Šta je novo?

Jedan broj na dve kartice odnosno dva telefona?

Lenjin

Cenjen
Učlanjen(a)
24.04.2012
Poruke
143
Poena
170
Postoje situacije (npr. kad idem na trcanje, vozim bajs i sl) kada mi je komotnije da nosim stari telefon, manji je a i nije neka je steta ako ispadne i osteti se. Zamena kartica nije resenje, da placam dve pretplate i imam dva razlicita broja opet nije resenje. Idealno bi bilo da kad postojala mogucnost da imam dve kartice sa istim brojem u dva telefona pa nekako biram koja je aktivna. Da li je ovako nesto moguce, da li nasi operateri (trnutno sam na mts-u) nude ovakvu opciju? Jel postoji nekakva alternativa?
 
Mozda bi bilo idealno ali tako nesto ne postoji, nigde, ne samo kod nas, iz mnogo razloga. Alternativa, jos jedan broj ili preusmerenje tog broja na drugi. Mozes uzeti i prepaid broj pa koliko para toliko i muzike. Ne kosta previse.
 
Postoje situacije (npr. kad idem na trcanje, vozim bajs i sl) kada mi je komotnije da nosim stari telefon, manji je a i nije neka je steta ako ispadne i osteti se. Zamena kartica nije resenje, da placam dve pretplate i imam dva razlicita broja opet nije resenje. Idealno bi bilo da kad postojala mogucnost da imam dve kartice sa istim brojem u dva telefona pa nekako biram koja je aktivna. Da li je ovako nesto moguce, da li nasi operateri (trnutno sam na mts-u) nude ovakvu opciju? Jel postoji nekakva alternativa?
То постоји у РС,један број на двије картице,два на једној,као и припејд фиксни,интернет без фиксног тел. и претплате само с инфраструктуром,док овдје изгледа ништа.
 
Nisam siguran, ali mislim da je ovo ilegalno.
To se zove kloniranje SIM kartice, odnosno primanje istog signala na dva telefona (zvone oba telefona kada te neko zove).
 
Ranije je bilo moguće kloniranje SIM kartica, tako da je moglo na jednu karticu da se stavi 16 brojeva. To sam uspešno radio, mada je od tada prošlo možda i 10 godina. Ne znam da li je to još uvek moguće, a vidim da se na aliexpress-u još uvek prodaju te SIM kartice

Nisam siguran, ali mislim da je ovo ilegalno.
To se zove kloniranje SIM kartice, odnosno primanje istog signala na dva telefona (zvone oba telefona kada te neko zove).
M:tel BiH nudi u prodaji legalno Twin karticu tj. upotrebu dve SIM kartice sa identičnim pretplatničkim brojem za dva mobilna telefona, a uz plaćanje jedne mesečne pretplate.


@tarantula888: nisam siguran da postoji opcija dva broja na jednu SIM karticu.
 
Poslednja izmena:
Postoje situacije (npr. kad idem na trcanje, vozim bajs i sl) kada mi je komotnije da nosim stari telefon, manji je a i nije neka je steta ako ispadne i osteti se. Zamena kartica nije resenje, da placam dve pretplate i imam dva razlicita broja opet nije resenje. Idealno bi bilo da kad postojala mogucnost da imam dve kartice sa istim brojem u dva telefona pa nekako biram koja je aktivna. Da li je ovako nesto moguce, da li nasi operateri (trnutno sam na mts-u) nude ovakvu opciju? Jel postoji nekakva alternativa?
Osim za službene (državne) potrebe takva usluga se ne nudi.

Tehnički je svakako moguća.
 
Tehnicki jeste moguce, i legalno kada to omoguci operater, nisu to iste sim kartice i jedan broj. Ima tu dosta polemike. Ovde je bilo pitanje da li moze nekako da on u ovom trenutku ucini to. Naravno da ne, takve usluge se omogucavaju za sada samo izabranim. Mada mnogo komplikovanja za nista, preusmerenje i prepaid opcija, ako se bas ne zeli postpaid, mada je prepaid sada mnogo skuplji u odnosu na postpaid, osim ako imate broj u mrezi koji koristite x godina. Trenutno koristim Telenor broj koji imam 14 god unazad, i ono sto na postpaid nude za npr 1700din od saobracaja mene na tom broju kosta cca 400din. Kupovinom jednog prepaid broja koji cete samo odrzavati godinama, ako vec ne koristite, dobija se mnogo povoljnosti.
 
Mozda bi bilo idealno ali tako nesto ne postoji, nigde, ne samo kod nas, iz mnogo razloga. Alternativa, jos jedan broj ili preusmerenje tog broja na drugi. Mozes uzeti i prepaid broj pa koliko para toliko i muzike. Ne kosta previse.
Ta usluga postoji godinama u eu, mislim da i Telenor nudi isto, treba proveriti. Npr kod mog provajdera, mogu imati max 3 sim sa istim brojem:


Screenshot_2021-07-14-00-24-07-63_54b29f9536e2e301d0dea80e534598d0.jpg
 
Ta usluga postoji godinama u eu, mislim da i Telenor nudi isto, treba proveriti. Npr kod mog provajdera, mogu imati max 3 sim sa istim brojem:


Pogledajte prilog 312317
Moj propust u informisanosti onda svakako. Hvala. Mada po neni previse se komplikuje, toliko smo se navukli na svakojake mogucnosti, previse po meni zavisimo od telefona. Meni muka i od ovog jednog vise, sluzbeni i privatan broj. Svakako svako ima svoje potrebe.
@nagard, druze platis goluba pismonosu. Ne jedu puno tako da nisu skupi. Salim se, sms nikako, znas i sam.
 
Sve moderne centrale nude neku verziju One Number Service usluge gde se dva broja dodele jednom virtuelnom DID broju, tako da se dva broja ponašaju kao jedan. Tako da tehničke mogućnosti postoje, dalje je na provajderima telefonije hoće li ponuditi takvu uslugu korisnicima ili neće.
 
Preusmerenje SMS-a može jedino nekom aplikacijom na telefonu. Namestiš da se svaki primljeni SMS odmah pošalje na drugi broj i gotovo...
Pozdrav
 
Pa da, tako sam i mislio, Srbija brale!!! Ovde je sve komplikovano, ilegalno i nemoguce, samo je jednostavno kad stigne racun i treba da im das pare. Povoljnosti ovakve usluge su visestruke dobar primer je i ova reklama koju je okacio DukeLander. Imas tablet i sat, meni je nekako logicno da ces npr mobilni internet da trosis iz paketa koji vec imas i uredno placas na sva tri uredjaja a ne da uzimas po jos jednu karticu/paket/pretplatu za svaki uredjaj posebno. To je kao da te internet provajder uslovljava da mozes da nakacis samo jedan urredjaj (pc) na ruter u jednom trenutku, ako oces jos jedan posebna pretplata. Slicno i za kablovsku, jedan tv i dosta ti je, jer eto tako je najjednostavnije sto bi sad komplikovali....
 
Poslednja izmena:
m:tel Bosna i Hercegovina

Twin kartica

Komunikacija TWIN karticom je jednostavnija jer više ne morate prebacivati SIM karticu iz jednog u drugi mobilni telefon kojim se želite koristiti. Namjenjena je korisnicima koji koriste dva mobilna telefona (od kojih je jedan, na primjer, ugrađen u automobilu).

Kada koristite TWIN karticu ostavite uključen samo mobilni telefon kojim se želite koristiti.
Ukoliko ste posljednji koristili telefon koji ste isključili, onaj ko Vas poziva dobiće obavještenje da ste nedostupni. Telefon koji želite koristiti, treba da aktivirate tako što ćete sa njega uputiti poziv ili poslati SMS.

Aktivna kartica će biti ona sa koje je posljednji put obavljena neka aktivnost (upućen ili primljen poziv, poslana ili
primljena SMS poruka i sl.)

Cijena TWIN kartice je 11,70 KM.
Zamjena TWIN kartice je 11,70 KM.
U cijenu je uračunat PDV.
 
Poslednja izmena:
Kod nas još uvek ne nude. Barem u yettel-u.
Koristio bih samo net sa druge u automobilu, ali genearalno satu, tabletu ili bilo čemu i navnodno nemaju.
A pitao sam iz razloga kako bih uzeo veći paket interneta i kako ne bih hotspot-ovao stalno sa telefon...
 
Samo Globaltel i samo na postpaid paketima daju dodatnu karticu na kojoj imas dostupan net iz paketa.
 
To je jedan od glavnih razloga što sam prestao da koristim iphone... Nije mogao da se setuje da radi na smart satu internet bez hotspota. A kola nije mogao samostalno da upali hot spot kad sam u njima...
 
Nazad
Vrh Dno