Šta je novo?

Joysticks

ZMilos

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2006
Poruke
94
Poena
309
Neki dan sam naleteo na legendu koja i dalje zivi: "competition pro" dzojstik, koji su poceli ponovo da prave kao usb varijantu za PC:

compusb.jpg
Ma taj dzoystick je bio stiff do bola...
Vise sam voleo Cruisera ,a manje Quickshot 2 plus
cruiser.jpg

24226.jpg
 
uh secam se ovog quick shot 2. dosta je taj i mogao da izdrzi. secam se da su ga svi urnisali sa olimpijskim igrama kada ga je trebalo sto brze vrteti u krug :)
 
Jel zna neko da li je moguce ove usb joypade za pc nekako prepraviti da rade na amigi.
A imam i jedan joystick za pc koji se kaci na muzicku kartu,mozda se on moze lakse prepraviti?
 
Jel zna neko da li je moguce ove usb joypade za pc nekako prepraviti da rade na amigi.
A imam i jedan joystick za pc koji se kaci na muzicku kartu,mozda se on moze lakse prepraviti?

pc joypad se može prepraviti za amigu uz teško hakovanje (bukvalno - treba da ga otvoriš i skalpelom presečeš sve kontakte od tastera ka internoj elektronici i tu nalemiš žice sa amiginog joystick kabla), a i onda ćeš moći koristiti samo gore-dole-levo-desno i max. tri tastera za pucanje.
Za volan je lakša prepravka, pošto trebaš samo kontakte sa 15pin povezati na 9pin konektor prema odgovarajućoj šemi, ali koliko znam samo igra formula 1 podržava analogni kontroler (tipa volana) na amigi.
Bolje napravi ovako nešto i koristi playstation joypad.
 
Hard hack sekcija na aminetu pogledajte ima gomila prepravki za te pc i druge periferije da bi radile na amigi.
 
uh secam se ovog quick shot 2. dosta je taj i mogao da izdrzi. secam se da su ga svi urnisali sa olimpijskim igrama kada ga je trebalo sto brze vrteti u krug :)

Quick shot 2? :zgran: Ma daj, te sam menjao na 10 dana. Ovaj prvi je bio i ostao legenda. :smoke:
 
Quick shot 2? :zgran: Ma daj, te sam menjao na 10 dana. Ovaj prvi je bio i ostao legenda. :smoke:

Quick shot 2 je bio dobar prvih par sati dok je nov, posle vec posustaje :)

Najvise sam voleo ovaj joystick, ukoliko neko nekada vidi na buvljaku, obavezno da kupi!

SPEED KING - KONIX

 
Poslednja izmena:
USB Competition Pro, isti ovakav sam kupio u metrou za npr 1600. din 2 god garancije.
Nije odmah radilo dobro jedno pucanje, odneo na reklamaciju, bili su izuzetno ljubazni i dali mi drugi, koji radi super :banana:


 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan pravi ovakav samo malo se raspao (donji deo kucista) a kako i nebi sta je sve izdrzao mada ima i jednu manu:preterano jake federe pa uz dovoljno sati postanete i pravi bodybilder.
 
Meni malo fali da kompletiram sve modele iz Quickshot i Quickjoy familije.
@dejan_osipaonic
ako ti je u raspadu donji deo kucista imam ja jednog koga polako rasturam za delove pa cu ti rado dati sta ti treba.

Da li neko zna gde imaju da se nadju i koliko kostaju membrane posto imam neka dva tri komada koje moram da popravim. :)

Eee da i srecna Nova 2008 svima
 
Meni malo fali da kompletiram sve modele iz Quickshot i Quickjoy familije.
@dejan_osipaonic
ako ti je u raspadu donji deo kucista imam ja jednog koga polako rasturam za delove pa cu ti rado dati sta ti treba.

Da li neko zna gde imaju da se nadju i koliko kostaju membrane posto imam neka dva tri komada koje moram da popravim. :)

Eee da i srecna Nova 2008 svima

Jel su to membrane za QuickShot2? Ne znam, nikada to nisam menjao, mada se secam da su nekada davno to valjali po sk. Ako neko ima problem sa mikroprekidacima na Competition Pro, uspesno sam ih onda popravljao tako sto sam otvorio mikroprekidac (imala su 2 mala srafa na svakom) i uglavnom je pucala mala opruga - limcic. Takav isti isti lim je najlakse bilo napraviti od obicnog zileta. Uzmete makaze i isecete zilet na traku.(3-4 mm sirine i npr 2.5 cm duzine - uporedite sa originalnom oprugom-trakom koja je pukla) i zamenite.
Radi isto :)
 
Meni su se raspale one rupe na donjem delu competitiona pro pa ne moze da se zasrafi jer nema gde da drzi glava od srafova.Inace najcesca greska koju sam primetio kod njega je da se prekidac nekad malo pomedi pa taj pravac ili pucanje ne radi dok se ne vrati rucno u normalni polaozaj.Ako rasturas vec taj jedan ja bih samo taj donji deo kucista ostalo radi perfektno.
 
Meni su se raspale one rupe na donjem delu competitiona pro pa ne moze da se zasrafi jer nema gde da drzi glava od srafova.Inace najcesca greska koju sam primetio kod njega je da se prekidac nekad malo pomedi pa taj pravac ili pucanje ne radi dok se ne vrati rucno u normalni polaozaj.Ako rasturas vec taj jedan ja bih samo taj donji deo kucista ostalo radi perfektno.

pa uzmi duze srafove u bilo kojoj radnji sa srafovima, i gore stavi neku sajbnu i super. nemoraju da imaju debele glave neke najtanje da ne smeta, najbolje ravne. Vise ti sraf nece biti u rupi ali nema veze.
Ako sam dobro shvatio problem ;)
 
ja sam koristio i koristim za Amigu quickshot1 (nedavno je bio jedan na aukciji al nisam odovojio 400 din za jos jedan primerak). Zbog malog hoda, ovaj dzojstik je mnogo izdrzljiviji od 2-ojke
 
Aaaaa ne s... imao sam ovaj quickshot, znam da je bio placen ondasnjih 50 demona :)
 
Gde se kod nas moze kupiti dzojstik za Amigu,ali da je bas za Amigu ne za pc.
 
USB Competition Pro, isti ovakav sam kupio u metrou za npr 1600. din 2 god garancije.
Nije odmah radilo dobro jedno pucanje, odneo na reklamaciju, bili su izuzetno ljubazni i dali mi drugi, koji radi super :banana:



Ovo kao da je kopija kempstona za amigu 500
 
Meni je ovaj bio extra
quick_shot_qs-131_%5Bsigma%5D.JPG
 

E nesto slicno sam video u prodavnici tipa sve za 95 dinara, sigurno nije neki kvalitet ali sam zapamtio taj port posto sam kao mali 90-ih imao kopiju Atarija sa slicnim dzojsticima. Znaci mozda ima toga i kod Kineza, bas cu navratiti kad budem u prolazu....
 
prvi STVARNO dobar joystick sa mickroprekidačima, postavio je mnoge standarde i potrajao par meseci duže od svih tih quickshotova i njihovih novijih verzija
sv-124.jpg

to je quickjoy 2 turbo


a onda sam nabavio
38.jpg

i prestao da se pitam koji je džojstik naj, naj, naj, naj, najbolji na svetu.

quickjoy topstar - sofisticirana mašina za igranje kick off-a​
 
nazalost, taj top star nije bas izdrzljiv. inace, mislim da je on predvidjen za avio simulacije, bar me podseca na te.
imam dva takva i problem je sto se obicno igraci celom tezinom oslone i onda osovina propadne i njeno dno krene da struze po dnu dzojstika sto dovodi do toga da nece sam da se vrati u centar.
 
Ja sam nabavio ovaj sv305


u orginalu bio namenjen nintedu ali je uz malo prepravke odlicno sluzio na amigi dugo vremena,sada ga ponovo ceka zla sudbina da bude prepravljen na usb dzojstik za PC.Razbucao sam jedan usb pad od kojega cu iskoristiti elektroniku a komanda idu s ove palice.
Sem njega naravno onaj plavi kempston koji je skoro neunistiv.
 
Poslednja izmena:
nazalost, taj top star nije bas izdrzljiv. inace, mislim da je on predvidjen za avio simulacije, bar me podseca na te.
imam dva takva i problem je sto se obicno igraci celom tezinom oslone i onda osovina propadne i njeno dno krene da struze po dnu dzojstika sto dovodi do toga da nece sam da se vrati u centar.

ja takve nisam puštao da sednu za amigu.

inače, drži se lagano, sa tri prsta i vrlo, vrlo, vrlo je brz. šta bih dao da negde mogu da pazarim takve, samo nove.
 
brz? pa ne bih bas rekao, cini mi se da ima veliki hod, sem mozda ako drzis pri dnu.
inace reklo bi se da je dizajniran za celu saku a ne tri prsta.
stvarno je jedan od najudobnijih, steta sto nisu koristili vise metala da bude robusniji. i trebali su da rese vracanje u centar.
 
E, je l' sam ja istripovao ili sam stvarno negde video takav oldskul dzojstik sa TV izlazlom koji je u stvari NES emulator (ili tako nesto)?
 
da ne mislis na onaj C64 u joysticku?
 
Nazad
Vrh Dno