Šta je novo?

Jače pojačalo ili zvučnici, šta ne štima?

jimiH

Cenjen
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruke
118
Poena
170
Ljudi treba mi pomoc.
Imam pojačalo: Technics SU-A700MK3 (spec.)
I zvučnike: Pioneer CS-5030 (spec.)

Treba mi preporuka za jače zvučnike koji bi se bolje uklopili uz pojačalo. A verovatno bih uzeo i neko dodatno pojačalo pa da napravim dva odvojena sistema.

Tako da preporuka za zvučnike i pojačalo koje bih uklopio sa već postojećom aparaturom.
 
Ljudi treba mi pomoc.
Imam pojačalo: Technics SU-A700MK3 (spec.)
I zvučnike: Pioneer CS-5030 (spec.)

Treba mi preporuka za jače zvučnike koji bi se bolje uklopili uz pojačalo. A verovatno bih uzeo i neko dodatno pojačalo pa da napravim dva odvojena sistema.

Tako da preporuka za zvučnike i pojačalo koje bih uklopio sa već postojećom aparaturom.

uh. kreće igra bez granica
 
Treba mi preporuka za jače zvučnike koji bi se bolje uklopili uz pojačalo.
Šta ti ne štima u postojećem sistemu?
Kolika je prostorija u kojoj se sluša muzika i kako je nameštena?
Čemu će ti još jedno pojačalo?
 
U suštini mi trebaju jači zvučnici uz ovo pojačalo. A kad ih već raspraujem, onda bih uzeo i neko pojačalo do 70-100e i napravim 2 sistema.
 
To pojacalo je jako slabo.
 
Zato što sam ih nosio u servis i majstor nakon popravke daje savet, uzmi jače zvučnike slabi su ti za ovo pojačalo. I to me motviše da potražim nešto jače da bih iskoristio pun potencijal pojačala. Ali smo sad došli do drugog zaključka da je ipak pojačalo slabije. Znači da sam vođen u pogrešnom smeru :D.

U suštini mi treba pojačalo veće izlazne snage? Jel bi odgovaralo nešto ovog tipa Onkyo A-8650. Izlazna snaga 80W na 8 oma.

Ono što sam ja ukapirao čitajući neke tekstove na ovu temu, preporuka je da impedansa pojačala bude manja od impendase zvučnika? Jako sam nestručan iz ove oblasti, znam da zavisi od više faktora.
 
Ono što sam ja ukapirao čitajući neke tekstove na ovu temu, preporuka je da impedansa pojačala bude manja od impendase zvučnika?
Očigledno je da si nešto pogrešno čitao.
Prvo, pojačala nemaju impedansu, to imaju zvučnici. Izlazna snaga pojačala se deklariše prema impedansi zvučnika (na 4, 6 ili 8 oma). Poželjno je da impedansa zvučnika ne bude manja od onoga što preporučuju proizvođači pojačala (ako je pojačalo deklarisano za zvučnike od 8 oma, ne bi bilo preporučljivo uparivati ga sa zvučnicima od 4 oma impedanse).
Zato što sam ih nosio u servis
Verovatno si ih spalio jer si preterao sa ”odvrtanjem” Technics-a, pa si ga doveo u kliping kada više nije mogao da isporuči čistu snagu, pa je spalio zvučnike (mada bi trebalo da je tu zaštita odradila svoj posao, ali očigledno da nije).
 
Da, mislio sam na tu preporučenu impedansu (spec. pojačala) koja se odnosi na zvučnike u oba slučaja. Suština je ista, bolje zvučnike od 8 oma, povezati na pojačalo deklarisano na 8 oma ili manje, nego na pojačalo od 16 oma.

Nisu bili spaljeni, došlo je do dodirivanja dve žice u jednom zvučniku zbog čega nije bio u funkciji. Technics maks puštam na 60%.
U suštini mi treba pojačalo veće izlazne snage? Jel bi odgovaralo nešto ovog tipa Onkyo A-8650. Izlazna snaga 80W na 8 oma.
 
hoćeš jače zvučnike koji bi rušili zidove, ili hočeš bolje zvučnike? to su dve prilično različite stvari...
 
Sta li ce komsije da preduzmu u tom slucaju :)
teško je na malom prostoru davati savete za nešto što je već klasično pitanje koje se ponavlja već vekovima, imam pojačalo od toliko vati, koliko vati da imaju zvučnici, jel pojačalo dovoljno jako za zvučnike, zvučnici nisu dovoljno jaki, uglavnom se sve svede na količinu vati...a ta jakost je nešto sad sasvim treće i tako...uz svu dobru volju uglavnom se to završi da ljudi odustanu od davanja saveta jer bi mnogo toga moralo da se objašnjava pre bilo kakve konkretne preporuke...možda je bolje ovako nešto pitati na nekom specijalizovanom audio forumu...tema je ionako ko šta ima od hifija...
 
Ne spaljuje zvučnike jako pojačalo nego slabo. Već je neko objasnio gore, ponestane snage uđe u kliping i spali sve što može. Kod jakog pojačala toga nema na normalnim jačinama slušanja, pa i mnogo većim. Ako ima snage ide čist signal i zvučnici nisu u opasnosti. Tamo gde taj Technics na npr. 15-20 W već ispušta dušu i krene da ubija zvučnike, neko normalno pojačalo to i ne oseti a ni zvučnici. Naravno ni to nije beskonačno ali je sigurnije ako imaš mozga.

Davno mi je jedan serviser koji je radio u poznatom Bg servisu za zvučnike rekao: " Dok ima Technics i Sony pojačala ne brinem se za posao".
 
Ne vredi, opet se svodi sve na jedno te isto pitanje. Da li vas interesuje muzika i kvalitet reprodukcije ili buka.....
 
 
Davno mi je jedan serviser koji je radio u poznatom Bg servisu za zvučnike rekao: " Dok ima Technics i Sony pojačala ne brinem se za posao".
Ne znam kakav je kredibilitet tog servisera iz poznatog BG servisa, ali imam 3 Technics pojacala, jedno je mislim kod mene oko 25 godina, i nikad ni sa jednim nisam imao ni najmanji problem, a jedno je proslo sito i reseto. Sony nisam nikad imao da budem iskren.
 
Ali zato 'ladno preporučuješ tu kombinaciju ...:rolleyes:
Usudio sam se samo zato što je originalan zahtev za jače zvučnike, čovek nije rekao konkretno koje osobine očekuje, a pretpostavio sam da nema mnogo novca za ulaganje.....
 
Ne znam kakav je kredibilitet tog servisera iz poznatog BG servisa, ali imam 3 Technics pojacala, jedno je mislim kod mene oko 25 godina, i nikad ni sa jednim nisam imao ni najmanji problem, a jedno je proslo sito i reseto. Sony nisam nikad imao da budem iskren.
Mnogo je veći kredibilitet i servisera a tek servisa od ogromne većine Technics pojačala ;) . Naravno nisu baš svi Technics-i isti ali treba imati i malo pameti da bi sve bilo u redu.
 
Nazad
Vrh Dno