Šta je novo?

Jedno zapažanje kvaliteta ADSL usluge na Kosovu (mtsdoo)

daftPUNK

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2012
Poruke
78
Poena
160
Dakle mtsdoo - nova firma koja se 'otcepila' od matične mts po tzv. Briselskom dogovoru.
Kvalitet usluga je bio na nekom nivou do otcepljenja, a onda je sve krenulo nizbrdo, ali o tome nekom drugom prilikom.

Elem komšija mi se već neko vreme žali kako mu spor net, ima Box 4 paket. I večeras odem da mu proverim kad ono brzina 0.6 MBita, upload 0.2. Isključim iptv risiver kad ono brzina se popne na 3MBita, upload ostane isti. I ostanem u šoku jer je njemu zapravo celokupna brzina u kablu 3Mbita (???) s tim što oko 2,4 ide na televiziju, a bedni ostatak na internet. Ono što je urnebesno je da mu se brzina neta menja u zavisnosti koji kanal pusti- ako je RTS1 onda je 0.8Mbita, a ako je Arena onda bude 1,2. Izgleda da tv kanali rade na različitim bitrejtovima? Naravno kad pusti neki radio onda se brzina popne na 2.9MBita.

Imao je ranije veći ukupni protok, u to sam siguran (net mu bio oko 5-6Mbita sa uključenim risiverom) , isto kao što sam i ja imao 10Mbita, pa su mi nakon par godina smanjili na 5 pošto mi se veza iz nekog razloga stalno restartovala i kvalitet veze se misteriozno pogoršao.

Inače od centrale smo udaljeni oko 3km.

Šta nam je činiti? Ja sam mu predložio da raskine ugovor i ne plaća više tu lopovsku bandu. Isto tako ni ja ne želim više da dajem 1600 din (sada plaćamo u evrima jelte) za bednih 5 Mbita i konekciju koja mi redovno puca.

Šta vi mislite? Neki predlog?
 
Teško da te bilo ko van Kosova može nešto pametno savetovati. Da mi se tako nešto dešava u Novom Sadu sigurno bi raskinuo ugovor. Ipak, kakva je situacija kod vas, imate li pritisaka, alternativa, nekog da stane u vašu zaštitu kao potrošača... To samo vi na Kosovu znate.
 
Нема ту много начина за решавање, добро је да уопште ради ако је тако далеко од централе а немам појма да ли уопште могу да постављају истурени степени којим би приближили. Остаје да се потражи алтернатива.
 
Ja sam u selu u okolini Gnjilana. Kod mene jos nema MTS mreze, barem mislim. Sta da ti kazem, ponuda je katastrofalna, i sto se tice televizije i sto se tice interneta.
Sto se tice televizije, ima jedna ''kablovska'', nudi nekih 40ak kanala po ceni od 6e, katastrofa je usluga, nemam je ja ali je imaju mnogi. Nudi kao paket tv+net po ceni od 15-6e, gde nude internet od 10/1 koji opet nije kvalitetan.
Za TV najbolji je Total TV ko moze da placa. Ostalo nista ne valja.
Sto se tice interneta, isto katastrofa ponuda. Pored tog kablovskog interneta, postoji jedan koji nudi bezicni 10/3 koji je solidan, tacnije ODLICAN za prosecne korisnike koji surfaju na internetu, ono fb, yt i slicno. Ali desi se nekad da padne protok, a jos gore po meni je ping koji mnogo zeza, a meni to treba. Radovao sam se kad sam cuo za MTS i njegovu adsl mrezu, ali citajuci ovde po temi, razocarao sam se. Ne znam, mozda onaj 50 mb paket bude dobar, ali dal ce ikada stici kod mene u selu. Uglavnom, ponuda je katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Ne hvataš MTS signal? ZNam da u Stanišoru hvataju MTS signal, ali za ponudu neta i TV-a ne znam. Deda je u selu Zebinci, i tamo nahvataju MTS signal kada skoknu na neko brdo malooo dalje od kuće. :d
 
Ja sam na severu i ima mts mobilne telefonije, odličan 4g signal. Još nisam siguran da li taj tzv mtsdoo prati ponude paketa kao i mts, na sajtu im nema apsolutno ničega. Samo standardna ponuda paketa i tarifa http://www.mtsdoo.com/privatni

Jel tu postoji neki povoljan paket sa neograničenim netom? Sumnjam.

Tako da kad se sve uzme i nema baš neke alternative po ruralnim sredinama van Mitrovice.
 
Ne, hvatam MTS signal, slab je ali ga ima. Ali ne pricam o mobilnom netu. Vec o ADSL koji nudi MTS i toj njihovoj televiziji.
Ja sam blizu Stanisora.
 
Pominjem mobilni net, jer mi se čini da je nekako stabilniji od tog trenutnog ADSL-a dole.
 
Tema je matora, ali bi bilo zanimljivo čuti da li se nešto promenilo u međuvremenu, da li je mtsdoo malo razvila infrastrukturu, ima li mobilne mreže po enklavama i kakvog je, imamo li mi korisnici drugih mreža iz Srbije besplatan roaming na mtsdoo mreži? Kakvo je stanje sa optikom?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno