Šta je novo?

Kako da vratim default bios na Asus Expedition RX 570 ako ne baca sliku?

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,234
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kako da vratim default bios na Asus Expedition RX 570 ako ne baca sliku?

Imam iskustvo od drndanja sa radeon biosima i vraćanje defaultnog ali ne i kada ne baca sliku uopšte... Imam dve kartice i obe reaguju isto, pa sumnjam da je neki kvar u pitanju, a kartice su kopale...

Hvala unapred.
 
Čini mi se da može ako imaš integrisanu,pa prebaci na nju,pa fleshuj.
 
Ili ako imas ispravnu karticu i jos jedan PCI-e X16/X8 na ploci.
 
Sa MSI RX 470 4GB gaming isti slučaj... Ne baca sliku...

XFX 570 radi regularno
 
Pa prijatelju oceš da flešuješ a nemaš ništa 😃..
Neće da može..

Pa za početak nisam ni siguran da je to razlog, pretpostavljam da jeste? :)

Koji je najlakši način, kod nekoga sa integrisanom?
 
Upravo tako.
 
Možeš i bez sekundarne ili integrisane grafičke. Uslov je da ti je boot sekvenca u BIOS-u već podešena tako da se sistem prvo podiže sa USB flash-a a onda sa ostalih uređaja. Ili ako znaš na slepo da iniciraš boot sa USB flash-a. Na drugoj mašini koja radi treba prvo skinuti ROM file za tvoju grafičku i promeniti mu ime iz Asus.RX570.4096.170322.rom u rom1.rom. Nakon toga je potrebno skinuti FreeDOS i Rufus. Rufusom napravi bootabilni USB flash disk sa FreeDOS imageom sa linka od gore. Nakon toga, u root folder USB flash-a iskopiraj flasher (amdflash.exe) i rom1.rom i napravi fajl autoexec.bat i u njega stavi ovaj kod:

Kod:
amdflash -pcionly -nw -fp -fa -fv rom1.rom

Prebaci USB flash u mašinu u kojoj se nalazi kartica koju je potrebno flešovati, i rebootuj je. Čim se sistem podigne sa USB flash-a, počeće automatsko flešovanje vBIOS-a. Pošto nema slike i ne možeš da vidiš šta se dešava, sačekaj barem 10 minuta da se ceo proces završi, i onda rebootuj mašinu. Nakon reboot-a, sistem bi trebalo da se podigne normalno i trebalo bi da imaš sliku. Ovo uputstvo važi i ako imaš integrisanu grafičku, jedino što onda možeš tačno da vidiš kada se flešovanje završi.

Ako se ne snađeš, možeš meni da pošalješ grafičku pa da je flešujem programatorom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno