Šta je novo?

Jeftina grafička za tri monitora

H_Fusion

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2004
Poruke
173
Poena
319
Pozdrav,

Trebala bi mi grafička kartica koja ispunjava sledeće kriterijume:

1. Daje sliku istovremeno na tri monitora preko tri digitalna izlaza (DisplayPort je plus).
2. Triple-display radi lepo na Linuxu (Ubuntu 12.04 ili noviji).
3. +1 ako može jedan monitor da bude rotiran 90 stepeni.
4. +1 ako je tiha.

3D mi je potpuno nebitan osim onog minimalnog koliko se koristi za desktop compositing. Najjeftinije što bi trebalo da odgovara zahtevima što sam našao je ovo:

http://emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-amd-radeon-5770-msi-1gb-ddr5.11.html?productId=15048

Ali s obzirom na to da neće služiti za gaming, čini mi se da je po ceni i performansama overkill za moje potrebe.

Da li možete da mi potvrdite da ta kartica odgovara zahtevima i da li možda ima neko jeftinije rešenje?

Hvala!
 

Je l' imaš neki konkretan razlog zbog čega ATI kartice nisu dobre za Linux (naročito ova starije generacije koju sam naveo, za koju je bilo dosta vremena da se radi na drajverima)? Koliko sam video, ovih dana open source driveri i za Linux i ATI su dovoljno dobri za osnovne funkcije i desktop compositing, što je meni dovoljno.
 
Зато што су драјвери за Нвидиу 2 класе изнад оних за Ати. Постоји шанса да ти власничко драјвери за Ати неће радити, а опет отворени који у већини случајева раде немају добру конторлу фреквенције, па се онда картице греју и постају бучне.
 
Nazad
Vrh Dno