Šta je novo?

IT Akademija (gubljenje vremena i para)

Ljudi, registovao sam se samo da bih mogao nešto da objasnim ljudima koji ovde traže pomoć, a nailaze na komentare i odgovre hejtera sa gomilama gluposti koje mogu da demorališu čoveka, Pošto sam igrom slučaja naleteo na ovde ovaj forum i prepisku na ovu temu.
Sve opšta mesta, isto može da kaže i kozmetičarka u 29oj (čast profesionalnim kozmetičarkama:))
Šta si to konkretno završio u IT akademiji i šta ti je to donelo na poslu (ako je donelo).
To je već konkretna informacija.
 
Mislim da je vreme da se pobrišu ovi plaćeni oglasi i banuju ti nalozi.
 
Oni koju započeli nešto, u ovoj temi konkretno IT akademci, ne treba da čitaju komentare hejtera i da padaju u bedak da su bacili novac. Nije bačen novac. Ako ga završiš, nije bačen novac.
To sto ce nekom lose da padne istina je ne cini neistinom. Novac je bacen, pa je bacen, zavrsio neko ili ne.

IT Akademija je cista prevara i to je cinjenica. Od marketinga, do materijala, do nastave, do mogucnosti zaposlenja. Lazu bukvalno o svemu i ne isporuce ni 20% onoga sto obecaju.

Ima ljudi koji su zavrsili IT Akademiju i koji su postali dobri programeri i zaposlili se, ALI TO NEMA NIKAKVE VEZE SA IT AKADEMIJOM I NE OPRAVDAVA JE NI NAJMANJE, vec su sami sebe naucili i to bi postigli i bez upisivanja u istu.
 
To sto ce nekom lose da padne istina je ne cini neistinom. Novac je bacen, pa je bacen, zavrsio neko ili ne.

IT Akademija je cista prevara i to je cinjenica. Od marketinga, do materijala, do nastave, do mogucnosti zaposlenja. Lazu bukvalno o svemu i ne isporuce ni 20% onoga sto obecaju.

Ima ljudi koji su zavrsili IT Akademiju i koji su postali dobri programeri i zaposlili se, ALI TO NEMA NIKAKVE VEZE SA IT AKADEMIJOM I NE OPRAVDAVA JE NI NAJMANJE, vec su sami sebe naucili i to bi postigli i bez upisivanja u istu.
Nije tacno. Licno sam sebe tesko nateram na neke stvari cak iako postoji u pocetku polet.
Meni je ovo bila odlicna varijanta jer sebe na neki nacin primoras da zavrsis i naucis..i to u nenormalno kratkom roku.
Ono sto ces nauciti je mozda hodanje, ali ce biti dobra osnova da posle sam naucis da trcis, sprintas, skaces....
Zavrsio sam tamo Android developement (Java programiranje), dobio posao u NCR-u mesec dana po sertifikaciji, tamo naucio jos vise i od tad sam prelazio dalje.

edit:
E kakvo je sada stanje tamo - ne znam. Koliko ces nauciti zavisi i od predavaca, a oni su ih tamo menjali kao donji ves.
 
Poslednja izmena:
Tebe je primoralo da zavrsis to sto si upisao i platio nesto, ne to sto si upisao i platio bas IT Akademiju.

Ljudi zato i upisuju kurseve, jer traze neku motivaciju koju ne bi imali da nisu potrosili silan novac. Samo u tom slucaju onda treba izabrati dobar kurs, nikako IT Akademiju.

Ona je bukvalno "lowest of low" tier kurseva na koje se moze ici na ovim prostorima. Pecaju ljude na neke fazone da je to zamena za fakultet, cak imas i zavrsni ispit, dobijas kao neku diplomu, a u realnosti imas ofrlje predavanja kod smorenih predavaca i u pitanju je obican vecernji kurs. Znam bas dosta ljudi koji su upisali i zavrsili u proteklih 5-6 godina. Izmedju ostalog i moj brat. Kada je on pohadjao, bukvalno je bilo nebitno da li ces ti da ucis i dolazis, bilo je bitno samo da platis na vreme. Kvalitet nastave nula.



Ko bas insistira na kursevima tog formata, ima Comtrade CODE skolu od istog vlasnika(Comtrade drzi i jedno i drugo), koja isto nije nesto posebno po mom misljenju(licno sam zavrsio jedan kurs tamo), ali je bar bolja od IT Akademije. Ako nista, bar po tome sto ne lazu sta su, nego sta predstave pre upisa, to moze i da se ocekuje od kursa. Ovo sto cu napisati nije nikakva reklama, niti preporuka za upisivanje.

Ali cak i tamo postoji jedan lazni aspekt, a to je onaj deo o praksi za najbolje posle kursa. U mojoj grupi je bilo nas trojica koji smo bili bas dobri i koji smo se istakli. Jedan od nas je na kraju napravio neki softver za knjigovodjstvo, a nas druga dvojica smo kao grupni projekat napravili Skype klon. Momak koji je radio projekat sa mnom nije imao dodira sa programiranjem pre toga i sve je naucio na kursu i samostalnim ucenjem uporedo. Cak je bio najbolji od nas trojice po mom misljenju. Nasli smo poslove pre nego sto su uopste stigli da nam ponude bilo kakvu praksu. Kad smo tek zavrsili, nije bilo mesta pa su onda to pokusali da odugovlace time sto su nam uzeli CV u razmatranje, pa ce kao javiti(kao da vec ne znaju posle 5 meseci kursa ko smo i sta smo, pogotovo sto su videli te projekte koje smo pravili), a kada je za 3-4 meseca od zavrsetka kursa bilo mesta, vec smo uveliko nasli poslove. Doduse, necu da gresim dusu, nisu tu predavaci zaduzeni za prakse, nego taj neki menadzment koji organizuje tu skolu.

Ja sam bio u naprednoj grupi i mogu da kazem da je kvalitet nastave bio odlican, predavac je bio neko ko ima visegodisnje iskustvo kao senior i bio je zainteresovan da nas nauci, davao je domace, imali smo i grupni rad, itd... Ali opet postoji taj jedan lazni aspekt koji sam naveo, zato sto je to ipak Comtrade i jednostavno ne mogu da pobegnu sami od sebe i tog laznog marketinga koji im je zastitni znak...

A to sto smo se zaposlili pre bilo kakve ponudjene prakse samo govori o tome da praksa bukvalno bespotrebno oduzima vreme pocetnicima, jer isto tako mogu da nadju pravi posao za pravi novac, a ne da ih neko razvlaci mesecima besplatno ili za minimalac u slucaju Comtrade praksi(bar su nesto placene).

Mislim da je najvrednije sto moze da se izvuce is tih kurseva, sticanje poznanstava. Ja sam stekao korisna poznanstva i u Macoli i na ovom kursu. Samo opet i kvalitet tih poznanstava ide sa kvalitetom i nivoom kursa.
 
Poslednja izmena:
Tebe je primoralo da zavrsis to sto si upisao i platio nesto, ne to sto si upisao i platio bas IT Akademiju.
Naravno. Jednom su jednog affiliate marketara pitali zašto toliko mnogo naplaćuje svoje seminare po nekoliko desetina iljada dolarčića on im je odgovori da ga je isprava bila sramota da toliko naplaćuje i da to čini zato da onaj koji je spreman da da toliki novac, gleda će da ga ne baca uzalud već da uspe u tome affiliate marketingu seminaru koji je upisao.

Kada je on pohadjao, bukvalno je bilo nebitno da li ces ti da ucis i dolazis, bilo je bitno samo da platis na vreme.
Naravno. To je privatna škola koja radi za keš i koga nije briga da li ti dolaziš ili ne dolaziš na predavanja. Takva treba da je svaka škola. Ako tebe polaznika ne interesuje nešto da naučiš pa i mene boli uvo. Uostalom oni daju diplomu samo u slučaju da si položio sve "ispite" sa minimalnom ocenom. Interesantno je da i sa takvim "kršom" od nastave malo ko od njih položi i te game-boy testove??? Uzgred posle kursa imaš pravo da polažeš za sertifikat bilo koje firme, Zend,Adobe, MS...

Kvalitet nastave nula.
Naravno. Ali to je slučaj sa celokupnim našem obrazovanjem za koje ja tvrdim ne da je nula već da je minus nula. Da ti ja ispričam jednu priču iz svojega 4g školovanja u SŠ krajem 80g prošloga stoleća sumnjam da je nešto poboljšano i danas. Možda, ne znam ali veoma sumnjam u kvalitet našega obrazovanja. Ja sam išao za Hemiskog Tehničara i jedan od predmeta je bilo Mašinski Elementi sa Tehničkim crtanjem. I pred kraj časa pošto sedim ispred katedre i mogu da vidim u dnevnik. Dok smo vežbali to dosadno tehničko crtanje ja pitam profesorku: "Zašta će nam ovo?" Ona mi odgovara: "Pa ako ti crkne neki deo da umeš da ga nacrtaš." Lepo je to i dobro ali ja NISAM majstor već HEMIČAR kada crkne nešto ja zovem majstora. Ona je zinula kao da je progutala one Đinđićeve žabe i to sve tri zajedno i ko na filmu zvonce je spasilo. Ja to sutra pispričam mom razrednom starešini Orkaniću iz Fizičke Hemije on mi odgovori: "Pa znaš svakome treba 5-10% toga znanja." Nisam ga više nikada sreo da mu kažem da ni 0,5% toga znanja mi nikada nije trebalo. SVE što sam ja osim hemije bilo đubre. A to je zato ugradjeno da ti izgubiš korisno vreme koje bi moga da potrošiš na sticanju nečeg korisnijeg i upotrebljivijeg znanja od njihovog za šta ti daju bezvrednu ocenu i da bi naravno prosfetari imali plate. Svaki predmet novi profesor i odma mu leže plata. Pa trpaj bezvredne predmete i još bezvrednije znanje koje se mora nabubati jer nema tu bilo kakve kreativnosti. Koji su francuski i engleski bubnjevi i ostale mešalice za pravljenje lekova potpuno bezvredna informacija i nekorisna za rad u Hemofarmu.
Ako je predmet u Akademiji Introduction to Programming in C# Onda je to daleko od bezvrednog ako te interesuje programiranje. Koliko oni da ti daju ti moraš to da savladaš i naučiš. Moraš da zapneš krv i znoj i suze da propiškiš i to da naučiš. Nemožeš ni to malo da naučiš što oni daju? Pa kaki ćeš ti da programer postaneš.

Ima ljudi koji su zavrsili IT Akademiju i koji su postali dobri programeri i zaposlili se, ALI TO NEMA NIKAKVE VEZE SA IT AKADEMIJOM I NE OPRAVDAVA JE NI NAJMANJE, vec su sami sebe naucili i to bi postigli i bez upisivanja u istu.
Naravno. Ja tvrdim da i lekari postaju dobri hirurzi zato su oni sami to uradili kroz zalaganje i praksu najčešće u inostranstvu a ne zato što im je to MEDICINSKI fakultet dao neko "znanje". Moj brat od tetke je išao i završio (13g je išao sladak studentski život) na vaš Elektro-tehnički fakultet i nije naučio ništa primenljivo niti ga je iko zaposlio sa njegovom diplomom jer praktički ne zna ništa korisno i upotrebljivo u tim mrežama i šranjima. Ne zna Windows da instalira a treba da napraviš mrežu računara.....Ne zna jer ga nisu naučili.
Akademija ti je prečica ako si sposoban i imaš veliku "njušku" (Napoleon kada je birao koga će da izabere za neki delikatan posao on je birao čoveka sa velikim nosem) za programiranje administraciju mobilno programiranje šta već ili želiš da guliš 4-5+ godina fakulteta i učiš sve i svašta i na kraju ćorak.
Isto tako što bi bilo ko išao u školu kada možeš da naučiš da čitaš i pišeš preko YT i pročitaš dokumentarac kada je bio Prvi Boj na Kosovu ako te to interesuje ili čitaš Anu Karenjinu štivo koje je pisano za Sovjetski Proletarijat umesto da učiš kako pisati za Web onaj Copy Writing za koji se dobijaju velike pare ko to ume da radi. Što mi daješ ocenu da li znam diferecijalne jednačine kada se u mom poslu one nikada ne koriste a morao sam da ih učim a brzo se zaboravljaju kada se ne upotrebljavaju?
Stvari su mnogo složene nego što izgledaju. Slažem se da je marketing šranje ali to važi danas za sve. Poenta je da li ti OĆEŠ da budeš to što si upisao? Mnogi daju oglas da prodaju kurs na akademiji jer su se tobože preselili ili našli drugi posao ili ispala beba i dr jer su videli da ni to malo što su upisali ne mogu da završe. Jedan od predmeta na akademiji kazuje:
4. SQL Programming and Administration
Krajnji ishod kursa je zaokruživanje znanja programera ili administratora da konkretan realan sistem preslikaju u korisničku SQL Server bazu i kreiraju aplikaciju. Koristeći osobine SQL servera, polaznici će tokom ovog SQL kursa savladati TRANSACT-SQL (Structured Query Language) jezik, naučiti da dizajniraju SQL server baze podataka i održavaju i administriraju SQL servere.


I da li znate ovo da uradite ili ne znate? Nema sredine. Znači ti trebaš već da znaš najmanje 50% ovoga pre nego što upišeš kurs ili si puko ako počneš sa 0 znanja i onda ukapiraš da nije ovo za tebe.... Nema tu marketinga ili znaš ili ne znaš. Amin.
 
Upisao sam IT akademiju prosle godine, pretpostavljajuci da nije sve bas tako crno kao sto pisu drugi, međutim izgleda da je bas tako :D osim Live predavanja koja su dosta dobra ostalo je jedna velika 0, snimljene video lekcije su lose odrađene, predavač samo kopira metode i ne pojasnjava nista. Tako da ako se neko odluci da upise, moja preporuka na osnovu iskustva je NE. Imam jedno pitanje, oni koji nisu isplatili kompletnu skolarinu(kod mene je minimalna - 250 eura), da li se moze prekinuti?
 
. Moj brat od tetke je išao i završio (13g je išao sladak studentski život) na vaš Elektro-tehnički fakultet i nije naučio ništa primenljivo niti ga je iko zaposlio sa njegovom diplomom jer praktički ne zna ništa korisno i upotrebljivo u tim mrežama i šranjima. Ne zna Windows da instalira a treba da napraviš mrežu računara.....Ne zna jer ga
Druže, bez uvrede, al ako je on trinaest godina završavao ETF, onda je promašio zanimanje. Ja ne znam šta si ti očekivao, da će njega neko na fakultetu da uči da instalira windows? Misliš da na tim stranim fakultetima koji su toliko hvaljeni to rade? Ljudi očekuju da ti na fakultet elektrotehnike i računarstva dolaze ljudi koji imaju kliker za neke najosnovnije stvari. Ja sam naučio da reinstaliram windows pre srednje škole, nije neka nauka.

Verovao ili ne, postoji dosta predmeta čije su lab vežbe i gradivo koje se radi jako slični predmetima koji se mogu naći na našim fakultetima (znam jer sam u okviru predmeta na doktorskim studijama upoređivao). Ja ne kažem da na zapadu nije bolje, posebno što se tiče opremljenosti katedra, dostupnih uređaja, finansija itd, ali je činjenica da ljudi koji žele da nauče kod nas to itekako mogu.
 
 
Za sve one koji hoce da postanu programeri zbog para,
Evo vam realna slika sta vas u stvarnosti ceka ako to postanete.
Svakodnevno cekanje u redovima i vukljanje ogromnih dzakova, :p
269625288_400449408503891_6863887437952400352_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Akademija je ogromno gubljenje novca, matf p1,p2 za uvod u programiranje, jedna knjiga iz algoritama, geeksforgeeks, yt. Sasvim dovoljno uz veoma malo ulozenog novca i dosta truda
 
Ja znam 3 coveka koja su samo zavrsila akademiju a verujem da nista ne znaju. Aktivno ucenje nekog kursa sa Utuba ili udemi za 10$ ako neko hoce bas da plati.
 
Pozdrav svima. Srecan Bozic.

Hteo bih da krenem da ucim za Network administratora ili Microsoft (dvoumim se izmedju ta dva)..
Pa sam hteo da vas pitam ima li neko da predlozi neki dobar sajt, knjigu ili bilo sta drugo i da da neki savet za pocetak?
Posto ja ne znam odakle da krenem, sta prvo uciti, kojim redosledom, sta ocekivati..
Hvala u napred.
 
Ukratko treba znati I jedno I drugi.
Pocni sa opstim znanjem ITa recimo prvo sa A+ CompTia pa onda NET+ da se steknu bazicna network pozadina. Poslije kreni sa Sec+ da bi se steklo bazicno znanje o bezbjednosti. A+ pokriva djelimicno i Microsoft Windows Ali da bi naucio da baratas MS i Linux server-ima treba prakse koju trenutno mozes dobiti preko Hyper-V ili slicnih aplikacija uz pratecu literaturu i vjezbe. Naravno sto se tice mreznih systema Packet Tracer je odlican simulator ali ima I drugih. Najbolje je koristiti professionalnu literaturu. Skoro 25 godina sam predavao professionalnu kurseve u Engleskoj tipa MS, CompTia, Cisco, Huawei. Velika je tema i ima raznih kombinacija. Ipak bez prakticnih pokusa i prakse teorija nije dovoljna kao no sami kursevi. Moji studenti su pohadjali dualno obrazovanje pa su dolazili kod nas na kurseve. Svi koncepti koje sam predavao se moraju na neki nacim vjezbati prakticno inace se teorija zaboravi
Usput ja imam na tone materijala ali je sve na engleskom
 
Da li je neko upisivao na It akademiji program "Web Project Manager & Data Analyst"? Ako jeste, kakvi su utisci? Naleteh na ovaj program kad sam tražila Excel kurs na nekoj od naših neformalnih obrazovnih ustanova..
 
Zavisi sta zelis. Po planu nastave niti je jedno niti je drugo, a dve su razlicite karijere.
Svakako, ako zelis da budes PM ovaj kurs nema nikakvu vaznost ni tezinu u realnom svertu, i treba da gledas PMP,PMI-ACP, SAFe, PSM,CSM ili slicne.
 
Eh, da sam znala pre par godina za ovu temu na forumu...

Evo mog iskustva, bice malo duzi post ali osecam duznost da upozorim ljude koji razmisljaju da li da upisu ili ne. Pre nego sto pocnem, zelim da napomenem da kao neko ko je prosto bio neobavesten mislim da nije ok sto pojedini ljudi pisu da "su ovce za sisanje i marva " oni koji upisuju, jer se svakome moze desiti ovako nesto.

S obzirom na to da je ITA tada poslovala drugacije da ne kazem profesionalnije, i da je moj prijatelj koji je zavrsio nekoliko godina ranije bio zadovoljan i obogatio svoje znanje nastavivsi da radi u struci, nakon visegodisnjeg bavljenja obradom fotografija i dizajnom za sopstvene potrebe i potrebe drugih odlucila sam da upisem New media design kurs kako bih imala konkretnije znanje i sto bi se reklo papir kao potvrdu (obuhvata graficki, web design, video). Brat se odlucio na programiranje, nisam sigurna koji kurs tacno. Uglavnom, uz smesan popust smo oboje upisali i platili dve skolarine, svaki evro su dobili tacno u dan. Oko 1300 eur svako, sto je za jednu porodicu itekako mnogo. Roditelji su pomogli ali smo deo novca dali od svojih ustedjevina i plata.
Predavanja online su krenula, gledas striming videa iz ucionice i posle profesor ostavi zadatak i fajlove zadatka koje mu preko platforme saljes. Dobili smo 2 DVD sa gradivom. Predavaci ljubazni, jednako rade sa ovima uzivo koji su u ucionici i nama na daljinu, postavljamo pitanja u toku casa i mi. Nevezano za predavanja svaki kurs tj predmet na smeru ima vreme trajanja, i kada ga putem platforme zapocnes odbrojava (ne secam se koliko je koji trajao, recimo mesec dana u proseku) i za to vreme saljes zadatke i polazes testove a platformi. Kada kurs istekne ako nisi zavrsio, mozes 1. put da ga obnovis besplatno na 10 dana, nakon cega se placa 15(sada 20 ) evra. Pored redovnih imas opcione kurseve, medju njima i engleski jezik. Kad sve zavrsis, kao diplomski rad je portfolio. Nakon toga mozes polagati za tada 100 eur i medjunarodni Adobe sertifikat ukoliko zelis.

ALI, onda se klupko pocelo odmotavati.
Prvo, "godina" je 8 meseci predavanja i ono sto niko nije rekao niti pise u ugovoru je da nakon isteka toga platforma automatski pokrece sve kurseve! Dakle, ne mozes da pauziras, cak i one koje nisi ni pocinjao. Drugo tako je kreiran sistem da nakon isteka vremena, ne mozes da kontaktiras predavace, ne mozes da citas lekcije, ne mozes da polazes testove ni saljes radove. Sto me vraca na pricu o DVD sa radnim materijalom- za razliku od mog prijatelja koji je na dvd imao sve lekcije svih predmeta plus video lekcije, mi smo dobile samo pratece video lekcije koje nisu dovoljne! Ja sam imala na zalost tu nesrecu da mi laptop ode dodjavola a sa njim i literatura koju sam naravno skinula sa platforme, da u tom momentu prosto nisam imala novca za nov i tek kasnije za popravku. To je dovelo do situacije da su mi svi kursevi istekli, da nemam lekcije. Zahvaljujuci divnoj devojci iz BiH koja mi je poslala lekcije, taj deo sam bar uspela da resim medjutim morala sam da platim produzetke sto je u mojoj situaciji dovelo do jos odlaganja zbog finansija. Kad su se stekli uslovi, zavrsila sam vecinu predmeta i ostalo mi je 3, nekoliko testova, sve radove sam prosla. Brat je morao da pauzira zbog posla i prosto zivotnih situacija.
Onda su se izdesavali neki momenti koji ometu coveka u svemu, pa sam ostala definitivno bez laptopa, pa se desio kovid i ceo haos.
Elem, kad sam stala na noge najzad u decembru, krenula sam da zavrsavam preostale radove, spremila se da poplacam kurseve i u januaru me docekao sok na platformi u vidu automatske poruke da kurseve NIJE moguce produziti nakon isteka 5 godina.

Da skratim, razumem politiku skole, ali ne mogu da verujem da su tolika banda neozbiljna i bezobrazna- na mail molbe i objasnjenja vanrednih ozbiljnih okolnosti i cinjenice da samo 1 mesec kasnim kalendarski mi je odgovorila devojka koja mi je papagajski ponovila to za 5 godina od pocetka kursa, na sta sam joj odgovorila da vecinu kurseva nisam startovala odmah vec dosta kasnije te se njihov pocetak uklapa u okvir 5 godina. Onda je odgovor bio "na 5 god od pocetka edukacije tj upisa". Na moje ponovno objasnjenje da mi je 85 posto obaveza polozeno, ponudila je da me "prebaci kolegama za upise" na sta smo pristali. Ni brat ni ja nismo dobili odgovor na mail preko mesec dana!
Posle tih mesec dana smo ponovo kontaktirali doticnu, na sta se ziva iznenadila i izvinila, te je rekla da ce ponovo proslediti kolegama.

I evo nas u finalu: Gospodjica sa titulom"learning consultant" je u drskom mejlu samo ponovila recenicu za 5 godina, i zatim kopi pejstovala ponudu iz njihovih reklama za upis sa sve rasporedom rata ponudivsi kao POVOLJNU opciju sa za 1250 eur "sto je najmanji moguci iznos cene kursa na ITA", kao i da mozemo vec u Maju startovati da ne cekamo novembar al onda je manje rata. Da citiram:
"Iznos od 1249 EUR je najniži po kome se može upisati Akademija, nadam se da će vam ovi uslovi odgovarati i da ćete uspešno završiti svoju edukaciju."i "Dakle, nastavak edukacije na ITAcademy moguć je maksimalno 5 godina od upisa. S obzirom da ste Vi svoju edukaciju počeli 2016.godine, ono što možemo da Vam ponudimo jeste upis po najnižoj ceni od 1249 EUR, koju možete podeliti u 12, 18 ili 19 rata, u zavisnoti od toga da li bi sa plaćanjem krenuli u aprilu ili maju."

Ja snosim svoju krivicu sto nisam zavrsila u roku svakako, ali ovaj nacin obracanja je neporofesionalan i drzak, pogotovo sto moj mail doticna nije ni procitala i sto cekam na odgovor preko mesec dana. Menjanje pravila igre u toku igre im necu dozvoliti. Sledece sto mugu da pokusam je da razgovaram sa nekim na visoj poziciji, a nakon toga samo davanje nula ocene svuda. Ovo je svima koji smo lose prosli velika lekcija, pare su bacene, ali smatram da znanje nije koliko god da je. Bice prilike za papir ozbiljnijih skola.
Istrazujuci iskustva, videla sam preko 30 recenzija samo na Guglu u kojima ljudi govore da su ih non stop kontaktirali sa akademije nakon negativne ocene na fb i tu, trazili da DIGNU OCENU i napisu da su presrecni a za uzvrat dobijaju bezicni punjac i ranac. Smejem se od muke.

Verujem da ce neko sigurno biti u fazonu "lol pa sta si radila 5 godina sama si kriva", verujte zivot je nepredvidiv i za dan vam se moze obrnuti naopako. Ne sudite grubo o drugima.
Toliko od mene, za one koji razmisljaju o ITA- NE PREPORUCUJEM, ne samo zbog precenjenosti samo vec i zbog bezobrazluka. Srecno!
 
ja sam igrom slučaja došao do nekih predavanja sa akademije
i sad pošto sebe smatram nekim početnikom iz fotošopa, odgeldao sam sva predavanja i možda samo jednu dve stvari nisam znao iz predavanja. Ali npr znao sam dosta što se uopšte ni ne spominje
ilustrator nisam uopšte znao i koristile su mi te početničke stvari za početak

ako se vodim ovim iskustvom akademija te uči bukvalno azbuku, ništa se tu više ne može naučiti. Youtube je keva za njih, ukucaš šta ti treba i naći ćeš. Kontam da je tako za sve ostale kurseve
 
It akademija nije losa za bash one pocetnike koji nisu toliko upuceni. Inace it akademija ti moze pruziti onako bas jaku motivaciju,jer jednsotavno i krece sve od nekog pocetka. Ipak je to vise onako sugestivno gledano,da te navede da si u skoli i da ucis osnove,sto nije lose po meni. Ipak na akademiji ces imati neki skok kako i sta. Sam redosled te gura polako napred. E sad npr ima ljudi koji bi samo zavrsili akademiju za sertifikat,jer i nije bas da firme to ne gledaju. A ako se upustis jos bolje u medjunarodni sertifikat povezivajuci se sa motivom i sugestijom na akademiji,pun pogodak. Medjunarodni sertifikat je keva kako kod nas tako i preko. E sad ono o cemu mozemo diskutovati je cena,da cena je previsoka za nas gradjane Srbije. Svako bira kako ce i gde ce,ali ipak akademija moze dati jedan onako pocetnicki skok.
 
Jedina pozitivna stvar kod ovih akademija je što si dao pare pa te malo motiviše da nešto kao kreneš da radiš.
A sertifikati su firmama vrlo bitni, tu su negde između horoskopskog znaka i podznaka.
 
ITAcademy, po meni je jako dobra prica. Za dva semestra moze dosta da se nauci, ali ljudi nikako da shvate da jos isto toliko moraju i sami kod kuce da rade uz stalno osvezavanje osnova sa w3schools. Uopste nije lose tamo uciti neki QA kurs, Javu za kasnije poslove u QA automation, ili neki frontend. Ne znam sta tacno od fronta nude, znam da su nekada imali Angular (znaci JavaScript mora da se zna dobro).
Po firmama cete naci mnogo ljudi koji su prva IT znanja stekli na ITAcademy i koji sada rade za plate >2000€
Tacno je i da su skupi, ali i RAF kosta 3000€ po godini.
Cak, po nekim firmama se daju i kursevi sa ITAcademy pocetnicima da gledaju. Sada da li je to neko nelegalno kopirao ili imaju saradnju sa ITAcademy ne znam.
 
Svakako ima ljudi koji su počeli sa IT akademijom pa sada imaju 2K+ (ja znam jednog), ali oni nikako nisu pravilo već izuzetak.

Problem IT akademije nije da ti tamo ne možeš da naučiš, možeš. Problem je što ne moraš.
I onda imaš situaciju da 90% "kadrova" izašlih odande nema pojma.
I na kraju bude lakše da samo preskočiš CV kojem za obrazovanje stoji IT akademija.
 
Kao neko ko je već 11-12 godina sa “one” strane stola kad mi HR donese CV, nažalost moram se složiti za iznesenim, da većinu privatnih akademija i sličnih budalaštima više ni ne zovemo na razgovor.

Imamo i jeres kombinaciju, privatni fax, državna firma. To je kombinacija koju bih stavio u zakon o državnim preduzećima, da mora da se završi državni fax za službu. Nije čudo da smo u ovolikom kanalu kad je takav kadar u kičmi Srbije.

Sa druge strane, za kadar sa državnih faksova se bijemo, bez obzira što je i tu primetan pad.
 
Mislim da gresis, iz razloga sto ima par privatnih fakulteta koji daju mnogo bolji kadar nego drzavni (IT sektor pogotovo) - sto zbog stipendija, povoljnosti, sta god.
Sa druge strane ima drzavnih koji su tralala i zavrsavaju se sa pola mozga.
Znanje je presudno, to da li je privatni ili drzavni ne bi trebalo da ima previse uticaja (opet pricam za IT sektor).
 
Nazad
Vrh Dno