Šta je novo?

Kako da se produzi cev za odvod kondenzata klime?

Scorpi

Poštovan
Učlanjen(a)
11.04.2019
Poruke
126
Poena
70
Zelim za komsiju da kupim na poklon nesto sto mogze da stavi da produzi kondenzacionu cev klime. Ne mnogo, jedno 10-15cm da produzi, bilo bi fantasticno.

Ovo:

Crevo-kondenzanta-klime.jpg


Komsija je fin sve super, i pomerio je svoju cev da mi ne kaplje. Ali kondenzaciona cev mu nije dovoljno dugacka, i onda mi i dalje malo kaplje. Reko sam mu da stavi nesto da je produzi malo, reko je da hoce, ali brze ce to ako mu ja odnesem resenje na tacnu.

Samo mi jedno 10-15cm treba da je produzi, i nema vise da mi kaplje.

Sta mogu da kupim da on to produzi? Ne pada mi na pamet nista pametno.

Hvala
 
Malo sam izguglao, ima ovako nesto da se kupi:

nastavak-za-kondenz-crevo-fi16mm.jpg


I kupis i crevo kolko ti treba, i tako povezes i produzis.

Zvao sam neku firmu sto ugradjuju klime, rekli mi gde to mogu da kupim.

E pa komsija ce da dobije poklon xD
 
Gde ima da se kupi, okači link i za ostale.
 
ja sam crevo nabijao u crevo za struju

Capture2.JPG
 
Gde ima da se kupi, okači link i za ostale.

Evo ovde ima:


Za 60 dinara nastavak, i za 100 dinara metar kondenzacione cevi.

Mada vidis, ima nastavak i od 16mm i od 18mm. Mora komsija da mi kaze koje je velicine njegova cev, pa da znam kakav nastavak da mu kupim.

Pitao sam ga. Sad samo da ga ne uhvati ono ponos ili ego i da kaze "ma ja cu to da sredim!"

Brate ce sredis, al ja cu ga sredim sutra u 7 ujutru, a ti ko zna kad ces. :confused:

Pusti mene molim te :D


ja sam crevo nabijao u crevo za struju

Pogledajte prilog 357494

Fino, fino. Ostavicemo to resenje kao Plan B.

Hvala :D
 
Za 60 dinara nastavak, i za 100 dinara metar kondenzacione cevi.

treba ti nastavak od 10 cm maksimalno, bilo čega. Prilikom nabijanja cevi u crevo koristi "Feri" On kasnije ume lepo da zalepi.
 
Ukucate u pretragu nastavak kondenz crevo klime i ima u više gradova i uglavnom online naručivanje. Trebala bi svaka bolje opremljena radnja za prodaju rezervnih delova bele tehnike da ima.
 
Ne komplikuj, kupi duplu niplu za crevo.
Pozdrav
 
treba ti nastavak od 10 cm maksimalno, bilo čega. Prilikom nabijanja cevi u crevo koristi "Feri" On kasnije ume lepo da zalepi.

Cekaj, sta je "Feri"?

Ja sam mislio samo gurnes nastavak u crevo od klime, i dodatnu cev u taj nastavak, i to se lepo zaglavi jedno u drugo.

Treba i neki lepak nesto?
 
Feri je feri :D, tečnost za pranje sudova, možeš i najobičniji tečni sapun da bi nastavak lakše utrčao u crevo.. Ta priča sa produženjem za 10-15cm zar nije lakše samo zakrenuti crevo bočno i rešen problem.
 
Feri je feri :D, tečnost za pranje sudova, možeš i najobičniji tečni sapun da bi nastavak lakše utrčao u crevo.. Ta priča sa produženjem za 10-15cm zar nije lakše samo zakrenuti crevo bočno i rešen problem.

A to si mislio. Ok da imacu u vidu hvala.

Ne moze brate. Ako stavi cev sa leve strane, ce mi kaplje na onu cev uvijenu u traku sto ide od klime u zid.

Ako stavi ispred, ce mi kaplje sigurno malo opet zbog vetra, a plus ce mozda i na parking tu dole na necija kola.

Samo desno moze da kaplje i da niko nema problem, ali mu cev nije dovoljno dugacka. I zato sam ovde...

To je to.

---

Op, javio je komsija, izmerio je i reko da ce da namesti kad mu donesem. Ipak je njegova cev 18mm.

Znaci treba mi nastavak za kondenz crevo od 18mm, i jedno 20cm kondenzacione cevi.

Ne znam da li je prodaju na duzinu koju hocu, ili moram da kupim ceo metar. Kako god, kupicu metar, iseci cu. Mozda ce mi trebati i za komsije na 5om i 6om spratu da i oni malo produze, pa nek ostane.

5i i 6i sprat su najgori, jer kako god da nameste, dok ta kap dodje do mene vetar je nosi i levo i desno i na tamo i na ovamo. Al da malo i oni pomere i produze njihove cevi, pa da budem 99% dobar.

Znaci na tacnu im dajem resenja. Valjda ce me ispostuju i ovi na 5i i 6i sprat da ovo sredimo. Da ne premestam spoljasnji uredjaj klime ili da stavljam neku nadstresnicu, to je onako veci trosak i veca muka...
 
Evo kupio sam ovo:

asdasdasd.jpg

Javio sam komsiji da sam nabavio. Cekam da mi javi da mu odnesem.

Samo treba da gurne ovaj nastavak u svoje kondenzaciono crevo, i to je to. A odnecu mu i bandaz traku, ako hoce da ga zalepi malo tu oko tog nastavka gde se to sastavlja. Cisto, onako, radi sigurnosti. Da bude sve lepo solidno pricvrsceno.

Cu vidim ako hoce kad ovo namesti, da pusti klimu na hladno da duvka jedno 15 minuta, da krene da kaplje, samo da potvrdimo da smo svi sad srecni :)
 
Evo kupio sam ovo:

Pogledajte prilog 357670

Javio sam komsiji da sam nabavio. Cekam da mi javi da mu odnesem.

Samo treba da gurne ovaj nastavak u svoje kondenzaciono crevo, i to je to. A odnecu mu i bandaz traku, ako hoce da ga zalepi malo tu oko tog nastavka gde se to sastavlja. Cisto, onako, radi sigurnosti. Da bude sve lepo solidno pricvrsceno.

Cu vidim ako hoce kad ovo namesti, da pusti klimu na hladno da duvka jedno 15 minuta, da krene da kaplje, samo da potvrdimo da smo svi sad srecni :)
samo neka sipa vodu ispod filtera klime
 
samo neka sipa vodu ispod filtera klime

Ne razumem.?

---

Ovo smo namestili. Uso je ovaj nastavak sto sam kupio u kondenz crevo od komsije super. Sve ok.

Samo je problem sto ovo kondenz crevo sto sam kupio nije pravo, pa se uvrti i dodje mu na jos gore nego sto je bilo, direktno iznad mene stoji :D

asdasdasd.jpg

Savijes ga suprotno da ga ispravis, ono se opet vrati. Savijes ga suprotno da ga ispravis, drzis ga malo, pustis ga, ono se opet vrati.

Kaze komsa ce da zalepi neku sipkicu il neko drvce nesto, cisto da ga ispravi i da ostane pravo, i to ce biti to. Samo sam ga upozorio da pripazi da mu kondenz crevo ide na dole. Znaci mora celim putem da ide nizbrdo. Ne sme nigde da se savije da ne moze voda da prolazi kroz cev i da pada done. Jer ako se to desi, voda ce da se skuplja, ce se napuni crevo za 15 minuta, i ce mu sjebe klimu.

Kad on to namesti full cu da pogledam da potvrdim da mu to ide kako treba.

Kad dodje leto sledece i krene da kaplje, ce vidimo dal smo resili problem. U slucaju da uspe da prodje neka kap tu gde je ovaj nastavak sa kojim smo produzili crevo, ce da uvije nekom trakom tu lepo, i nema da kaplje uopste.

Kad dodje leto, iden da se borim sa komsijama na 5om i 6om spratu. A mozda cu imati i pojacanje ove ljude sto imaju dole parking mesta, ako pocnu da parkiraju tu do tada. Da se ne borim sam sa problemom :D

Za sada 🏳️🏳️🏳️
 
Ne razumem.?

---

Ovo smo namestili. Uso je ovaj nastavak sto sam kupio u kondenz crevo od komsije super. Sve ok.

Samo je problem sto ovo kondenz crevo sto sam kupio nije pravo, pa se uvrti i dodje mu na jos gore nego sto je bilo, direktno iznad mene stoji :D

Pogledajte prilog 357792

Savijes ga suprotno da ga ispravis, ono se opet vrati. Savijes ga suprotno da ga ispravis, drzis ga malo, pustis ga, ono se opet vrati.

Kaze komsa ce da zalepi neku sipkicu il neko drvce nesto, cisto da ga ispravi i da ostane pravo, i to ce biti to. Samo sam ga upozorio da pripazi da mu kondenz crevo ide na dole. Znaci mora celim putem da ide nizbrdo. Ne sme nigde da se savije da ne moze voda da prolazi kroz cev i da pada done. Jer ako se to desi, voda ce da se skuplja, ce se napuni crevo za 15 minuta, i ce mu sjebe klimu.

Kad on to namesti full cu da pogledam da potvrdim da mu to ide kako treba.

Kad dodje leto sledece i krene da kaplje, ce vidimo dal smo resili problem. U slucaju da uspe da prodje neka kap tu gde je ovaj nastavak sa kojim smo produzili crevo, ce da uvije nekom trakom tu lepo, i nema da kaplje uopste.

Kad dodje leto, iden da se borim sa komsijama na 5om i 6om spratu. A mozda cu imati i pojacanje ove ljude sto imaju dole parking mesta, ako pocnu da parkiraju tu do tada. Da se ne borim sam sa problemom :D

Za sada 🏳️🏳️🏳️
sipas vodu kroz isparivac, kako se vec zove i ta voda ode kroz kondenz crevo pa testirad...
 
sipas vodu kroz isparivac, kako se vec zove i ta voda ode kroz kondenz crevo pa testirad...


Aha ok, razumem.

Nema veze, neka ga. Komsija je fin, al necu da trazim previse. Neka ga, pa ce vidimo kad dodje leto. I da me kaci i dalje malo, sad je lako resenje resi se za sekundu.
 
Nazad
Vrh Dno