Šta je novo?

Iznenadno nestajanje SSD-a iz sistema (SAMSUNG SSD)

Milos88

Cenjen
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruke
125
Poena
180
Zdravo ljudi!
Imam problem koji se vuče mesecima. Nestane SSD iz cista mira iz sistema, jednostavno ga ne vidi, vrati se posle restarta. Proveravao sam kablove i sata ulaze razlicite.. Ponekad se desi da sve radi po pola meseca i samo odjednom "OP" nestane.. SSD je storage sekundarni.. nema sistema na njemu.. ali hoce da ugasi igricu ili program koji je na njemu i da kaze kako ne prepoznaje rutu do aplikacije..(tada se uglavnom ssd izgubi iz This pc-ja - kao drajv)
Takodje ono sto sam nekako spojio u glavi sa tim.. napajanje hoce nekad da se cuje kao da ventilator " riče" .."rrrrrrrrrrrrrrrrr" ..nekoliko minuta i onda obori broj obrtaja na normalan i nastavi dalje..Čudno je što se to nije pojavljivao tokom zahtevnijih radnji (ni ssd ni napajanje) ,renderovanje modela na racunaru itd.. kada je sve napeto ..nego tako - Iz čista mira..

SSD je SAMSUNG EVO 860 500gb a napajanje je CHIEFTEC ARENA 550w..
AKo neko ima neku ideju ,bio bi zahvalan :)
 
Za pocetak, probaj da promenis sata kabl !
 
Za pocetak, probaj da promenis sata kabl !
Imao sam dva ona crvena klasicna.. i opet isto.. menjao sam i ulaze od napajanja... Videcu da pazarim onaj crni ugaoni sata kabl on mi se pokazao kao kvalitetniji..ali ga po ovim standardnim radnjama nema.. samo oglasi..
 
Pogledaj u HD sentinelu, ovako prijavljuje najcesce kad je kabl u pitanju ...ti crveni najvise i prave probleme
swerwer.PNG
 
Nazad
Vrh Dno