Šta je novo?

Kako prikljuciti PS3 na analogni ulaz na TFT monitoru

Sony-ju nije ni bila namera da napravi bilo shta osim poslednje dostupne tehnologije, jer to mora da traje, nema upgradea, i nema menjanja narednih 7-8 godina. Tako sve shto nije 16:9 sa HDMI 1.3 konektorom, ne daje sliku kakvu je Sony zamislio. Druga je pricha to shto mi u ovoj drzavi hocemo next-gen konzolu, ali da nam radi na 15" monitoru kako treba, i da igre po mogucstvu koshtaju 100 dinara. Za to sluze konkurentske konzole koje su napravljene za shiroke mase koje ne biraju previshe, da budu shto jeftinije i da ne traju dugo, vec da naprave shto veci profit za shto krace vreme.
 
Valjda hoces da kazes, Sony mozda nema najbolje igre ali je bez premca najskuplji.
 
Valjda hoces da kazes, Sony mozda nema najbolje igre ali je bez premca najskuplji.

A ti valjda hoćeš da kažeš da nisi primetio da su i Xbox 360 i PS3 konzole
čija prodaja pravi gubitke, jer te konzole više koštaju, nego što im je prodajna cena.

Na svakom primerku PS3, Sony izgubi oko 200$,
što kasnije nadoknade prodajom igara.

Dakle, ako želiš, možeš da po najboljoj ceni dobiješ naprednu konzolu,
na kojoj možeš da igraš nove i stare video igre, možeš da je koristiš kao blu-ray player,
možeš čak i da instaliraš Linux, i povežeš je na frižider koji takođe radi pod Linuxom.
Možeš i da kupiš PS3, pa da ga koristiš kao teg za papir, sakupljač prašine.
Možda kupiš PS3, pa ti ne ostane para za TV ili monitor, pa ga povežeš
na crno-beli Ei televizor.


Ali sve to, samo ako želiš tako.
 
Zasto je PS3 najbolja konzola.
Jedno je tvrditi da ce biti najbolja konzola (sto je moguce) , a trenutno je daleko najneisplativija kupovina.
Nema igara, to sto ima gore izgleda nego na XB360, nemozes se zastititi od grebanja diskova jer je nemoguce pokrenuti narezane diskove. Jedino u cemu je PS3 bolji je gledanje filmova.
 
Sony-ju nije ni bila namera da napravi bilo shta osim poslednje dostupne tehnologije, jer to mora da traje, nema upgradea, i nema menjanja narednih 7-8 godina. Tako sve shto nije 16:9 sa HDMI 1.3 konektorom, ne daje sliku kakvu je Sony zamislio. Druga je pricha to shto mi u ovoj drzavi hocemo next-gen konzolu, ali da nam radi na 15" monitoru kako treba, i da igre po mogucstvu koshtaju 100 dinara. Za to sluze konkurentske konzole koje su napravljene za shiroke mase koje ne biraju previshe, da budu shto jeftinije i da ne traju dugo, vec da naprave shto veci profit za shto krace vreme.

Ja mislim da je jedini problem to što u paketu NEMA HDMI kabla! To je sve. Svaki iole noviji (od 2005. pa na ovamo) LCDTV ima HDMI priključak, a dovoljno je da ima i onu prvu verziju. Mogli su taj kabl da stave, kao i adapter za analogni komponentni, a ne kompozitni i S-Video za skart koji ti ne da ništa osim 480p. Pa reci, u kući sam imao dva LCDTV-a poslednje generacije i ni na jednom nisam mogao da postignem HD rezoluciju. Jel to normalno i kako bi sada opravdao Sony?
 
Prosto. Iovako gube 200-300US$ po konzoli pa nisu bili voljni da gube ni centa vise.
Iovako su trenutno (SCE) u kreditima od 1.2 milijarde US$
 
Meni nesto nije jasno, mozda ce pitanje izgledati glupo al zanima me....
Svi pricaju kako soni i mikrosoft gube na konzoloma i da ce to nadoknaditi na igrama
I sad recimo neka firma npr Activision izdaje igru za PC, XBOX360 i PS3, kakvu tu vajdu imaju proizvodjaci konzola?
 
Moras da platis procenat od svake prodate igre, kao i masine na kojima se igre prave.
 
Meni nesto nije jasno, mozda ce pitanje izgledati glupo al zanima me....
Svi pricaju kako soni i mikrosoft gube na konzoloma i da ce to nadoknaditi na igrama
I sad recimo neka firma npr Activision izdaje igru za PC, XBOX360 i PS3, kakvu tu vajdu imaju proizvodjaci konzola?

Developeri kupe DevKit, tj. sve što je neophodno za razvoj video igara,
a izdavači na svaki prodati primerak video igre plaćaju određeni procenat
Sony, Nintendu ili Microsoftu.
 
Ja mislim da je jedini problem to što u paketu NEMA HDMI kabla! To je sve. Svaki iole noviji (od 2005. pa na ovamo) LCDTV ima HDMI priključak, a dovoljno je da ima i onu prvu verziju. Mogli su taj kabl da stave, kao i adapter za analogni komponentni, a ne kompozitni i S-Video za skart koji ti ne da ništa osim 480p. Pa reci, u kući sam imao dva LCDTV-a poslednje generacije i ni na jednom nisam mogao da postignem HD rezoluciju. Jel to normalno i kako bi sada opravdao Sony?

Ne opravdavam izostanak bar HDMI>HDMI kabla, ali to je mnogo sitna investicija, u normalnim zemljama koshta 5$/e i moze se naci na trafici. Ali kako onda da opravdash nedostatak charge and play dodatka na X360 koji je mnogo veci problem, odnosno nedostatak punjivih baterija i punjacha, bez toga se konzola ne moze koristiti uopshte.
 
Pa ni punjac sa baterijama nije mnogo skuplji od 5 eura.
 
Najgori punjach koshta 10e, i set od 4 baterije je 10e, a ako hocesh poshtenu kombinaciju (dobre baterije, brzi trickle punjach sa discharge-om), to ce te koshtati 50e.
 
Ajd, nađi mi kod nas HDMI kabl, sad odmah! Pusti priču. Ne samo što svi već imaju punjive baterije, pa nema potrebe da se kupuju nove, nego nove i dobre baterije koštaju 500 dinara komad (Sanyo 2300 mAh), a traju godinama. Ili bolje da skrenemo temu na to što onaj krš od Sixaxisa nije ni meant to be played uopšte. *****njska fora Sony-ja, koji je napravio em očajan kontroler koji loše leži u ruci, em lagan, em ima fiksnu, nezamenjivu bateriju. Po toj logici je onda potrebno kupiti i novi, kršten Joypad od Logitecha...
 
Ne, bolje je imati kucishte za baterije koje se uopshte ne uklapa sa joypadom, vec visi negde sa strane, dugmice odvratnog oblika i plastike od kojih te prsti bole posle sat vremena, i oblik koji pasuje samo jednoj velichini shake :) Ko ima manje ili vece od average, nece moci da drzi joypad, jer se mora drzati celim shakama kao volan :)

A shto se tiche baterija, da, imash odlichne baterije za 500 din komad, ali valjda cesh kupiti 4 za joypad i josh 4 za drugi joypad, ko to ima 20 baterija po kuci vishak ? Koliko je 8 takvih baterija ? 50e opet ? :) Shta ce onaj koji ima 4 joypada ? Bio sam 3x kod Luke, i svaki put mu nisu radile baterije na jednom joypadu, jer nije stigao da ih napuni, a nema charge and play, super zezanje :D I taj krsh od Sixaxisa postoji 10 godina, nikad niko za njega nije rekao da je krsh, a sada je uradjen kvalitetnije od svih prethodnih, i odjednom je krsh zato shto je lak :)

Shto se tiche HDMI kabla, ne trazim ih svaki dan pa da znam gde mozesh sada da kupish, ali ih stalno vidjam po raznim prodavnicama, tehnomarketu, metrou, tehnomaniji, bla...

A shto se tiche fiksne nezamenljive baterije, lepo radi xbot marketing, moracesh da se updateujesh sa tom informacijom ;)
 
Poslednja izmena:
10 godina Sony prodaje kontroler koji je frankestajn od prvog PS1 kontrolera na koji su nakalemljene "pecurke" koje nemaju nikakve veze sa ergonomijom.
 
10 godina Sony prodaje kontroler koji je frankestajn od prvog PS1 kontrolera na koji su nakalemljene "pecurke" koje nemaju nikakve veze sa ergonomijom.

Jeeeeste, propadoše zbog tog kontrolera...

a i stotine miliona ljudi koji ih kupuju takođe propatiše...
sve te iskrivljene dečije ručice, svi ti radni ljudi koji se previjaju od bolova,
ali ne brinite, tu je uvek čika Bili da nas spase muka :bottle:
 
HDMI kabl od 1.5m mozes uzeti i BG electronic za 850 din
Sto se tice SixAxisa... imam ga, imam bangave sake i ne smea mi. Ne smeta mi doduse ni Xboxov. A da nije kvalitetan to je glupost. Jedina zamerka je sto su mu r2 i l2 ispupceni umesto udubljeni. To me stvarno iritira. Dolepicu mu parce plastike na dno da resim taj problem.
 
Poslednja izmena:
HDMI>HDMI 1.5 m 500 din na buvljaku kod bugara :) ja danas uzo 2 kom
Isti takav valjaju u tehnomarketu za 999 din.
 
Krš je bre Sixaxis. Igrao sam PS3 opet danas i sada mi se Motostorm mnogo više dopao. Takve trke nema Xbox niti PC, jbga. Baš je zarazna igra.
 
Krš je bre Sixaxis. Igrao sam PS3 opet danas i sada mi se Motostorm mnogo više dopao. Takve trke nema Xbox niti PC, jbga. Baš je zarazna igra.

Ma MotorStorm je ludilo! Obavezno ga igraj iz prvog lica i koristi senzor! Trebace ti nekih pola sata da naviknes! Znaci opste ludilo kada se naviknes na senzor! I probaj obavezno on-line ako si u prilici!
 
Igrao sam sa senzorom i mnogo je lakše voziti džip, tj. bagi, šta je ono već, nego motor... Senzor je do jaja, ali mi i dalje smeta što je kontroler neudoban i prelagan.
 
Pa dobro Maxo, navićeš se...

Probajte ljudi Blazing Angels sa žiroskopom... kontrole na Simulation... savršenstvo...
 
Nazad
Vrh Dno