Iskustva sa domaćin Cloud rešenjima

MilanKragujevic

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poena
48
Pozdrav,

koga preporučujete za iznajmljivanje Cloud servisa? Probao sam mCloud/Mainstream i nisam zadovoljan, konkretno zbog ograničenog porta na 100 Mbps.

Kakav je Orion, i ko još ima od tih jeftinijih cloud provider-a, a da se serveri nalaze u Srbiji...

Sada sam se prijavio kod Telekoma Srbija na Oblaci, čekam da me neko pozove.

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
63
Pogledaj Mint Hosting

TuturuTu on 6X

Poslednja izmena:

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
63
Nem pojma, nazovi ih i pitaj :)

TuturuTu on 6X

stefkev

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.07.2012
Poena
18
Mora li bas Srbija?
Imam da ti dam jeftina resenja, ali koja su jako dobra.
Dobijas root pristup na linux masini i cepas.
Iskreno ti kazem i ovi koji de fakto prodaju u Srbiji, rentaju servere od ovih koje mogu ja da ti dam.

zholinho

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poena
48
@stefkev jel mozes da podelis sa svima ili je neka private varijanta?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

stefkev

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.07.2012
Poena
18
Naravno da moze:

1) Hetzner - odavde svi kupuju i preprodaju. Imaju vps i dedicated hosting (takodje imaju aukciju, gde moze da se desi da za smesne pare zakupis ozbiljan server)
2) Scaleway - imaju ARM servere, pocetna cena 2.5 eur/mesecno.
3)Digital Ocean - najbezbolnija varijanta, pocetna cena 5$ mesecno, i ukljucen DNS koji samo uperis ka hostu.

Ovo nije cpanel ili bilo kakvo gotovo resenje, ovo su ciste linux masine, dobija se root pristup, sve ostalo sam namestas.

zholinho

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poena
48
Aha. Ja koristim hetzner, stvarno je vrh, vps za 2.5 eura kao najjeftinija opcija .
Ja stalno cekam da se nesto desi[emoji23]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

stefkev

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.07.2012
Poena
18
Nailazio sam na preprodaju xeon servera koji su spustani sa 400 eur na 50 eur mesecno.
Tako se npr nasi snalaze da preprodaju servere.
Cak nisu imali ni setup fee.
Sve u svemu, ako znas hetzner, nista ti novo nisam rekao, vec koristis dobar vps :)

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
63
Hetzner je (relativno) jeftin zato što je najveći non-USA provider ;) Mislim da su samo DO i možda još jedna, dve kompanije u svetu veći od njih.
Ja još uvek nema vremena/znanja da se cimam sa VPS-om, ali imam Nextcloud (Storageshare) admin account kod njih koji je baš jeftin u odnosu na konkurenciju. Jeste da nema CO/OO, ali ima sve ostalo što mi treba.

Inače, i Netcup je i dobar i povoljan, hvale ljudi i Contabo (kod njih sam jednom uzeo server, ali pošto nisam uspeo, tj. znao da uradim šta sam hteo, otkazao sam posle mesec dana)

Cineman

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poena
28
Pozdrav,

koga preporučujete za iznajmljivanje Cloud servisa? Probao sam mCloud/Mainstream i nisam zadovoljan, konkretno zbog ograničenog porta na 100 Mbps.

Kakav je Orion, i ko još ima od tih jeftinijih cloud provider-a, a da se serveri nalaze u Srbiji...

Sada sam se prijavio kod Telekoma Srbija na Oblaci, čekam da me neko pozove.
Hetzner ti je najbolja opcija. Cene su pristojne. Ako ti ne smeta što im je data centar u Nemačkoj.
Sad, ako baš želiš da su serveri u Srbiji, Unlimited ima servere u Telenor Data Centru.
Takođe u Srbiji imaju MTS oblaci i Orion DataKingCloud.

Joker

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poena
48
Pretpostavljam da se za dve godine odlučio koji će da uzme

Cineman

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poena
28
Tek sad skontah, kad si rekao.
Dobro, nikad nije kasno.

MilanKragujevic

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poena
48
@Cineman prezadovoljan kod Unlimited. Probao sam sve, odabrao njih. Nisam znao da Orion ima taj DataKingCloud (😁), sa brendom Orion telekom Hosting nisam bio zadovoljan. Realno skoro niko ne daje veće brzine porta od 100 Mbps.

Vrh Dno