Šta je novo?

Iskrivljeni pinovi na procesoru

nightmare

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
325
Poena
180
Procesor fenom 2 955.uspeo sam da iskrivim nekoliko pinova,dali se jos nekom ovo desavalo i ako jeste kako ih je ispravljao.pozz unapred hvala
 
Koliko je pinova pokrivljeno, jel neki pukao? U sustini nije problem ako se ni jedan nije odlomio, ja sam ih na 478 ispravljao kreditnom karticom :)

samo polako i nezno, i kad budu manje vise u ravni sa drugima, polako CPU probaj da ubacis u plocu, i kad uspes u tome izbegavaj da ga vadis iz ploce bez preke potrebe.
 
Poslednja izmena:
Ni jedan nije pukao.za sad xD.5-6 pina je bilo iskrivljeno uspeo sam da ih kolko tolko ispravim sad samo treba da ih lepo poravnjam,a pokusavam sve vreme da ubacim u soket (nezno naravno) hvala za savet u vezi kredita pozz
 
Kreditna, skalpel, patentara... To su 3 najcesce koriscene stvari koje svaka kuca mora imati tako da nije problem da se sredi. Samo bez zurbe i bez ikakve sile.
 
Probacu karticom samo sutra posto sam sad malkice nervozan bolje da nista ne cackam.
 
Ravnaj od pina koji je do ispravnog, pa na dalje, bice ti lakse da odrzis pravac. Dok ne izravnas ne pokusavaj da ubacis cpu u socket na ploci. Samo polako
 
Desilo se meni bas na istom procesoru , nije ih problem ispraviti , nece puci , ne boj se ...
 
Meni se desavalo jedno 3-4 puta na starom Athlonu, svaki put sam uspeo da ih ispravim (Igla za sivenje + visa electron ;) ).
 
Sve nekako razumem, ali ljudi šta radite vi kad krivite te pinove, ovo je po ko zna koji put da se neko javi sa istim slučajem. Kad skidate hladnjak polako s njim, ima puno caka kako da se skine bezbedno.
 
Dosta ljudi ne zna da prvo treba da izvrte neke testove da zagreju procesor, da bi se termalna pasta malo otopila i oslobodila procesor. Cupaju onako sa stvrdnutom pastom, pa lupe negde sa procesorom u tom cimanju, ili im ispadne (meni je ispao, ali iskrivila su se samo 2-3 pina)
 
Dosta ljudi ne zna da prvo treba da izvrte neke testove da zagreju procesor, da bi se termalna pasta malo otopila i oslobodila procesor. Cupaju onako sa stvrdnutom pastom, pa lupe negde sa procesorom u tom cimanju, ili im ispadne (meni je ispao, ali iskrivila su se samo 2-3 pina)

Zacementirao se za hladnjak i onda sam ga izvukao tako iz soket-a,nisam znao da ploce za amd nemaju nikakvu skoro polugicu sve je od plastike.fora je sto se nije odmah iskrivio nego posle kad sam ga skidao od hladnjaka.
 
Najlakse i ispravljati tehnickom olovkom 0,5mm. taman se fino navuce na pin, i lagano ispravlja.
 
krastavac ko radi na brzinu uvek nesto za*ebe. Ako vec vidis da nece da spadne sam, uzmes fen, zagrejes 2-3 minuta i skinuce se 10x lakse. Ili uzmes onaj socijalni metalni tupi noz iz 90's restorana, napravis polugu i cimnes na kontaktu HS-a i coolera.
 
Dosta ljudi ne zna da prvo treba da izvrte neke testove da zagreju procesor, da bi se termalna pasta malo otopila i oslobodila procesor. Cupaju onako sa stvrdnutom pastom, pa lupe negde sa procesorom u tom cimanju, ili im ispadne (meni je ispao, ali iskrivila su se samo 2-3 pina)

Ja za ovo vidiš nisam znao. Zato mi se desilo da kad povučem kuler izvuče mi se i procesor bez da je podignuta polugica. Bilo mi je frka da nisam nešto zeznuo ali sve je bilo ok
 
Ja za ovo vidiš nisam znao. Zato mi se desilo da kad povučem kuler izvuče mi se i procesor bez da je podignuta polugica. Bilo mi je frka da nisam nešto zeznuo ali sve je bilo ok

Tacno , slucaj i kod mene !
 
palo mi na pamet to.ali sam malo lenj.vracen u socket sve radi ok sad samo treba da ga klokujem kupio sam cm hyper 212+ pozz svima hvala na pomoci
 
Ja za ovo vidiš nisam znao. Zato mi se desilo da kad povučem kuler izvuče mi se i procesor bez da je podignuta polugica. Bilo mi je frka da nisam nešto zeznuo ali sve je bilo ok


Au bre ljudi, sta vas je, a na toliko mesta je napisano sta i kako :lupko:

Pustite LinX i dobro zagrejete procesor bar pola sata da se pasta razmeksa, iskljucite komp i malo rotirate hladnjak levo-desno pre nego sto ga povucete na gore :trust:
 
do koliko smem da pustam voltazu a da ne ostetim cpu cilj mi je da dostignem 4 ghz.(da ne otvaram sad novu temu)ploca asus M4A87TD/USB3 kuler kao sto sam vec napisao cm hyper 212+ ???
 
iso sam do 1.48 stavljen na 4ghz udje u win i izbaci plavi ekran xD je sigurno smem da idem do 1.5?
 
Bahatost, sta reci... nije mi ni jednom ispao prilikom cupanja i sl. nego ono, stoji mi na stolu dok cistim komp i zakacim ga rukom, te padne. Jednom mi je neko naslonio ruku na njega uopste ne gledajuci na sto... desava se svasta. Ali eto opet srecom dobro sam se snasao, a nista pride nije polomnjeno.
 
Ja kad izvadim procesor ko da drzim atomsku bombu xD
odma stavim u neku kutiju dok ne zavrsim poso..zayebi posle da se bakcesm iglama i karticama kreditnim ko narkoman neki xD
 
Ja kad izvadim procesor ko da drzim atomsku bombu xD
odma stavim u neku kutiju dok ne zavrsim poso..zayebi posle da se bakcesm iglama i karticama kreditnim ko narkoman neki xD

realno prethodno sam imao intel pentium d procesor i maticna je imala okolo socket-a metal pa ona polugica stvarno ima smisla.vadio sam procesor ko zna kolko puta i nista,na ovoj ploci toga nema !!
 
kako nema?
pre neki dan sam ubadao ortaku 955 i imao je onu polugu
 
pa nema " metal " zato sto je skroz razlicit koncept postavljanja proca na plocu,
lga vs pga

zato na lga intel procu ne mozes pokriviti pinove od proc.
 
Poslednja izmena:
pa nema " metal " zato sto je skroz razlicit koncept postavljanja proca na plocu,
lga vs pga

zato na lga intel procu ne mozes pokriviti pinove od proc.

Eee, da. Bilo bi dobro kad bi to generalno usvojili kao neki standard...
 
Nazad
Vrh Dno