Šta je novo?

Mašine za sušenje veša - sušare, sušilice - sa toplotnom pumpom

Sve su to kondenzacione masine
Ventilirajuce ne znam ni da li se više proizvode
 
Molim za preporuku za Bosch mašinu, 80.000-100.000 budžet, može i preporuka za jeftiniju i skuplju.
Treba da ima 5 god garancije (exclusiv), ili 2+3 god, ako je akcija još u toku.
 
Ako nije baš da mora Bosch, za taj novac može da se kupi i Miele.
 
Mora Bosch.
Biće ili

WTW85461BY ili WTX87KH0BY

 
Onda definitivno WTX. To je serija 8; trebalo bi da je najbolje što mogu da ponude. Obično su iz DE.
 
Imam je, made in Poljska je.
 
Onda definitivno WTX. To je serija 8; trebalo bi da je najbolje što mogu da ponude. Obično su iz DE.
Home professional je najjaca Boschova klasa i one su nemačke, poslednje 2 godine po koja 8-ma serija bude iz Nemačke.
 
Pozdrav društvo, treba mi pomoć oko mašine za sušenje Candy TP model RO H9A3TSEX-S.

Mašina plaćena 60k i nije korišćena mnogo u početku. Dobio sam dete pre par meseci i mašina sada radi dosta :).

Ali i komšija počinje da mi skače po glavi. Zgrada je u medjuspratovima i moja podne ploča je deo njegovog zida na pola.
Kod njega se zvuk moje mašine čuje kao otkucaji srca,jako je neprijatno. U mom stanu se me čuje tako,čuje se taj njen ritam,ali nikako taj tup zvuk koji se prenosi preko podne ploče.
Probao sam da rešim stavljanjem silikonskih nogica,bezuspešno. Danas kupio podlogu guniranu ispod mašine ide za.izolaciju vibracija i zvuka( nešto nalik podlozi za teretanu) 1,5cm debljine i neverovatno mi je da se i dalje čuje kod njega u stanu.

Da li ima neko rešenje? Proverio sam sa kumom ima sličnu mašina i isto se čuje kod komšije,ali njih deli knauf zid.

Da li stvarno mašine moraju tako da se čuju ili nešto nije uredu?

Zvao sam pritom i Candy servis da dodju da pogledaju da li postoji problem sa mašinom.
 
Mozda ovako nesto? Da li je neko koristio nesto slicno?

Guglaj "podmetaci za ves masinu", ima ih dosta.

1642624964409.png
 
Ako vibracije se prenose sa poda, a gumene stopice ne pomognu, onda može da se postavi recimo tabla kamene vune debljine oko 2cm (veličine ~60x60cm), preko toga ploča od iverice iste veličine i onda mašina. Težina mašine bi trebalo da bude dovoljna da ne dozvoli pomeranje.
 
^ Nije do mašine, nego do "kvaliteta" gradnje...

U kevinom i ćaletovom stanu iz osamdesetih godina ništa se nije čulo ni kada je komšija iz prizemlja imao štampariju u stanu (da, da štampariju sve sa onim presama kao na filmovima).

Kod mene (novogradnja) čuje se tek ponešto iz stana iznad (najčešće kad nekom nešto ispadne) ili stana ispod (kad deca kmeče ili se svađaju u kasne sate), i osim u jednoj sobi gde je cev pozicionirana blizu zida i očigledno zvučno neizolovana, pa se čuje kao šum vode kad je puštena iz stana gore), a bočno ni ne mogu ništa da čujem jer delim samo jedan dupli noseći zid sa komšijom pored i to zid iz njegovog i našeg dnevnog boravka. Što znači da je bar zvučna izolacija solidna u većem delu stana.

Kod suprugine sestre (isto novogradnja) u njihovom stanu se čuje baš sve iz susednih stanova i bočno i sa gornjeg i donjeg stana.

Što je neko rekao, regulativa (pa i građevinska u smislu standarda) nam je dobra, al˝ je niko ne poštuje.
I u mom slučaju je zapisnik o prijemu zgrade nadzorni organ overio i potpisao sa godinu dana zakašnjenja, a obaveza mu je da bude na gradilištu i nadzire izvođenje radova, usaglašenost radova koji se izvode i materijala koji se koristi sa projektom i sl. Glavu dajem da nadzorni organ tokom građenja zgrade nijednom nije bio ne garadilištu, a da je prolongiranje potpisivanja još jedan od vidova pritiska nadzornog organa na investitora da ga dodatno podmaže da potpiše, jer smo investitoru mi stanari (kupci) svakako bili zajašili na glavu zbog sto loše urađenih stvari, pre svega zbog kašnjenja sa ishodovanjem upotrebne dozvole.

Šta da kažeš kad ti investitor na pretnju da ćeš angažovati nezavisne stručne ljude da veštače kvalitet izvedenih radova i iskontrlišu da li je rađeno po projektu, kaže da je on bankrot ako se to uradi (krivično i prekršajno da ne pominjem), jer ništa nije rađeno kako treba. :)
 
ja sam radio namensku zvucnu izloaciju sa moje strane izmedju mog stana i susednog sad kad sam opremao stan. jbes ga, trosak bez veze, ali mislim da je potrebno uraditi.

predlog za kamenu vunu je odlican, nije ni skupo da se proba, ali da li je 2cm dovoljno? ja bih ipak stavio deblji sloj.
 
ja sam radio namensku zvucnu izloaciju sa moje strane izmedju mog stana i susednog sad kad sam opremao stan. jbes ga, trosak bez veze, ali mislim da je potrebno uraditi.

predlog za kamenu vunu je odlican, nije ni skupo da se proba, ali da li je 2cm dovoljno? ja bih ipak stavio deblji sloj.
Kad kažeš "trošak bez veze"" znači da poduhvat nije uspeo, ili?
 
ma to kazem jer to niko ne radi. ali ja mislim da je bitno. jos uvek ne zivimo u tom stanu, radi se, tako da nemam pojma sta ce biti. kapiram bolje nego bez. sorry za offtopic
 
Masine za susenje su bucne i to je njihov najveci problem, zato bi najbolje bilo da budu u nekoj izolovanoj prostoriji.

Buku ne pravi sama masina vec ves koji se prevrce i rastresa u velikom metalnom bubnju.

Da bi se to umanjilo preporuka je da se odeca sa dugmicima i rasfeslusima okrene naopako (spoljnja strana unutra) i tako susi,
to dosta pomaze, ali to naravno niko ne radi :)

Zbog zvuka susare komsija bi mogao da vas ubije😁
Ne bi bio u njegovoj kozi.
 
Ja sam imao dve Candy sušare, isti model, jedna jula a druga decembra proizvedena. Ova iz jula se čula kao voz kada prelazi preko spojeva šina, tup-tup, tup-tup. Valjda bubanj naleže na plastične ležajeve i to je stvaralo dodatnu buku + loša zvučna izolacija stana i eto problema sa komšijama.
 
Candy je po svemu ispodprosečna marka (ovo može da se kaže i na mnogo manje fin način).
 
Ako vibracije se prenose sa poda, a gumene stopice ne pomognu, onda može da se postavi recimo tabla kamene vune debljine oko 2cm (veličine ~60x60cm), preko toga ploča od iverice iste veličine i onda mašina. Težina mašine bi trebalo da bude dovoljna da ne dozvoli pomeranje.
16427096730288539277075719309460.jpgOvo sam.prvo preduzeo i ima malog pomaka,ali se i dalje taj tup tup zvuk cuje. Kao otkucaji srca i sto je jos gore isti zvuk prazna i puna masina,bez razlike ikakve.

Ova guma sa slike je inace neki izolator i specijalno je napravljena za izolaciju zvuka masina. To mi je 1000 donara investicija.

Ali probao bih ovu Vašu ideju.

Samo umesto sper ploce da stavim ovu gumu,sta mislite?

Inace taj zvuk ja cujem u stanu minimalno i cuje se iz svih smerova same masine,ali ke cinjenica da podna ploca prenosi taj zvuk...
 
Naravno, što da ne. Ta guma umesto iverice je i bolje rešenje. Kamena vuna nije skupa. Debljine 2cm je oko 450din/m2,
Samo uzmi što tvrđu.
Jeli moguće da se taj zvuk u stvari prenosi i kroz zid? Onda je to veća zajebancija...
 
Poslednja izmena:
Mora Bosch.
Biće ili

WTW85461BY ili WTX87KH0BY

Miele ti je bolji od svakog Bosch-a, pre svega što Bosch kao da nema neki osnovni algoritam da malo protrese veš da se ne ugužva.
Iz Miele mašine izađe mnogo bolji veš, ja imam kući seriju 6 Bosch i ne valja, promeniću je prvom prilikom. Ni serija 8 se nije ništa bolje pokazala kod kolege...
 
Naravno, što da ne. Ta guma umesto iverice je i bolje rešenje. Kamena vuna nije skupa. Debljine 2cm je oko 450din/m2,
Samo uzmi što tvrđu.
Jeli moguće da se taj zvuk u stvari prenosi i kroz zid? Onda je to veća zajebancija...
Pa vise nisam siguran.
Masina je stajala ispod kuhinje,kuhinjski zid me delo sa komsijom.

Sad sam je izvadio i stavio preko put tog zida,naslonjena na drugi zid koji nema dodirnih tacaka sa komsijinim zidom.
I dalje se cuje.

Moja podnea ploca je njegova.sredina zida okvirno,jer je zgrada u nekakvim medjuspratovima da kazem. I kod njega se tacno u toj visini cuje taj rad masine kao otkucaji srca. To je dosta tih zvuk,ali iritira jako ako neko spava ili sedi u toj njegovoj sobi.
 
Bosch WTW876LBY ili neku Miele? Miele su skuplje minimum 20k od ove Bosch koja je trenutno 79k.
 
Jeste, ali kad već budžet dozvoljava, treba dodati tih 20k.
 
Uzecu Miele ipak. Izbor je pao na dva modela:

TWB 140 DP ili TWD 360 WP? Razlika u ceni oko 18-19k.

Ves masina je Miele WED 135 WPS. Da li je neophodan onaj njihov set da bih montirao susilicu preko ves masine ili ne?

Edit:

Zanima me oko ciscenja izmenjivaca, kako bi to islo nakon 4-5 godina kada masina nije vise u garanciji? Koliko servisi naplacuju tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Miele ima neki debeo filter pre izmenjivača, mislim da se tu izmenjivač maltene i ne prlja.

20000134226-000-00_20000134226.jpg
 
Video sam tu sliku vec, ali ne znam koliko mogu da se uzdam u to. Moracu da istrazim da li ima neki servis u Nisu koji to radi i koliko bi kostalo pre nego sto kupim.
 
Javiceš nam za koju godinu. :D
 
Ode u pnedeljak do ovlastenog servisa i pita... (ako ima servis NI)
Onda potrazi neovlasteni servis, nekog majstora koji pouzdano vazi za dobrog i pametnog pa i njega pita...
Odgovor dobijemo uvece 24.1.2022. a ne za 3-5 godina. ;)
 
Nazad
Vrh Dno