Šta je novo?

Jim Keller CTO u Tenstorrentu

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,234
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poenta/misija ove firme je da zameni sve back-end programere sa AI-om xD (van nekolicine nadzornika, slicno kao 1930s Ford fabrika vs modernizovana/automatizovana fabrika)
 
Poslednja izmena:
Baš sam neki dan naleteo na taj intervju, isto preporuka za čitanje. Koga i ne zanima Tenstorrent, ima delova koji se dotiču AMD-a i koliki je to zapravo shitshow bio pre ZEN-a.
 

jos bolji clanak, dubok skok u um, odrastanje, razmisljanje i pristup tehnologiji zivotu, menadzmentu i ljudima od strane velikog Jim Keller-a. Stvarno obavezno citanje. Meni licno najdraze je kako je opisao nacin pasivnog upijanja znanja iskustva iz knjiga.

Drago mi je da nisam jedini koji to praktikuje xD, i koji je shvatio da je nepotrebno biti opsednut aktivnom pamcenju/podvlacenju svakog detalja knjige, clanka, nego u stvari gradi svoje podsvesno znanje pasivnim putem (barem za siri spektar tipa pameti/uma/licnosti u koji spadaju Jim Keller-ov (vise sa njegove majcine strane nego sa oceve, kako je naveo) i moj licni. Aktivno opsednutost mindfullness je korisna za ucenje za ispit, i pripremanje za izlaganje, ali pasivno upijanje je anti-teza bubanju i donosi razumevanje i pamcenje kljucnih stvari za ceo zivot neciji. Oba imaju svoje mesto na ovoj velikoj pozornici zivota (svako je punim plucima ziv i srecan dokle god se usavrsava i ne prestaje da uci).

Za druge vise specificno u korenu analiticke tipove licnosti, naravno moze bolje ispasti drukcije, ali ce oni kao i Jim Keller videti da iskustva pasivnim anti-bubanjem drasticno pospesuju menadzerske sposobnosti i generalne odnosne sa ljudima, i kljucna su za uspesan high-level management. Oba komplementuju jedno drugo, i svakom teznja treba biti da nadomesti ono sto nije osnova njegove licnosti, jer taj drugi nacin, to novo, nepoznato predstavlja jedan od najvecih i najlepsih skokova u razumevanju sveta oko nas, nas samih, kako svet i sve o njemu funkcionise, zasto, i kako se najbolje integrisati sve to u jednu "prilazeci nirvani" celinu. ili kako se prilazenje nirvani u aspektu pozitivnog stanja uma zove u psihologiji i nauci o ucenju, stanje "Flow-a", "biti u zoni". Jedno zajednicko za vecinu najuspesnijih ljudi i genija na svetu, je ogromno provedeno vreme u stanju "flow-a".

Zato svi mi trebamo da budemo zahvalni kad god nam se to desi, ili uspemo da ga napravimo koliko god kratko bilo, jer to je najblize sto ce vecina nas obicnih ljudi biti da oseti, da se poistoveti sa najvecim Genijima istorije covecanstva. To i naravno vizuelizacija kroz san na javi rada masine sa pokretnim elementima, i zavrsnog dogadjaja pre nego sto se oni dese u stvarnom svetu. a la Nikola Tesla i Leonardo Da Vinci.

300px-Challenge_vs_skill.svg.png


Svako treba da se trudi da nadomesti svoje mane, ali ne i po cenu zapostavljanja svojih vrlina).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno