Šta je novo?

Midea msma2-12hrn1 r410a - bez defrosta?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MilosCvetic87

Poznat
Učlanjen(a)
14.04.2021
Poruke
30
Poena
30
nije ovu zimu ukljucivala defrost i u reklmaciji je zamenjena elektronika i ponovo neukljucuje defrost
jel je neko imao ovaj slucaj na novoj klimi a da je u garanciji
 
Kako mislis da ne ukljucuje, zaledi se i prestane skroz da radi? Da li se opet upali grejanje i nakon koliko vremena?
 
Može li klima da hladi uopšte?
 
radila je je 24 kad je bilo nedavno -4 nocu i nije ukljucivala defrost i nije se na displju pojavljivo df da je toj funkciji
 
Da li klima greje i kako greje?
Ja na mojim klimama ne pratim i ne mogu da primetim pri ovakvim spoljnim temperaturama, kada je klima u df.
 
radila je je 24 kad je bilo nedavno -4 nocu i nije ukljucivala defrost i nije se na displju pojavljivo df da je toj funkciji
To je nebitno, ako nije bilo potrebe da ide u defrost. Na kraju krajeva može da ga uradi u toku noći, ili nekad da se i ne primeti.
 
ona u opste nije palila defrost i kad je promenjena elektronika ona ima vremenski relej za defrost kod obicnih klima i dali imam sondu za defrost u spoljnoj jedinici
 
Ja sam imao ranije ON/OFF klime Midea i radile su defrost prema potrebi a ne preko nekog vremenskog releja i slično.Znači radile su defrost kada se zabeli izmenjivač na SJ.Nekoliko puta se kvario elektro magnet na četvorokrakom ventilu i onda nije mogla da uđe u defrost.To sam popravljao sam zamenom el.magneta sa sličnim.Nije pokazivala grešku.Ne znam šta se dešava kod tebe ali probaj da uključiš klimu na hlađenje ako hoće da hladi znači da nije do četvorokrakog ventila.Postoji mogućnost da elektronika ne šalje signal četvorokrakom ventilu da pređe u hlađenje/odmrzavanje spoljne jedinice.Možda je sve ispravno klima kada ne bi radila defrost spoljna jedinica bi se zaledila i ne bi grejala nikako kažeš da se to nije dešavalo.
 
meni se u opste nepokazuje da je df na displeju na untrasnoj jedinice da radi defrost
 
Hajde ti za početak da opišeš svojim rečima kad ti to očekuješ da se DF dešava i u kojim uslovima.
 
kad ukljucim na grejanje da u nekom vremenu pojavi df i da odmrzava spoljnu jedinicu da se nebi zaledila
 
ako je suvo vreme a ne preterujes sa temperaturom, pitanje je da li ima potrebe za defrostom uopste.
Ja kod mene vec neko vreme nisam primetio defrost ni na jednoj od 3 klime, ukljucujuci i vox koji je malo bucniji po tom pitanju.
 
Da li si video da se na spoljnoj jedinici zabeleo izmenjivač.Koliku površinu greješ klimom.Možda brzo zagreje taj prostor pa i ne stigne do defrosta.Već su ti rekli ako greje sve je ok.Da je neki kvar oko defrosta SJ bi se zaledila i ne bi grejala led bi se širio pa bi možda zahvatio krilo ventilatora sve bi to bio uvod u havariju ali iz tvojih postova ništa od toga se nije desilo.Pusti je neka greje.
 
pustao sam da greje 24 sata kad bilo -4 nocu da greje i ja mislim da je neki kvara oko defrosta sa vremena na vreme da udje u defrost da sa nebi zaledila kad je hladno vreme posto drugi put reklamiram
 
pustao sam da greje 24 sata kad bilo -4 nocu da greje i ja mislim da je neki kvara oko defrosta sa vremena na vreme da udje u defrost da sa nebi zaledila kad je hladno vreme posto drugi put reklamiram
Stavi ti druže kantu neku ispod nje pa prati da li će se puniti vodom. Nacentriraj je ispod lulice na spoljnoj jedinici i ne razmišljaj o njoj više.
DF se ne radi kad ti želiš ili misliš da treba da se radi, nego kad se steknu uslovi za isti...

A i ti sto ti drugi put elektroniku menjaju... Zaista teška prica
 
ja je pratim u sifonu za odvod dali curi voda i mislim da je ima df vremenski relej kao i starijim klimama a ona u opste neukljucuje df na minus -4 ono jednom kad sam je ostavio da radi
 
sad se trazi odgovor o uvoznika i pitanje dali ce biti zamena ili povracaj novca
reklamacija je u toku

ja nezam kakav je sistem defrost kod ovih novijih klima obicnih
dali je sistem za merenje temperature sezorom pa ukljuci po potrebi ili vremenski kod starijih modela?
 
Ni jedno ni drugo, ako ima promene u pritisku i temperaturi na spoljnom izmenjivacu znaci da se nakupilo leda i radi defrost. Drugi nacin je ako je spoljna temp ispod 3C na primer a nema gornje opisane promene defrost se radi na 3 sata ili onoliko koliko je programiran uredjaj, nije kod svih isto.
 
Da li je klima grejala cele zime?
Ako jeste, šta te briga za defrost.
Ako nije, reklamiraj.
 
Ta klima nije ispravna. Bez leda na -3C mora da radi kontrolni vremenski podesen defrost na par sati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno