bitno da kazze, ja sam nasao FX5200 za 55 eura, a ti mi prodajes tu nekog MSI-ja TDR za 80. :d Velikoj vecini prosecnih kupaca je bitnija razlika od nekoliko desetina evrica, nego izmedju 64 i 128-bita, za koje usput ne znaju sta znace dok se jednog dana ne uvere kako 3D seche.
 
Nazad
Vrh Dno