Šta je novo?

kabl i napajanje za 1541

dzudzubajac

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2005
Poruke
4,920
Poena
525
Dokopao sam se ispravnog c-64 sa napajanjem, ali čovek nije mogao da nađe serijski kabl i napajanje od disketne jedinice :S: Gde naći serijski kabl i napajanje za 1541-II?

Ako je moguće da odgovor ne bude "na buvljaku" pošto baš i nisam u poziciji da ih obilazim vikendom. Pratim limundo ali nisam naišao na ovo što mi treba...
 
Koliko se ja secam mislim da je serijski kabal isti kao kabal u onom setu univerzalnih audio/video kablova
set ima jedan kabal lici na svhs al nije na koji se kace nastavci, e pa taj je mislim odgovarajuci
 
A za 1541 II ti treba ne kabl za napajanje nego citav ispravljac posto je imao spoljnu jedinicu za napajanje koliko se secam.
 
A za 1541 II ti treba ne kabl za napajanje nego citav ispravljac posto je imao spoljnu jedinicu za napajanje koliko se secam.

pa piše gore

"Gde naći serijski kabl i napajanje za 1541-II?"

Kabl ću verovatno praviti ali i dalje se nadam da ću negde iskopati napajanje/ispravljač. Eventualno ako ne nađem, možda probam da preradim napajanje od samog c-64 da mi radi za disk drive...
 
pa piše gore

"Gde naći serijski kabl i napajanje za 1541-II?"

Kabl ću verovatno praviti ali i dalje se nadam da ću negde iskopati napajanje/ispravljač. Eventualno ako ne nađem, možda probam da preradim napajanje od samog c-64 da mi radi za disk drive...

Ne znam da li ce to ici posto je za C64 5V jednosmerne i 9V naizmenicne struje a za 1541-II je 5V+12V jednosmerne.
Ako ti nesto znaci mozes da koristis napajanje od Amige CD32 i od A590 hard diska za A500. ISti je konektor i ista voltaza.
 
ima mala razlika sa napajanjem za A590.
ono dobija neki signal od A500 kad treba da se ukljuci, pretpostavljam da 1541 to ne koristi. u sustini nebitno.

verovatno ti je svakako najlakse da koristis neko staro PC napajanje ili osakatis ono od A500 (sacuvavsi onaj kockasti konektor pri tom, naravno)
 
ima mala razlika sa napajanjem za A590.
ono dobija neki signal od A500 kad treba da se ukljuci, pretpostavljam da 1541 to ne koristi. u sustini nebitno.

verovatno ti je svakako najlakse da koristis neko staro PC napajanje ili osakatis ono od A500 (sacuvavsi onaj kockasti konektor pri tom, naravno)


Nisam znao za to... JA nemam originalno napajanje za a590, nego koristim od cd32... Video sam neki tvoj hack na amiga.org ali ne stizem da to uradim...
 
U principu moze i napajanje za C64 ali ono sto se otvara i nije celo zaliveno. Ispravis napon diodama (grec) i neki malo veci kondenzator (min. 2200 uF) i dobija se odlican napon. Ja sam tako napravio i sljaka fino. A sto se tice serijskog kabla, ima po buvljacima na kilo. Ja sam uzeo dva komada za oko 50 dinara. ;)
 
Nazad
Vrh Dno