Šta je novo?

Izuzetno jeftine RTX 3000 kartice na kupujem prodajem, prevara ili... ?

Ivanwah

Zapažen
Učlanjen(a)
18.07.2021
Poruke
2
Poena
21
Kao što naslov kaže. Danas se na kp pojavilo nekoliko oglasa za RTX 3000 kartice sa ludački niskim cenama. Kad kažem ludački mislim na ovo:
RTX 3090 - €600
RTX 3080 - €510
RTX 3070 - €425
RTX 3060 - €350

Meni jako miriše na prevaru ali rekoh da pošaljem poruku da vidim o čemu se radi. Prdavac vrlo brzo odgovara i kaže da su cene takve zato što ih je kupio na veliko. U jednom od oglasa tvrdi da ih ima 70 i to svih marki i modela. Takođe je vrlo čudan način na koji piše, poput bota ili nekog ko prevodi tekst preo google translate-a. Ja sam pretražio slike koje su u oglasima i sve sam ih našao na nekim filipinskim i vijetnamskim sajtovima. Prodavac je član kp od danas i nema ni jednu ocenu što je takođe izuzetno sumnjivo (malo ironično jer sam se i ja ovde registrovao da bih postavio ovu temu :D). Ima i nekoliko oglasa sa takođe izuzetno niskim cenama (Antminere za trećinu cene i neke kvad bajkove takođe za trećinu realne cene).

Neću da kačim oglase ovde jer nisam siguran da li je dozvoljeno, ali vrlo lako ih možete pronaći na kp. Ako nisam trebao ovo ovde da postavim, izvinjavam se.

Vaše mišljenje?
 
Samo zdrav razum ti treba i ništa više. Naravnp da je prevara.
Ako baš hoćeš da proveriš kazi mu da ces da dodjes lično da kupiš kartu, 10,20..i dobices odgovor
 
Naravno da je prevara, sve i da BTC bude 0, treba vratiti ulaganje od 1000+ po kartici. Pa niko nije lud da to prodaje tek tako, nije da ih ima i prodaji.
 
Samo zdrav razum ti treba i ništa više. Naravnp da je prevara.
Ako baš hoćeš da proveriš kazi mu da ces da dodjes lično da kupiš kartu, 10,20..i dobices odgovor

Ovo bi bile normalne cene da nije majning ludila
 
Naravno da je prevara, sve i da BTC bude 0, treba vratiti ulaganje od 1000+ po kartici. Pa niko nije lud da to prodaje tek tako, nije da ih ima i prodaji.
Tvrdi da su kartice neotpakovane. Ili je prevara ili su kradene, svakako nije nešto u šta bi se valjalo upuštati. Da li se isplati prijavljivati ga na kp?
 
Pa kaze covek, trazi da licno uzmes kartu i eto ti odgovra...
 
Podseća me post na one klipove na YT:
"Kupio sam 1080ti za $30 na Aliu i šta..."

Nikada nisam ni udostojio takve klipove klika. Samo zdrav razum.
 
Tvrdi da su kartice neotpakovane. Ili je prevara ili su kradene, svakako nije nešto u šta bi se valjalo upuštati. Da li se isplati prijavljivati ga na kp?
Uopšte nemoj da razmišljaš kako šta, odakle.. Samo ekonomska logika.

BTW. kartica nema, šanse da on ima neotpakovane, ukradene kartice su nula, kako ranije nije bilo toga, nego bas sada? A posebno ako znaš ko je kod nas glavni uvoznik, ja da ih nadjem na ulici, ispale iz kamiona, zvao bih policiju.

Čista prevara naravno.
 
jel uopste bilo ovih prevara na aliju za seriju 3xxx kao za tipa one 1080ti? sa alija koje su tipa umesto 11gb imale 512mb rama i slicne nebuloze kineske ? :)
da nije neko uzeo te kineske grafike za tipa 300e pa ih prodaje za 600e....3080ka sa np 700mb rama umesto 10gb i sl :)
 
Uzmi jednu pa nam reci iz prve ruke... 😆
 
neka fala :)

secam se da je 1080ti bio neki sa tima 512mb na aliju..jeftino naravno :D

pa pomislih da nije isto
inace regularna cena za 3080 polako pada..sad vec ima za 170-180k nove ponegde da se uzmu... do pre par dana nije bilo ispod 200k+
 
Posto pratim ceo dan oglase na KP, nagledam se tih prevaranata za graficke, cesto posaljem i tackicu u inbox cisto da ih memorisem i da mi ostanu u porukama, a onda ih prijavljujem KP administratoru.
Tako da ne nasedaj, to su sve novi clanovi sa sakrivenim brojem telefona i obicno imaju neka glupa imena...cak mislim da je to jedan te isti lik, pravi on te profile vec mesecima unazad...kad bi video na sta mi lici inbox sa tim crvenim blokiranim clanovima, iznenadio bi se.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    136.1 KB · Pregleda: 148
Ali vidi ovo:
Sarah Johnson
Michele Henry
Melvin Morgan
KP je u pitanju. Kako može neko da se upeca na ovo? Prvo cena vam kaze da preskočite oglas a onda još i ovo...
 
Da ali da Sarah Johnson prodaje na Ebay mi nije cudno ali na KP...
 
^Nema ni broja telefona. Ovo je mozda neki bot jos frisko registrovani.
 
hm kako ikog mogu da prevare? da kaze e uplatite para na jedan ino broj racuna pa cu vam poslati kartice? :) sve zajedno sa nigerijskim princom sa ogromnim bogatstvom :)

sad ajd ako sve rade botovi , ali mislim da kp ima zastitu od toga
 
KP blokirao nalog Katrina Hudson.

Eo moje prepiske sa "njom".

Da li se dobija fiskalni racun uz proizvod?
07:44h


Da, postoji fizička faktura za proizvod
Dostava traje 1 dan da stigne na vašu adresu,
Plaćanje prihvaćamo samo putem Western Uniona ili bilo koje kriptovalute kao što su Bitcoin, Ethereum i još mnogo toga
Nadam se da znate Bitcoin ili Ethereum?
08:01h


Da naravno. Vazi li garancija ukoliko se kartica koristi za rudarenje ("mining")?
08:31h


Da, jamstvo vrijedi 100%
08:33h


Hvala na informacijama. 🙂️ Razmislicu o kupovini, ako budem imao neko pitanje jos bicu slobodan da vas kontaktiram.
08:35h
Ok hvala
08:36h


Kontaktirajte nas u nastavku putem Vibera ili Whatsappa

Da biste nam poslali poruku na Viberu, nakon otvaranja donje poveznice: kliknut ćete na logotip vibera da biste nam poslali poruku na viberu

Viber veza: X


WhatsApp veza: X

Ovaj broj sto mi "poslala" je po prefiksu iz Belgije.
 
Naravno da je prevara. Ima ovakvih oglasa sporadicno na KP-u, a bilo ih je i na Limundu. Uglavnom izaberu Adu jer je to prva lokacija. Cene su smesne i mnogo ispod normalnih cena. A kamoli placanje u kriptovalutama.

Ja sam pretražio slike koje su u oglasima i sve sam ih našao na nekim filipinskim i vijetnamskim sajtovima.

I uglavnom mozes naci veoma slicne ili identicne oglase na stranim sajtovima, kao sto si napisao.
 
Nazad
Vrh Dno