Šta je novo?

Kako da smanjim napon Phenom II X4 955 BE ?

krupac

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2008
Poruke
1,006
Poena
415
Ploca MSI K9A2 neo-f poslednja verzija biosa.U biosu mogu samo da povecam napon.
 
Tamo gde podizes napon takodje ga i spustas, tako je na svakoj ploci (mozda postoji neki izuzetak, ali taj MSI to sigurno nije).
 
U biosu gde ti je opcija za napon procesora pritiskom na numericki deo tastature minus (-) ili plus (+) smanjujes ili povecavas napon. Nesto je cudno da ti ploca sama stavila ovaj napon... na tom naponu moze ali na 3.9~4Ghz.
 
Poslednja izmena:
Evo ovako to izgleda:

kad probam da smanjim napon -

kad povecavam +
 
Poslednja izmena:
Cudno... probaj neki softver iz windowsa gde mozes da menjas napon, npr Phenom MSR Tweaker

Menjaj napon samo u P0 delu. BTW, P0 vrednost uvek mora biti veca od P1, isto i sa P2 i isto i sa P3 (takodje i frekvencija tj. mnozilac).
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, da li si update bios, jer je to obavezno kada se stavlja neki noviji procesor?
 
Jesam,updejtovao sam bios poslednja verzija 1.D
 
Poslednja izmena:
Probao sam PhenomMsrTweaker-om,ali posle restartovanja racunara se vrati na default 1.40v
Cudno... probaj neki softver iz windowsa gde mozes da menjas napon, npr Phenom MSR Tweaker

Menjaj napon samo u P0 delu. BTW, P0 vrednost uvek mora biti veca od P1, isto i sa P2 i isto i sa P3 (takodje i frekvencija tj. mnozilac).
 
Poslednja izmena:
ma ostavi ga slobodno... ja przim phenom 555 otkljucan b55 na 1.55v ... nikakav problem sve dok se ne greje ;) max 60 C
 
ma ostavi ga slobodno... ja przim phenom 555 otkljucan b55 na 1.55v ... nikakav problem sve dok se ne greje ;) max 60 C
Extra, ali tvoj je klokovan a njegov radi po defaultu na 3.2ghz.
Nek digne mnozilac ili magistralu da ne stoji bezveze na tom naponu.
 
OC kad uzmem bolje hladjenje.A do tada mislim da je jedino resenje sa ukljucenim qool n quiet.

Koji bi mi kuler preporucili?
 
@krupac
Imas deo gde mozes da podesis custom cool n quiet, ides na "service", i onda zakacis "Make custom P-settings permanent", i posto si menjao napon stisnes "update" pa apply i to je to. Tako ja drzim proc u C'n'Q na 0.9v :)

To koristi dok ne kupis kuler. Steta je da taj proc radi na def-u :D
 
Poslednja izmena:
Hvala svima.Smanjio sam napon pomocu Phenom MSR Tweaker-a, i jos ga malo OC. ;)
 
I meni je phenom 955 be c3 default vrednost napona bila 1.4. Ja sam smanjio na 1.34 i stabilan je.
 
Uzmi ThermalRight Ultra Extreme ili OCZ Vendetta 2, ima ih dosta na oglasima.
Ako ti se to ne svidja, pogledaj Cooler Master Hyper 212(sa ili bez +) ili TX3.
 
Nazad
Vrh Dno