Šta je novo?

Jeftin Kineski NVME - XrayDisk

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,643
Poena
845
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo društvo, da napišem par reči o XrayDisk 512 GB Pro. Ja sam ga kupio za manje od 16€, a potreban mi je za Downloads i Torrente. Stigao je prilično brzo, za dve - tri nedelje. Pakovanje je interesanto. Čak su mi dali i šraf :D. Ovaj NVME sam ugradio u Jeyi adapter i hladanjak. Poseduje HG2283-N13-31 kontroler, i verovatno TLC memoriju, u četiri memorijska čipa. Evo šta sam pronašao o ovom kontoleru

Osnovne Karakteristike HG2283-N13-31 Kontrolera:​

  1. Proizvođač:
    • Kontroler HG2283-N13-31 je razvijen od strane Huirong Technology (poznata i kao SMI - Silicon Motion, Inc.), renomiranog proizvođača kontrolera za SSD-ove.
  2. Podrška za Memorijske Tipove:
    • Podržava TLC (Triple-Level Cell) i QLC (Quad-Level Cell) NAND flash memoriju. Ova podrška omogućava visoku gustinu skladištenja po nižim troškovima.
  3. Performanse:
    • Dizajniran je da pruža visoke brzine čitanja i pisanja. Kao što je pomenuto, može da održi linearno pisanje brzinom većom od 2000 MB/s za određeni deo diska, što potvrđuje njegovu sposobnost da se nosi sa zahtevnim operacijama.
  4. Tehnologije i Funkcionalnosti:
    • LDPC (Low-Density Parity-Check) Error Correction: Napredna tehnologija korekcije grešaka koja poboljšava pouzdanost i dugovečnost NAND memorije.
    • DRAM Cache: Koristi DRAM keš za povećanje performansi operacija čitanja i pisanja.
    • SLC Cache: Implementacija SLC (Single-Level Cell) keša za brže operacije pisanja.
    • End-to-End Data Protection: Omogućava zaštitu podataka tokom njihovog prenosa kroz kontroler do memorije.
  5. Temperatura i Hlađenje:
    • Dizajniran da radi na visokim temperaturama, ali efikasnost hlađenja može dodatno poboljšati performanse i dugovečnost. Bez dodatnog hladnjaka, maksimalna temperatura kontrolera može dostići 62 stepena, što je pratljivo putem softvera.
  6. Interfejs:
    • Podržava NVMe (Non-Volatile Memory Express) interfejs, omogućavajući direktan pristup procesoru i smanjenje latencije, što rezultira bržim pristupom podacima u poređenju sa tradicionalnim SATA interfejsom.

Dodatne Informacije:​

  • Pouzdanost i Efikasnost: Kontroler HG2283-N13-31 je poznat po svojoj pouzdanosti i efikasnosti u upravljanju podacima. Napredne funkcije korekcije grešaka i upravljanje memorijom pomažu u očuvanju integriteta podataka i produžavanju životnog veka SSD-a.
  • Primena: Koristi se u širokom spektru SSD proizvoda, od potrošačkih do industrijskih rešenja, pružajući visoke performanse za aplikacije koje zahtevaju brzo skladištenje podataka.

Sam NVME je neverovatno hladan oko 26 stepena. Za ovo je sigurno zaslužan Jeyi hladanjak, mada i moje kućište je dobro provetreno. Testirao sam brzine u CrystalDiskMark 8 i AS SSD Benchmark. Temperature su merene u CPUID HWMonitor u.

IMG_2088.jpgIMG_2089.jpgIMG_2090.jpgIMG_2091.jpgIMG_2092.jpgIMG_2093.jpgIMG_2094.jpgIMG_2095.jpgIMG_2096.jpgIMG_2097.jpg
 
IMG_2099.jpgIMG_2100.jpgScreenshot 2024-06-25 161655.jpgas-ssd-bench XrayDisk 512GB P 25.06.2024.pngCrystalDiskMark.jpgTemperatura.jpg

Zaključak. Znao sam da ovaj NVME nijje šampion brzine. Išao sam logikom da je u svakom slučaju brži od SSD a. Konkretan model sam uzeo, jer je u više navrata prodan u preko 10.000,00 primeraka. Tako su ljudi pisali i o brzinajma. Možda bi izvukao i veće brzine ali moja moja matična (MSI B450 Gaming plus) mislim da ne može bolje. Na ploči već imam KINGSTON KC3000 1TB

Grafika.jpg


Ako vas zanima još nešto pišite.

Obratite pažnju na način stavljanja ove termalne folije. Kažu da je ovako na kockice najefikasnije.

Adapter je ubačen u drugi slot grafičke kartice (PCI_E4)
 
Poslednja izmena:
Za početak, bilo bi dobro da ga napuniš sa svih 512GB i da verifikuješ integritet tih podataka. Tek kad to uradiš, onda možemo reći da nisi prevaren.
 


Da li je ovo dobro ?

"
Warning: Only 488257 of 488368 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 204 MByte/s
Reading speed: 737 MByte/s
H2testw v1.4
"

H2testw.jpg
 
Cemu termalna guma na PCIe adapteru?
E i da te super sluzi! 🍻
 
NVMe nekad ima cipove s druge strane (koja se ne vidi sa slika), pa mu je lakse da zalepi direktno na adapter.

Ako ima cipove s jedne strane, onda uglavnom ne mora
 
Po slikama 2094 /2095 ima samo sa jedne strane cipove, otud moje pitanje :D
 
Sad sam pogledao opet, sta li sam gledao...

U sustini nije mu nuzno ali uglavnom ne smeta
 
Ja imam isti nvme i isti adapter :)

radi već više od pola godine bez problema, imam verziju od 1tb.
 
Na PCIe v3.0 bi bio skoro duplo brži tako da sam SSD nije ništa lošiji od proseka. Za skladištenje je i SATA tip M.2 dovoljan.
Cemu termalna guma na PCIe adapteru?
E i da te super sluzi! 🍻
M.2 SSD se greje skoro isto i sa drdge strane i kada nema čipova a taj adapter ima heat sink sa druge strane.
 
Ja imam isti nvme i isti adapter :)

radi već više od pola godine bez problema, imam verziju od 1tb.

Ako možeš da okačiš neke brzine i temperature.
Po slikama 2094 /2095 ima samo sa jedne strane cipove, otud moje pitanje :D

to je moja greška koja je ispravljena posle slikanja ;D
M.2 SSD se greje skoro isto i sa drdge strane i kada nema čipova a taj adapter ima heat sink sa druge strane.

Majk, taj termal pad se samo stavlja na gornju i donju stanu nvme, koji tako ide u hladnjak. Kao sendvič. Onda tako kompletno se montira na adpter.
 
Poslednja izmena:
Ako možeš da okačiš neke brzine i temperature.


to je moja greška koja je ispravljena posle slikanja ;D


Majk, taj termal pad se samo stavlja na gornju i donju stanu nvme, koji tako ide u hladnjak. Kao sendvič. Onda tako kompletno se montira na adpter.
Na mojoj ploči je brzina ograničena na 500/500 tako da nema nekog smisla da testiram :) Kupio sam kao nešto što će mi korstiti kasnije kad kupim noviji sistem jer je bilo po istoj ceni kao SATA.
 
Na mojoj ploči je brzina ograničena na 500/500 tako da nema nekog smisla da testiram :) Kupio sam kao nešto što će mi korstiti kasnije kad kupim noviji sistem jer je bilo po istoj ceni kao SATA.

napiši temperature
 
Meni varira od 21 do 30
 
Ja sam jos u procesu nabavke ovakvog setup-a.
Jel ima sta novo, kako se sada ponasa nvme :D @vladat1 @CikaKURE
Treba da kupim jos samo ssd pa se razmisljam sta da uzmem.
btw useh ovo za sada
 
Ovo je sve o.k. Što se tiče NVME pogledaj šta ima od Kingspec i Netec a. Kada ti stigne disk, obavezno ih istestiraj. Kupuj preko mobilne aplikacije.
Ja sam jos u procesu nabavke ovakvog setup-a.

Mada možda bi hladnjak, mogao da bude malo bolji. Nije neka razlika u ceni.
 
Ti adapter nisu ništa naročito, naj gori i naj bolji rade potpuno istu stvar podjednako, PCIe verzija nema nikakve veze. Imaš ih i s boljim hladnjakom koji u većini slučajeva nije ni potreban. Ima i sa dva M.2 što je možda i praktičnije jer je lako dodati još jedan somo PCIe slot mora da može da radi na bar x8.
 
Moj kinez još uvek radi bez ikakvih problema :)
 
Ti adapter nisu ništa naročito

Majk, nisi u pravu. Prošla su mi 5-6 adaptera kroz ruke i mogu da primetim da je JEYI kao brend baš korektan. Da ne ulazim u to šta je brže, jer nisam merio NVME u istim uslovima. Mogu da kažem samo da su proizvodi JEYI, nekako premium u odnosu na ostale. Baš su skockani. Konkretno uz ovaj adapter se dobija veoma lepa klik - klak plastika, dva termalna pada (možda i tri) i šraf za NVME koji zna da bude baš problem. Razlika u ceni između klot pakovanja i ovog, i nije baš toliko velika.
 
Нвме - пци експрес адаптер је пасивна компонента, жица на жицу.
Нема ту шта да буде брже/спорије.
 
Zdravo društvo, da napišem par reči o XrayDisk 512 GB Pro. Ja sam ga kupio za manje od 16€, a potreban mi je za Downloads i Torrente. Stigao je prilično brzo, za dve - tri nedelje. Pakovanje je interesanto. Čak su mi dali i šraf :D. Ovaj NVME sam ugradio u Jeyi adapter i hladanjak. Poseduje HG2283-N13-31 kontroler, i verovatno TLC memoriju, u četiri memorijska čipa. Evo šta sam pronašao o ovom kontoleru



Sam NVME je neverovatno hladan oko 26 stepena. Za ovo je sigurno zaslužan Jeyi hladanjak, mada i moje kućište je dobro provetreno. Testirao sam brzine u CrystalDiskMark 8 i AS SSD Benchmark. Temperature su merene u CPUID HWMonitor u.

Pogledajte prilog 447601Pogledajte prilog 447602Pogledajte prilog 447603Pogledajte prilog 447604Pogledajte prilog 447605Pogledajte prilog 447606Pogledajte prilog 447607Pogledajte prilog 447608Pogledajte prilog 447609Pogledajte prilog 447610
Moze link sa cenom od 16$
 
Nazad
Vrh Dno