Šta je novo?

Kako kupovati na apple store

nema fore, nesto nije u redu sa security kodom, neka proveri sa bankom. ako se otvori u hrvatskoj nalog normalno radi sa vizom iz srbije, ja kupovao tako. nemaju sve kreditne kartice mogucnost placanja na internetu.
 
Nesto je do kartice, bez problema se kupuje sa nasom karticom ako se napravi hrvatski iTunes nalog.
 
Ja takodje imam Visa Internet karticu iz Banca Intese i registrovao sam se na drzavu CRO i sasvim korektno funkcionise.
I da to je taj trocifreni broj koji se nalazi u ovom belom pravougaoniku. Vidi da li pravilo ukucavas broj kartice i datum vazenja.
visainternet.jpg
 
Da li neko zna da li na iTunes-u, tj app store-u moze da se placa sa Visa Virtuon karticom Raiffeisen banke?
 
Može, ali za državu mora da se izabere Hrvatska (možda još neka u okruženju radi, ne znam) jer sa USA ili nekom drugom ne prihvata karticu. Jedini problem je što postoje neke aplikacije koje su za USA tržište (ili za ostale veće u Evropi) a nema ih na hrvatskom iTunes pa ne možeš da ih kupiš.
 
Moze ja i koristim tu karticu. samo izaberi drzavu Hrvatska
 
Ja kada sam pravio Apple account napravio sam na USA, nije problem da edit-ujem nalog i da prebacim na Hrvatsku?
 
nije
 
Može, ali za državu mora da se izabere Hrvatska (možda još neka u okruženju radi, ne znam) jer sa USA ili nekom drugom ne prihvata karticu. Jedini problem je što postoje neke aplikacije koje su za USA tržište (ili za ostale veće u Evropi) a nema ih na hrvatskom iTunes pa ne možeš da ih kupiš.

To jeste. Takodje, u USA za vreme vecih praznika se nude veliki popusti (recimo sa $9.00 na $0.99) kojih u HR nema.

Ja bih voleo da kupim i neku knjigu, a njih na HR AppStore nema mnogo (tu su samo neke free). Lepo izgledaju knjige za iBook 2.
 
mozes da otvoris hrvatski nalog i povezes neku nasu deviznu karticu ili otvoris us store sto je preporuka i kupujes vauchere koje imas po sajtovima i redeemujes kredit.
ako tek kreiras nalog, otvori app store i klikni da preuzes neku free stvar jer ce ti jedino tako ponuditi opciju none koju odaberes ako ne povezujes karticu pri kreiranju naloga...
 
Moze li jedna pomoc.

Prvi put se susrecem sa Iphonom

Hocu da mogu da skidam i kupujem sa appstora aplikacije i igre.

Imam Paypal i imam visu virtuon karticu raiffaisen banke.

Imam drugara u Hrvatskoj i mogu iskoristiti njegov mobilni broj za kod ili sta vec treba.

Kupio sam iphone 5s

Icloud nema free je.

IOS je 10.3.3 apdejtovan na zadnji.


Otisao sam u servis i oni kazu odes lepo na icloud.com napravis icloud nalog i posle se ulogujes na mobilnom i to je to.

Ja napravio na racunaru icloud i posle se ulogovao na mobilni ali pise


This Apple ID Has Not Yet Been used with iTunes Store i imam Review opciju i kad kliknem pise samo Croatia nema srbije da se odabere,prekinuo sam i izasao.


Neko prica pravi se nalog na itunes neko prica na icload.com neko vice us store neko hr store neko gift card neko visa kartica. Ja nemam pojam kako da krenem a da ga slucajno nezakljucam na icloud.

Gledao sam forume isrbija i ostale ali niko da detaljno objasni sta i kako,korak po korak.


Moze li mi neko objasniti kako i sta da uradim da bih mogao da kupujem aplikacije sa itunes appstore
 
Poslednja izmena:
Mislim da mozes sa tom Visa karticom da kupujes ako napravis HR nalog,za US nalog-gift kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Budi bez brige, ne možeš ga zaključati na iCloud, sve dok pamtiš šifru. Sve si dobro uradio, izaberi neku američku adresu (nadji na google-u neki hotel u Heleni, MT na primer), upisi broj telefona i zip code i to je to. Ja plaćam preko gift kartica koje kupujem na maximuscards.

Ne znam kako funkcioniše stvar sa hrvatskim app store-om, to nikad nisam radio.
 
Mislim da mozes sa tom Visa karticom da kupujes ako napravis HR nalog,za US nalog-gift kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aha,kakva je razlika US store vs HR store

Ja posto imam drugara u HR onda bih mogao preko njega registrovati se,odnosno moji podaci a njegov broj mobilnog i adresa ako treba.

Jer tad ne moram kupovati gift card? Nego samo koristiti visa card.

Budi bez brige, ne možeš ga zaključati na iCloud, sve dok pamtiš šifru. Sve si dobro uradio, izaberi neku američku adresu (nadji na google-u neki hotel u Heleni, MT na primer), upisi broj telefona i zip code i to je to. Ja plaćam preko gift kartica koje kupujem na maximuscards.

Ne znam kako funkcioniše stvar sa hrvatskim app store-om, to nikad nisam radio.
Upisem US adresu a kako ide registracija,na Srpski broj ili? Ja bih pre odradio sa HR storom jer imam drugara sa hr karticom i adresom u HR ako nesto zaskripi nekad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Razlika je u izboru aplikacija,licno bih uvek isao na US store,ako ti kupovina gift kartica nije problem,a ne vidim zasto bi bio. Sa druge strane,nekome je trebala neka domaca aplikacija,koja nije bila na US store-u,vec samo na HR(mislim da je neka kladionica bila u pitanju). U tom slucaju uvek mozes napraviti i HR nalog,ako ti bas zatreba,pa ga koristiti samo po potrebi. Ne treba ti gift kartica,ako prodje ta Visa,to vazi samo za HR nalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razlika je u izboru aplikacija,licno bih uvek isao na US store,ako ti kupovina gift kartica nije problem,a ne vidim zasto bi bio. Sa druge strane,nekome je trebala neka domaca aplikacija,koja nije bila na US store-u,vec samo na HR(mislim da je neka kladionica bila u pitanju). U tom slucaju uvek mozes napraviti i HR nalog,ako ti bas zatreba,pa ga koristiti samo po potrebi. Ne treba ti gift kartica,ako prodje ta Visa,to vazi samo za HR nalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa onda predpostavljam da us store ima veci izbor aplikacija nego hr store? kako to ide sa us storom i gift karticama,moze objasnjenje malo? Znam da ima na netu objanjenja ali bolje iz prve ruke.
 
Upisem US adresu a kako ide registracija,na Srpski broj ili? Ja bih pre odradio sa HR storom jer imam drugara sa hr karticom i adresom u HR ako nesto zaskripi nekad.

Ne, već taj američki, tj broj hotela koji nađeš na google-u.

Pa onda predpostavljam da us store ima veci izbor aplikacija nego hr store? kako to ide sa us storom i gift karticama,moze objasnjenje malo? Znam da ima na netu objanjenja ali bolje iz prve ruke.

Ma nije to nikakvo cimanje, odeš na sajt, izabereš koju gift karticu želiš, platiš i dobiješ kod. Potom udješ na app store, skroluješ na dole, redeem i upišeš taj kod koji si dobio. To je to.
 
Gde su sada najjeftinije iTunes kartice?
 
Ne, već taj američki, tj broj hotela koji nađeš na google-u.
Kazi mi jel ima neka verifikacija na broj mobilnog ili nema,recimo ulogujem se na mobilnom ukucam icloud i onda dodjem do odabira zemlje,odaberem US i ukucam sve sto treba i broj telefona US,jer mora mobilni broj ili bilo koji US fiksni ili sta vec,sa formatom +1 786-762-2646

Jel ima problema ako nesto se neukuca kako treba adresa mobilni zip code area code ili nesto?

Jel treba da idem ne onu opciju NONE kada bude placanje,da odem kao na neku aplikaciju pa get?

Ili da instaliram itunes na racunaru pa tu sve da napravim?
 
Poslednja izmena:
Ma nema nikakve verifikacije. Evo ti podaci:

Adress: 800 N Oregon St,
City: Helena
State: MT
ZIP: 59601
Phone: +1 406-442-9990

Idi na opciju None.

Ne treba ti itunes za to.
 
Nazad
Vrh Dno