Šta je novo?

Izgorelo napajanje od Rig-a

linama13

Poznat
Učlanjen(a)
04.11.2019
Poruke
31
Poena
45
Nov sam pa ne zamerite ako nešto nisam napisao pravilno ili nisam postavio pitanje kako treba.

Posedujem mašinu
Tb250-brc
6 x XFX 580 8 GB
2 x Chieftec ELP-700S

Mašina kopa već treću godinu.

Od pre mesec dana dešava se da se sama ugasi. U log listi nema obaveštenja zbog čega.

Po nekada se dešavalo da neće da se upali odmah. Vadio sam naponski kabal iz zida, bateriju sa ploče, palio preko džampera ... ali bezuspešno.
Upalila bi se kad ona hoće.

Malo pre ista stvar. Ista procedura paljenja i ništa. Sačekao sam nekih sat vremena i upalio mašinu. Izolacija provodnika iz jednog od dva napajanja se bukvalno istopio. Vide se provodnici. Sa ploče napajanja + 12v (žuti kabal) do ploče.
Detaljnim pregledom nisam video da je još nešto izgorelo.

Napajanje sam otvorio, zamenio pdovodnik i pobudio napajanje preko džampera. Napajanje radi, voltaža je dobra.
Ali mašina neće da se upali.
Naručeno isto napajanje, povezano ali mašina neće da se upali.

Ima li neko neki predlog?

Izvinite na dužoj objavi.

Hvala unapred
 
Zasto se u rigu od ~1700e koriste napajanja od po 50e?
 
ploča?
probaj nekako da pokreneš ploču, tipa sa jednim napajanjem (bez svih kartica), da bi video da li je do nje, ako uspeš, probaj i sa drugim napajanjem, da proveriš da li ti je i drugo napajanje ispravno

verujem da jesi, ali pregledaj žice za napajanje od risera - imao sam slično ponašanje mašine kad se zapravo istopio kabel (postao krut i raspao na dodir, tbh) od ekstendera - a ako je ovo slučaj a još ti je izgorela 12v žica za mobo, moguće da riseri (tj pcie slotove koje oni representuju) nisu dobijali dovoljno struje pa su kompenzovali direktno kroz ploču koja je vukla više i grejala/istopila žicu

pogledaj da li ti je čitav konektor za ploči, da se nije malo dublje istopila plastika pa da nemaš dobar kontakt ili nešto slično

i +1, ne štedite na napajanjima..iako to sve (može da) radi sa 2 napajanja itd itd
 
Zasto se u rigu od ~1700e koriste napajanja od po 50e?
Tako je nabavljen.
Napon se pegla preko UPS-a.
Koje bi ti preporučio?
Post automatically merged:

ploča?
probaj nekako da pokreneš ploču, tipa sa jednim napajanjem (bez svih kartica), da bi video da li je do nje, ako uspeš, probaj i sa drugim napajanjem, da proveriš da li ti je i drugo napajanje ispravno

verujem da jesi, ali pregledaj žice za napajanje od risera - imao sam slično ponašanje mašine kad se zapravo istopio kabel (postao krut i raspao na dodir, tbh) od ekstendera - a ako je ovo slučaj a još ti je izgorela 12v žica za mobo, moguće da riseri (tj pcie slotove koje oni representuju) nisu dobijali dovoljno struje pa su kompenzovali direktno kroz ploču koja je vukla više i grejala/istopila žicu

pogledaj da li ti je čitav konektor za ploči, da se nije malo dublje istopila plastika pa da nemaš dobar kontakt ili nešto slično

i +1, ne štedite na napajanjima..iako to sve (može da) radi sa 2 napajanja itd itd
Hvala na savetu, pokušaću kasnje pa javlja.
Pozdrav
 
ploča?
probaj nekako da pokreneš ploču, tipa sa jednim napajanjem (bez svih kartica), da bi video da li je do nje, ako uspeš, probaj i sa drugim napajanjem, da proveriš da li ti je i drugo napajanje ispravno

verujem da jesi, ali pregledaj žice za napajanje od risera - imao sam slično ponašanje mašine kad se zapravo istopio kabel (postao krut i raspao na dodir, tbh) od ekstendera - a ako je ovo slučaj a još ti je izgorela 12v žica za mobo, moguće da riseri (tj pcie slotove koje oni representuju) nisu dobijali dovoljno struje pa su kompenzovali direktno kroz ploču koja je vukla više i grejala/istopila žicu

pogledaj da li ti je čitav konektor za ploči, da se nije malo dublje istopila plastika pa da nemaš dobar kontakt ili nešto slično

i +1, ne štedite na napajanjima..iako to sve (može da) radi sa 2 napajanja itd itd
Problem je sto ljudi hoce da na jedan kabl na kome su 3 sata ili molex konektora vezu 3 risera. 3 risera su potencijalno 210w na jednu zicku koja cesto nije ni 0.5mm2 preseka.
@linama13
Dzaba ti kupujes drugo takvo napajanje, ocito da nesto nije bilo adekvatno, da jeste ne bi se otopilo.
Po onome sto si opisao izgleda da je ploca. Za pocetak, ko sto ti kazu, skini sve pa probaj samo plocu na 2-3 razlicita napajanja, ako pali onda ok a ako ne onda pisi otpis ploce.
 
@linama13 Sve ovo što su ti predložili, i zapali sveću da još nešto osim ploče i napajanja nije otišlo...
 
ako sam dobro razumeo:
"...Malo pre ista stvar. Ista procedura paljenja i ništa. Sačekao sam nekih sat vremena i upalio mašinu. Izolacija provodnika iz jednog od dva napajanja se bukvalno istopio. Vide se provodnici. Sa ploče napajanja + 12v (žuti kabal) do ploče...."
vodovi 12V na plocu su otisli, izgoreli i pri tom su muski pinovi 12V nalepili plastiku tako da najverovatnije AKO je ploca ispravna ona nema dovod od 12v. to se cisti nikako , tj to treba da se odstruze samo neznmam kojom alatkom.

ali najverovatnije je ploca otisla...
sreca u nesreci , mislim da ces lakse naci plocu nego napajanje :) tj da je jeftiniji kvar

do pre mesec dva , utrosak struje ti je bilo knap sve vreme 6x 580 sa 2x700w , pa makar bio i chieftec . ako si koristio novije minere sa malo povecanom efikasnoscu , povecao si potrosnju sto je bilo i previse.. sa druge strane mozda nisi imao dobar protok vazduha na 24ropincu i on se vremenom grejao grejao , plastika se topila , ako si , zato sto je zimski period, sklonio ventilator ==> logican sled dogadjaja.

reko si da ti je napajanje ispravno . zameni konektore taj 24 pin komplet, od neko neispravno i to napajanje ce ti sluziti . ova nova sto ima da se kupuje 730 -800W je golo srnj sa ocajnim, krutin i tankim kablovima.

skini jednu karticu pa teraj sa 5 ili obori takt na memoriju da dobijes manji hash.
 
Problem je sto ljudi hoce da na jedan kabl na kome su 3 sata ili molex konektora vezu 3 risera. 3 risera su potencijalno 210w na jednu zicku koja cesto nije ni 0.5mm2 preseka.
@linama13
Dzaba ti kupujes drugo takvo napajanje, ocito da nesto nije bilo adekvatno, da jeste ne bi se otopilo.
Po onome sto si opisao izgleda da je ploca. Za pocetak, ko sto ti kazu, skini sve pa probaj samo plocu na 2-3 razlicita napajanja, ako pali onda ok a ako ne onda pisi otpis ploce.
Koju soluciju bi preporučio za napajanje mašine?
 
Riseri da se zamene sa onima koji imaju 6pin konektore (ubedljivo najsigurnija varijanta) ali ih ljudi izbegavaju jer kupuju komercijalna napajanja na kojima nemaju dovoljno tih konektora.
Napajanje - HP 1200W sa castom kablovima, 6x 8pin + 6x 6pin.
 
Podrzavam. Imate na kp serverska napajanja. Tip 6c valjda rinser. Ja idem sa dva napajanja uvek. Primarno 400 ili vise wat, moze kinez. A sekundarno samo za karte i rinsere na serversko. Ako je bucno (imam neki ibm 1200w ko avion na pisti se cuje 🙂 ) raskopim ga skinem ventove i okacim dva 120mm i radi besumno. krastavac ta serverska su swap pa stavljaju 40-50mm ventove.
 
Ja radim full varijantu, sve na jednom. Radim HP i prilicno su necujni osim kad ga nacepis do limita.
Za IBM je tacno, ja imam 2 kom od 1300w, ima vent tipa 80-90mm ali je ko turbina.
 
Da javim šta je bilo.
Primarno napajanje je crklo pa je ploča povukla previše struje sa sekundarnog napajanja. Zato se istopila izolacija sa provodnika.
Srećom ništa drugo nije crklo.
Za sada ubačeno novo isto napajanje, ali će verovatno ono ići kao primarno. A serversko samo za kartice.

Hvala svima na savetima i sugestijama.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno