Šta je novo?

Izabrao sam matičnu i komponente, da li je sve kompatibilno i gde je napajanje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dinastija

Poznat
Učlanjen(a)
14.11.2021
Poruke
31
Poena
30
Zdravo. Izabrao sam ovu matičnu ploču: Asus PRIME B450M-K II

Pa me sad zanima koliko ova ploča i slične - ove novije imaju portova za napajanje i mogu li da pogrešim? Gde je napajanje? Onu staru koju sam koristio mislim da ima samo jedan port za napajanje ploče i jedan port za napajanje kulera, grafičke nema jer je integrisana.

Evo spiska svih komponenata, pa ako neko želi da pomogne:

Asus Matična ploča PRIME B450M-K II​

Kingston RAM memorija Fury KF432C16RB/8 - 8 GB​

AMD Procesor Ryzen 7 1700X YD170XBCAEWOZ​

Falcon Kućište Sentinel sa napajanjem 750 W​

SSD M.2 250 GB Samsung 2900 MB/s / 1300 MB/s MZ-V8V250BW​


Sve ukupno 52000 din.
 
@Vladarko Nema procesor ali ima čipset na matičnoj B450M.

@Djolekg maksimalno je baš to što sam opredelio 52000 din. i to ću jedva da skupim... Kupujem u Tehnomaniji a oni ne sastavljaju konfiguracije. Izabrao sam njih jer imaju najbolju ponudu i daju web kredit i slično. Samo me zanimalo da li matična podržava ovaj ssd...

RAM mogu da proširim do 64 GB to ću kasnije. Zvučnu od 24bit/192 ću kasnije, ako treba da dodam. SSD - ne treba mi veći kapacitet, jer već imam diskove...itd..
 
Da, poslednji put sam kupio matičnu pre desetak godina, pa mi malo frka kad mi sve stigne, da li ću znati da povežem, valjda svaki 'dzek' ima svoje fizičko mesto, pa ne može da se pogreši. Moram samo u bios-u da stavim na integrisanu grafiku. Valjda će biti dobro, ako ne, imam ovde u mom kraju čoveka da mi pomogne. Nekada sam ja pomagao :) ali nisam pratio tehnologije, ostarelo se :)
 
Prijatelju očito se nerazumeš dibidus,tako da neka ti je sa srećom kupovina,ili poslušaj nekog ko se razume.
Nema integrisane u ploči,ko ti je to rekao slagao te je.
Ako si vezan za tehnomaniju smanjen ti je izbor
 
druže, ne pipaj ni slučajno ništa,
sa takvim "znanjem" velika je verovatnoća da napraviš ozbiljnu štetu, pa i da se neko povredi.

što se tiče procesora, loše si izabrao. da bi monitorski izlaz na matičnoj davao sliku, potrebno je da u procesor bude integrisan grafički čip.
to ryzen 1700x nema.

u klasi tog procesora (čak i za nijansu jači) je ryzen 5600g (220e otprilike trenutno).
ostala integrisana rešenja su slabija od 1700x, pa ti ih zato ne preporučujem

trebaće ti i barem 16gb ddr4 memorije na bar 3200 MHz.

sklapanje prepusti stručnim licima, da bi izbegao štetu i eventualni rizik po zdravlje.
 
znači, od tijeh je gospodin...
dooobro

 
zaebava macan... dosadno mu
 
Jel bi mogla u tu njegovu konfu da se ubaci neka bilo koja stara PCI e grafika i kako bi to uticalo na performanse?
Tržište grafičkih kartica je luđe od naše vlasti. Za iste pare imaš grafiku staru 15 i onu od 8-9 godina, nijedna ne vredi ništa osim što baca sliku, ako i baca kako treba uopšte.
Ništa ovo ne valja. Idem kući. Sledi nova tema, daj-šta daš
Ne, ne, ne, ništa nisi naučio. Ne nova tema nego pretraga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno