Šta je novo?

Jel može da se poboljša slika na monitoru AOC 2270sw ?

neoneri

Poznat
Učlanjen(a)
29.12.2021
Poruke
61
Poena
40
Ovaj monitor sam skoro kupio i koristim ga kao proširenje za komp i kao tv. Jeftin je bio zato sam ga uzeo. Ima DVI i VGA i sve sam to lepo povezao, ali izgleda da je zato jeftin jer ima užasnu sliku. Jedino pink daje lepu sliku. RTS previše svetline mali kontrast. Problem je što monitor na sebi može da šteluje samo svetlinu i kontrast. I to je to, i sam mislim da kao tv to je to, jedino da probam na set top boxu da nadjem nešto, ali teško.

Međutim, bar kao monitor za komp da mu poboljšam sliku. Probao sam nekim automatskim alatima ali sve je to slično. Ne bih da vraćam monitor, jer cenim da za 13 hiljada bolji ne mogu da nadjem. Full HD 22" itd...

Jel ima neki savet?
 
Jedina razlika između ova dva monitora je "Format Boje"

AOC ima RGB boje. Ništa mi nije jasno.
 

Prilozi

  • AOC.png
    AOC.png
    27.2 KB · Pregleda: 22
  • LG.png
    LG.png
    27 KB · Pregleda: 21
pozdrav, Franko Nero !

na prvom mestu, a i za tebe najbitnije, - to kakvu sliku imaju TV kanali, NE ZAVISI OD MONITORA, već od tv - tunera, tojest DVB-T2 ili DVB-C uređaja koji poseduješ.

U samim podešavanjima Boxa ( a pretpostavljam da koristiš tzv box za gledanje TVa) imaš podešavanja formata slike.
Tu izaberi 1080p i 4:4:4 YCbCr, jer daje najprirodniju sliku, u odnosu na RGB i ostale postavke boja.

dalje (takođe veoma važno), svaki TV kanal ima svoju kolor šemu, RTS1 i RTS2 uvek deluju pastelno, malokrvnih boja, kako bi ovaj narod potpuno ubili u pojam
pink deluje, kako si primetio, vivid , živopisno, kako bi naglasili svoju uličarsko-prostitucionu-tabloidnu tematiku i obratili se svojoj ciljnoj grupi.
Arena i Sport Klub imaju potpuno prepoznatljive obrasce boja i to je jednostavno tako i to važi za svaki TV kanal na planeti.

E sad, postoje još uvek i lokalni kanali koji produkciju rade sa prastarim analognim uređajima, koji nikad nisu čuli da postoji razlika između 16-235 i 0-255,
tako da ćeš legendarni TV Caribrod, i dalje morati da gledaš u njihovoj prepoznatljivoj , shitty paleti.
 
Podesio sam box, nije baš toliko loše, sad je ok. E sad, komp mi je vezan HDMI-VGA, monitor ima vga. I sad ima u konfiguraciji podesavanja boje za monitor. Ono u podešavanjima pa učitavanje nekog profila boja. Ima dosta profila, još nisam našao koji mi ''profil'' odgovara. Ovaj stari monitor ide više na plavo, a ovaj novi ide više na žuto. Stavio sam sivu pozadinu kao wallpaper i razlikuju se.
 
Nazad
Vrh Dno