Šta je novo?

Kako odmrznuti Manjaro sistem?

Dreamcast

Poštovan
Učlanjen(a)
09.01.2023
Poruke
415
Poena
55
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600
Matična ploča
Asus Prime B650M-K
RAM
Kingston Fury Beast 16GB Kit DDR5 @6000
GPU
Integrated
Storage
2xSSD+1xHDD
Zvuk
Thonet&Vander Kurbis 2.0
PSU
Chieftec 600W
Kućište
TT Soprano 1000 RS
Monitor
SAMSUMG 21.5" neki
Miš & tastatura
noname
Mobilni telefon
iPhone 13
Pristup internetu
  1. Optički internet
Potrebna pomoc!
Imam instaliran Manjaro KDE koji je do promene hardvera radio perfekno. Bese Ryzen 7 5700G platforma a sada je Ryzen 5 7600 sa njegovom integrusom.
Nakon promene PC sistema popravio sam GRUB preko chroot-a i sada sasvim normalno mogu da udjem u Manjaro, podigne se distro ali nakon podizanja, posle ~1 minuta, sve se zamrzne i mora reset. Za taj min-2 sve radi normalno i odjednom smrzotka.
Moze li mi neko pomoci da ovo resim i da sistem nastavi normalno da radi?

Unapred zahvalan na svakom savetu i pomoci!
 
Resenje nadjeno ultra brzo a uopste nisam mogao da se prisetim!
Mozda nekome zatreba.
U BIOS-u sam iskljucio Virtuelizaciju i sve radi kao i pre! Setih se da sam isti problem imao prosle, ili bese pretprosle, godine kada sam promenio Intel CPU (sa 10100 na 11400) u BIOS-u se automatski aktivirala Intelova Virtuelizacija i sistem mi se identicno "zamrzavao". . .
 
Bez obzira što si rešio problem, da li si nakon zamene hardware-a regenerisao intramfs image ?
 
Ako je to opcija initramfs callback iz Grub-a onda jesam a ako treba nekako drugačije, onda nisam jer ne znam kako to da odradim.
 
Ako je to opcija initramfs callback iz Grub-a onda jesam a ako treba nekako drugačije, onda nisam jer ne znam kako to da odradim.
"Chrootuj" se u install i odradi ovo.

Bash:
mkinitcpio -P linux

Nakon toga bi sistem trebao da radi bez greške čak i ako ponovo uključiš virtualizaciju u BIOS-u.
 
Extra. To nisam znao.
Probaću malo kasnije pa javljam šta se dešava.
Hvala svakako!
 
Odradjen "chroot" pa "mkinitcpio..." i posle toga sam ukljucio u BIOS-u Virtuelizaciju i podigao se sistem koji radi besprekorno!
Hvala na savetu i pomoci @alex303
 
Nazad
Vrh Dno