Šta je novo?

Iskrivljen pin na procesoru

MaxXx

Čuven
Učlanjen(a)
23.08.2003
Poruke
1,437
Poena
650
Kratko pitanje, da li je iko ikada video nov procesor kojem je pin iskrivljen, a da je dosao u novoj neotpakovanoj kutiji? Da li je uopste tako nesto moguce? Athlon II je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Mozda je pakovanje pretrpelo manji udar bas na mestu gde je procesor.
 
Nije to bi se videlo.
 
Moguce je desava se, vrati odmah u reanji gde si uzeo trebalo bi u roku od 48h da ti zamene robu bez pitanja. Takodje sam 99.99999% siguran da taj pin mozes da lako ispravis uz pomoc npr. turpije za nokte i da je cpu sasvim ispravan, mada radi svake eventualije najbolje zameni, sve zavisi od prodavaca gde si to kupio mozda ce biti prijatni i kulturni (kako bi i trebalo) a mozda ce reci to je fizicko ostecenje i da nemogu da reklamiraju robu.
 
Poslednja izmena:
Ma nisam ja kupio, interesuje me jel video neko to ili cuo za tako nesto, neko kome je kroz ruke prosla ogromna kolicina procesora. Znam da moze da se ispravlja pin nije to poenta. Info od jednog velikog uvoznika nikad nisu imali takav slucaj ukoliko je proc bio zatvoren.
 
koja je poenta tvoje teme i ovog pitanja?
tj ni ne razumem shta konkretno zelish da chujesh kao odgovor?
 
Zelim da cujem nekoga ko je upucen u proizvodnju procesora da li je iskrivljen pin u novoj ambalazi moguc ili nije, kakva je kontrola kvaliteta. I jesu li te kutije prosle neka testiranja, da ako je kutija vizuelno netaknuta, da ipak dodje do ostecenja sadrzaja unutra. Jel ti sad jasnije?
 
Pin u proizvodnom procesu do momenta pakovanja ne moze biti iskrivljen. Sto se kutije tice primetio bi ako je nesto nagnjeceno ili otvarano.

TT by galaxy S
 
kontam poentu samo u sluchaju da se desilo tebi ili mozda tebi bliskom, ali ovako kao random pitanje i dalje nema nikakvu, po meni.
 
Ma stvar nije toliko bitna nego me je zanimalo da nisam ja u zabludi jer i ja smatram da je prosto nemoguce da je kriv pin odmah po otvaranju procesora iz nove novcate kutije. Naime, prisustvovao sam sceni u jednoj maloprodaji kod nas gde covek ulece sa vrata i trazi da mu se istog sekunda da novi proc jer je on sa sinom pokusao neuspesno da ga montira (sinom koga je on kao "iskusni" kompjuteras ucio da montira procesor po prvi put). Nakon neuspelog pokusaja primeti iskrivljen pin i zakljucuje da su ga zaje..li u radnji. Likovi u radnji mu objasne da mogu samo proslede proc kod uvoznika jer je bio fabricki zapakovan prilikom prodaje, ili da mu izadju u susret i isprave pin i da ce sve raditi. Ne covek hoce drugi istog sekunda, a kako ovi nisu imali isti na stanju morao bi da ceka sutra da stigne. U tom trenutku mu ulece i zena sa sinom, zena im isprica da su primetili kriv pin odmah kad su otvorili kutiju, cale je pre toga rekao da su prvo pokusali da montiraju, a sin svaljuje krivicu na AMD, jer pre ce biti da su oni sjebali nesto nego on :d . Na kraju su mi ispravili pin, uboli mu u plocu pokazali da sve radi kako treba i covek izadje zadovoljan napolje, sa sinom koji i dalje mrmlja da je bolje da je uplatio onda loto kakve je srece da bas on izvuce kriv procesor.
 
Ma to je sin seo na procesor i pokrivio nogice pa bi ovi da nabede da je tako iz fabrike dosao :d, zasto se osvrces na to, lepo ti demios rece ovo pitanje je totalno bezveze, bez poente i nikakav pametan odgovor ne mozes dobiti osim ako sam ne zakljucis sam nesto.

ps. dal se ovo tebi nije mozda desilo ? :D
 
Ja nemam nozice na mom 775 :D
 
ti si taj sin garant :D
shalim se.

pa bolje da si odmah tako u startu isprichao, imalo bi vishe smisla.
ono shta ja mislim da se desilo je da su oni zahebali cpu.
svakodnevno se susrecem sa neverovatnim slchajevima i svi se kunu u svoje znanje i svoje "poznavaoce" i svoje servisere, a greshaka iz nehata je mnogo.
deshava se svakome da pogreshi, ali je vrlina primetiti to sam i priznati greshku, a ne ovako napadati prodavce i AMD ;)
 
Nazad
Vrh Dno