Šta je novo?

Kako prikljuciti PS3 na analogni ulaz na TFT monitoru

Provalio sam kako .HDMI->DVI konverter pa na DVI->VGA.
E sad, gde naci kod nas HDMI to DVI ?
 
Imam ga ja, kupio Thompsonov HDMI -> DVI kabl u tehnomarketu, ima ih koliko hoces, za 999 dinara!

Ali to sto ti mislis, nece da radi.

Iz jednog razloga, DVI u sebi ima i DSUB kontakte (R,G,B,HS,VS, to je onaj izdvojeni segment sa desne strane konektora (kada gledas u njega), koji podseca na srpski krst sa cetiri S okolo), koje "konvertor" odnosno, pravilno bi bilo reci "adapter" samo prespoji na pravo mesto, za DSUB ulaz monitora.

HDMI i DVI su isti interfejsi u sustini, koriste iste digitalne protokole (TMDS channel), samo sto HDMI ima i zvuk i remote komande u okviru istog kabla, (a i HDCP nazalost) dok DVI to nema! Ali koliko ja znam, (a znam) HDMI u sebi nema i analogne signale, RGB + vert. + hor. sinhronizaciju!

Tako da od toga, 99% nema nista, sem koriscenjem nekog posebnog adaptera.
 
Nema vise ni jedan komad tog kabla, u kom Tehnomarketu si ga kupio, i od koliko je metara.
Da li je bilio duzih recimo 5 ili 7 m.
Imaju neke na Banovom brdu ali su 2400 dinara.
Da li su imali dvi-hdmi adaptere i dugacke hdmi kablove. na jednom mestu je bio HDMI kabl od 7 metara za 1200 dinara ali ga nemaju vise i nece ga uvoziti.

Jos jedna stvar ajde pogledaj na toj kutiji od Thompson kabla imas nalepnicu, ko je uvoznik, i ako imaju telefon ili adresu.
 
Kako??? Pa ima covek DVI ulaz na monitoru???? Nije ga kacio na analogni DSUB vec na DVI koji samsung 205BW podrzava!

205BW Black
SyncMasterTM 205BW-Black (20" inch Wide monitor)

The Samsung SyncMaster 205BW is a 20-inch Wide TFT-LCD delivering a 600:1 contrast ratio, 300 cd/m2 brightness, 1680 x 1050 resolution, 160 degree viewing angle and scanning frequency of 30-81kHz horizontal and 56-75Hz vertical. It is also HDTV Ready with DVI input with HDCP support.

:)


Uvoznik za kabl je tehnikom, nema sta da gledam, a uvezen je iz Bugarske. To je u sustini K&K elektronik-ov uvoz... Duzine ne znam, ja imam 10m HDMI -> HDMI koji lepo radi, i ovaj koji ima oko 1.5 ja mislim. Bilo je i od 5 metara, ako me secanje sluzi.
1. marta, HDMI --> DVI si mogao da uzmes na dusanovcu, to znam. Da li ga sada ima, pozovi pa proveri.
 
Uvoznik za kabl je tehnikom, nema sta da gledam, a uvezen je iz Bugarske. To je u sustini K&K elektronik-ov uvoz... Duzine ne znam, ja imam 10m HDMI -> HDMI koji lepo radi, i ovaj koji ima oko 1.5 ja mislim. Bilo je i od 5 metara, ako me secanje sluzi.
1. marta, HDMI --> DVI si mogao da uzmes na dusanovcu, to znam. Da li ga sada ima, pozovi pa proveri.


Znaci taj koji si kupio Thompsonov je od 1.5m. On mi ne bi zavrsio posao (min 5-7m), sve tri radnje sam zvao i razgovarao sam sa ljudima, Fontana, Dusanovac banovo brdo.
Ne nalazim taj K&K elektronik i prvi put cujem za njih, treba mi tacna informacija kako bi direktno razgovarao sa uvoznikom. Koga da zovem Tehnikom ili K&K., da li postoji neka adresa na naplepnici od tog K&K.
Nasao sam i ja taj HDMI-HDMI od 10m za nesto oko 2000 din. Medjutim nigde nisam nasao jeftnin dvi-hdmi adapter.
 
.............................
Ne nalazim taj K&K elektronik i prvi put cujem za njih, treba mi tacna informacija kako bi direktno razgovarao sa uvoznikom. Koga da zovem Tehnikom ili K&K., da li postoji neka adresa na naplepnici od tog K&K.............


Ja ti predlazem da direktno zoves gazdu K&K u Bugarsku :)

Evo ti njegova adresa:

http://www.kkelectronics.com/about.php


K&K ti je jedan bugarin, koji ce da tako po'ara nase trziste tehnike u narednih par godina, da dok se okrenes, nece nista ostati od Eltima i slicnih domacih prodavaca tehnike...

Inace, imas HDMI -> DVI i od 10m, ali mi taj nije trebao. Cena je bila oko 3300, ako me secanje ne vara, a taj sam siguran da ima na dusanovcu, niko pametan to nece da kupi...
Jerbo onaj ko ima para za to, taj povezuje kompozitnim kablom DVD i plazmu....
 
Provalio sam kako .HDMI->DVI konverter pa na DVI->VGA.
E sad, gde naci kod nas HDMI to DVI ?
Dobices samo crnu sliku, vec su mnogi probali.
Najsigurniji ti je component kabal, preko njega nema hdcp zastite a podrzava HD signal isto kao i HDMI.
Cini mi se da od njega moze da se nabudzi VGA konektor, a mozes i da ga zakacis na X2VGA na taj nacin sve konzole mogu da se zakace na monitor.

Za HDMI se vec pojavio adapter koji ubija hdcp zastitu, al ubija i po dzepu:d
http://www.hdfury.com/
 
Poslednja izmena:
E popizdecu!
Uzo sam te thmpson kablove HDMI to DVI
Pokusavam da povezem PS3 na Benq FP93G i ne radi.
Monitor ima DVI ulaz.
U cemu je sad fazon?
 
E popizdecu!
Uzo sam te thmpson kablove HDMI to DVI
Pokusavam da povezem PS3 na Benq FP93G i ne radi.
Monitor ima DVI ulaz.
U cemu je sad fazon?

Cekaj, u prevodu ps3 ne mozes povezati uopste na monitor sa dvi ulazom? :wall: :crash: :wall:
 
LOl pa sto onda ne napisu lepo cenu 1500e da bi mogao da igras.

Eto novog odlaganja dolaska ps3 na moj sto.

Ja racunao tft+ps3+zvicnici=720p kad ono treba + 100000000e
 
Ko je sad kupio PS3 (taj je sigurno lud...) sigurno je dao jos 2-3x 5-6k dinara za igrice, ako to moze da priusti onda moze jos da doda 60-100k dinara za neki 32-42" HDMI HDTV,. Toliko hvaljeni PS3 mozes nakaciti na HDTV koji kosta vise nego on sam ili na najjadiniji CRT TV, nista izmdju, a Xbox 360 mozes nakaciti na uredjaj koji hoces, od najstarijih CRT TV prcvarnica preko CRT i TFT monitora do HDTV televizora. Ovo je stvarno sramota za sony.
 
Poslednja izmena:
sto sramota za sony? uvek su bili ispred svih sto se tice konzola tako ce uvek i biti, nismo mi krivi sto zivimo gde zivimo i sto nam je standard tako jadan.... ali ovo sto sam napisao znas i sam samo ne znam cemu tvoj nepromisljeni komentar, da zivis negde preko i da zaradjujes 1000-2000e za neki obican poslic, jel bi kupio TV od 1000e?

dobro se secam cene sony dvojke kada je dosla na nase prostore pa su ljudi kupovali, tako ce i ovu samo sto ce morati da se iskesiraju i za TV
 
Niko ne tvrdi da se Sony PS3 neće prodavati, tako da je ubacivanje prodaje PS2 po visokoj ceni besmislen argument.
 
Ma bezobrazluk!
Mogli su uz konzolu da isporuce i te konvertore.
Ovome se od japanaca nisam nadao. Mislio sam da su perfekcionisti.
No, i pored svega PS3 je sprava koja najavljuje pocetak kraja klasicnog PC-a.
90% korisnika PC koristi za igranje, surf i multimediu a to PS3 pruza mnogo bolje , elegantnije i sigurnije. Zbogom shuplji windows-e i tone mega giga rama.
Barem sto se mene tice.
 
Poslednja izmena:
Ma bezobrazluk!
Mogli su uz konzolu da isporuce i te konvertore.
Ovome se od japanaca nisam nadao. Mislio sam da su perfekcionisti.

Onda bi ljudi kukali "Sony me je naterao da platim kablove i konvertore koji mi ne trebaju!!!"
a već ionako svi kukaju na cenu konzole, kukaju na činjenicu što ih Sony "tera" da uzmu Blu Ray uređaj ugrađen u PS3 itd. itd.

Ovako svako uzme to što mu treba, i kraj priče.
 
Niko ne tvrdi da se Sony PS3 neće prodavati, tako da je ubacivanje prodaje PS2 po visokoj ceni besmislen argument.

govorim o nasim prostorima i zasto je besmislen? koliko je kostao kod nas ps2, a koliko preko? koliko kosta kod nas ps3 ~700evra? nije li malo previse, da li neko zna tacnu cenu PS3 iz Crasha sa Spensa u Ns-u ?
 
PS2 se kod nas prodavao i po 1400 dojč maraka,
u doba kada je u svetu koštao 450-500$.

Ovo što su se ugradili 150 evra na PS3
i nije mnogo, s obzirom na tradiciju naših prodavaca
da deru bez ikakvog smisla.
 
PS2 se kod nas prodavao i po 1400 dojč maraka,
u doba kada je u svetu koštao 450-500$.

Ovo što su se ugradili 150 evra na PS3
i nije mnogo, s obzirom na tradiciju naših prodavaca
da deru bez ikakvog smisla.

e to to nisam bio siguran, znam da se kretalo oko 1000-1100 maraka pa da ne lupim ali sada vidim bilo je i za vise, a kad bolje razmislim filipenko i ne konta ovo sto mi pricamo kada nije bio u tom svetu konzola posto nisu pruzale eye candy grafiku pa i ne zna koliko su se kretale cene:D ili mozda gresim u vezi filipenka :D ima nas razlicitih nekome grafika ne znaci nista, nekome malo, a neko samo prica o njoj

pa da se ugrade i 100e pa bilo bi im dosta, gde ce im dusa ... :D

cek cek, pa ima slika na ovom forumu kako je driver nakacio sony3 na monitor http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=117628&page=10
 
Aman, hoću da kažem da se ovde raspravlja o tome da li je Sony mogao ili nije da isporuči par konvertora i kablova više, a vi opet o tome da li je skuplji PS3 na launchu sada nego što je bio PS2 kod preprodavaca nakon prodaje koji su mu nabili cenu. Koga briga za to.+

Što se tiče primedbi koje stavlja ZverBre na PC sve se plašim da će se to desiti.
 
Ovako svako uzme to što mu treba, i kraj priče.

I po mogucnosti genuine Sony component kablove, da ne prodje jos neko ko onaj lik sto mu Sony ukinuo garanciju jer je koristio third party kablove od koga je konzola toboze crkla... kabel da ubije konzolu, yeah right!
 
Poslednja izmena:
Onda bi ljudi kukali "Sony me je naterao da platim kablove i konvertore koji mi ne trebaju!!!"
a već ionako svi kukaju na cenu konzole, kukaju na činjenicu što ih Sony "tera" da uzmu Blu Ray uređaj ugrađen u PS3 itd. itd.

Ovako svako uzme to što mu treba, i kraj priče.

Gde uzme? Na e-bay ili Madagaskaru.
Kod nas nista nema od toga.
 
Evo upravo ovo pisem sa PS3 prikacenog na LG204WT prikacenog preko pomenutog THOMPSONovog adapter kabla. Osim blage deformacije slike (monitor je 16:10 kao i svi Wide monitori dok je rezolucija kao i HDTV 16:9) nemam problema. Cak mi je komp vezan na D-SUB i na taster menjam ciji ekran gledam (prelaz zacrni ekran na 5-10 sekundi)
Sve u svemu DVI mora da bude HDCP kompatibilan da bi radilo. Ako nie WIDE zaboravi jel ces biti primoran na ETV ili cak STV sto ce izgledati ocajno ili na VEOMA deformisan 720P
 
Ček, ček, nemaš one tamne crtice gore i dole već ti se slika deformiše širivši se po visini? :zgran: Auf...mislim, verovatno nije problem posle par minuta čim se navikneš ali je bedak...
 
Ma ne fali ništa, gledao sam u Mamutu na Braviji (valjda), i tamo se vidi interpolacija pa ne smeta (ako si udaljen više od pola metra).
 
sta da ti kazem. PS3 misli da je to HDTV, a monitor nema 16:9 mod... ako oces 16:9 mod moras se otvoris za BenQ241WZ ali on je 1200+ E
Sto se deformacija tice... ako gledas fotografije primeti se prilicno. U filmu djene-djene. U igrama zavisi od igre do igre. U GTHD (na koji sam se najgore moguce navukao) se vidi da su kola zdepastija nego obicno i da su brojcanici blago elipsasti ali je apsolutno bez ikakvog mentalnog napora moguce ignorisati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno