Šta je novo?

Kako povezati zvucnike sa muzickog uredjaja za komp?

Civil

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2005
Poruke
2,028
Poena
380
Kratko i jasno. Moram da prikljucim jedan laptop. Znaci, kako to da uradim, kako da povezem onaj dzek kao od slusalica?
 
Kupiš kabl koji sa jedne strane ima stero bananu, a sa druge dva činča.
 
Ne razumem. Ti zvucnici su fabricki zvucnici tog muzickog uredjaja. Znaci, oni imaju svoje kablove koji iz njih idu u ona dva kao prekidaca na samom uredjaju. Moram da spojim kabl nekako.
 
Ti zvučnici ne mogu da rade bez pojačala, a pojačalo se nalazi u muzičkom uređaju. Ti laptop povezuješ na muzički uređaj gore pomenutim kablom.

P.S. Tek sam sad skapirao pitanje. krastavac kasno je, vreme je za horizontalu.
 
Poslednja izmena:
Stvarno? Zanimljivo. Vidi, sad' sam pogledao, znaci uredjaj pozadi ima tri konektora za cinc, iznad gornjeg pise AUX IN a sa strane prva dva stoji L i R (kao LEFT i RIGHT verovatno) a ispod treceg pise SUBWOOFER i pored njega je slicica za zvuk. Znaci, ja bi taj kabl trebalo da povezem u prva dva, je l' tako?

Gde mogu da kupim taj kabl?
 
u prodavnici... :D :d
pa sada ih ima bukvalno svuda. ako ne znas gde su specijalizovane radnje (a ima ih sigurno 10 u tvom kraju), odes u bilo koju prodavnicu kompjutera ili u vecu robnu kucu (hipermarket, metro, eurosalon...)
 
:D Dobro, ma ima i na pijaci, pitao sam tek onako, iz navike. ;) A je l' se radi onako kako sam napisao?
 
Poslednja izmena:
levi kanal u L, a desni u R :d
 
levi kanal u L, a desni u R :d

Kako u R? :zgran: Ako je L za Levi, onda bi za desni bilo D :bottle:

Sorry, morao sam :D

A da, inace, ima na pijaci :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Kako u R? :zgran: Ako je L za Levi, onda bi za desni bilo D :bottle:

Palo mi je na pamet i tako da napišem, al' rekoh naći će se neki pametnjaković da me ispravlja pa sam odustao. :d Džaba.:bottle:
Što bi rek'o Bart Simpson "Damn if you do, and damn if you don't".:p
 
Imam problem. Ocigledno je do kabla ali kabl je maltene nov, odnosno koristio sam ga svega jednom, dva puta. Odavno je to bilo, to je znaci kabl koji sam koristio za povezivanje kompa i TV-a, kada sam kao pokusavao da gledam filmove sa kompa na TV-u.

Sada sam uzeo taj kabl, on je ovakav kakav smo ustanovili da treba da bude osim sto na kraju gde je banana ima i prikljucak za TV OUT. U svakom slucaju, prikljucim cinceve za uredjaj, pritisnem AUX, cuje se samo jedan zvucnik. Ustanovim da se kada prikljucim jedan cinc, cuje i jedan i drugi zvucnik, u koji god prikljucak da ubacim (L ili R) dok ovaj drugi cinc gde god da ga prikljucim ne cuje se nista. Ne znam ima li to veze, jedan je crne boje a drugi crvene.

P.S. Evo sad' sam otisao da pogledam i vidim gde bi problem mogao da bude... ta dva cinca su isla u TV kada sam gledao filmove, a na TV-u ima VIDEO IN i AUDIO, znaci taj jedan cinc je isao u VIDEO IN (taj sto se sa njega ne cuje zvuk) e sad' ne znam da li je u tome problem, da li je on samo za video? Ne vidim da se razlikuje od drugog ni po cemu. I na kablu pise audio/video.

Sta zborite?
 
Poslednja izmena:
to je kabel za mono zvuk. Znaci samo jedan cinc prenosi zvuk dok drugi prenosi video signal. Tesko ce to da se budzi. Najbolje odes do radnje trazis kabel na jednom kraju 3.5mm stereo bananica na drugom kraju dva cinca, samo trazis "Ocu kabel da povezem kompijuter sa linijom." i dobices to sto ti treba, u vise duzina :)
 
to je kabel za mono zvuk. Znaci samo jedan cinc prenosi zvuk dok drugi prenosi video signal. Tesko ce to da se budzi. Najbolje odes do radnje trazis kabel na jednom kraju 3.5mm stereo bananica na drugom kraju dva cinca, samo trazis "Ocu kabel da povezem kompijuter sa linijom." i dobices to sto ti treba, u vise duzina :)

Bas tako u potpunosti se slazem a evo i slike:
http://img328.imageshack.us/my.php?image=2xrcaplugto35mmplugps9.jpg ;)
Naravno mozes i da kupis neki malo kvalitetniji, posto su ovi dno dna...
 
Tacno, u pravu ste! I ja sam to shvatio i kasnije probao sa drugim kablom i to je to! Hvala!

Inace, ne bih ni postavio ovaj topic da sam znao da se tako povezuje, ja sam mislio da moram direktno da se zezam sa zvucnicima, da prespajam kablove itd.
 
Imam 2 JBL zvucnika oznake XE3 pa me inetresuje posto nisma dobio mini liniju a nemam nikakvo pojacalo , koje mi treba pojacalo ili na sta mogu da ih povezem . Hvala :D
 
Treba ti stereo pojačalo i povežeš ih na izlaze za zvučnike sa zadnje strane pojačala.:d
 
Ti JBL su veoma dobri ali prilično matori zvučnici. Pre nego kreneš u ulaganja, proveri da li su ispravni.

Dakle, pogledaš kako membrane izgledaju, da li su čitave, da nisu kalote udubljene (kalota je polukružni ispupčeni deo na sredini membrana). Nemoj pritiskati kalote da ih ne udubiš.
Na bas zvučniku, pregledaj gumena vešanja membrane. To je gumeni prsten na rubovima bas drivera (driver je svaki pojedinačni zvučnik u kutiji, kod tebe ih ima po 3 komada).

Ako su driveri vizuelno ok, vredi dalje proveravati, isprobavati i ulagati u te zvučnike. Ako je neki od njih vidno oštećen ili pohaban, treba malo istražiti i videti isplativost sređivanja. Ne mora biti skupo, a vredi za te JBL-ove.

Da to poteraš, treba ti neko stereo pojačalo ili receiver. Može i neka bolja minilinija renomiranih proizvođača (Pioneer, Onkyo, Yamaha, Denon...). Ima toga dosta na Kupujem Prodajem, ali treba imati mnogo sreće ili mnogo znanja da se tu ubode nešto a da nije ukradeno iz nekog centra za reciklažu el.otpada u EU.

Dakle, nešto ovakvo. Receiver-i (pojačalo koje ima ugrađen i radio):
http://www.kupujemprodajem.com/DENON-DRA-350-stereo-risiver-14567044-oglas.htm?filter_id=141
http://www.kupujemprodajem.com/Technics-resiver-SA-EX-100-14569554-oglas.htm?filter_id=141
http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-RX-530-RS-14203177-oglas.htm?filter_id=141

...ili čak ovakvo (ovako matorog dizajna, lepo će da ide uz te JBL):
http://www.kupujemprodajem.com/radio-risiver-philips-14616818-oglas.htm?filter_id=141

...ili samo pojačalo, slično ovom gore, samo nema radio:
http://www.kupujemprodajem.com/harman-kardon-6150-14615102-oglas.htm?filter_id=108

Da se razumemo, ni jedna gornja preporuka sa KP nije konkretan predlog, nemam pojma u kakvom su stanju, samo te usmeravam šta da tražiš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno