Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Moja žena na pace 6.30 ima kadencu oko 190 (i viče wait for me, I have short legs), puls 170+.

Retko trčimo zajedno, ali kada trčimo, moram da pratim njen pejs, a ja joj dodjem kao zabavljač. Šanse nema da održim puls tako nisko, dok trčim i pričam :)

Gore sam kačio 10km iz februara, koju sam trčao na puls i ispade pace 7 na average puls 136. Tvojih 116 mi je za sada nedostižno.
 
Van konstantnog trcanja. Dobra stvar za dizanje kondicije, skidanje sala, i generalno svega oko trcanja su sprintevi. Sasvim je dovoljno jednom nedeljno i najbolje uzbrdo, manje su sanse za povrede, bolja je forma uzbrdo i teze je naravno :).

Grubo 3 varijante koje se mogu menjati da bude zabavnije
  • 5x ~30+s
  • 10x ~15-20s
  • 15x do 10s max, ili krace

Na ovaj trening ode 20-30 minuta za zagrevanjem i istezanjem na kraju, a veoma je efikasan.
Uz ovo sam poceo glatko da odrzavam ispod 4:30 min/km na 5K, sto najcesce i trcim, ne volim duze. A trcim 2 puta nedeljno u proseku.
 
Poslednja izmena:
Van konstantnog trcanja. Dobra stvar za dizanje kondicije, skidanje sala, i generalno svega oko trcanja su sprintevi. Sasvim je dovoljno jednom nedeljno i najbolje uzbrdo, manje su sanse za povrede, bolja je forma uzbrdo i teze je naravno :).

Grubo 3 varijante koje se mogu menjati da bude zabavnije
  • 5x ~30+s
  • 10x ~15-20s
  • 15x do 10s max, ili krace

Na ovaj trening ode 20-30 minuta za zagrevanjem i istezanjem na kraju, a veoma je efikasan.
Uz ovo sam poceo glatko da odrzavam ispod 4:30 min/km na 5K, sto najcesce i trcim, ne volim duze. A trcim 2 puta nedeljno u proseku.
Hvala sto si me podsetio, totalno sam zaboravio na sprinteve. Nesto sam lose spavao sinoc pa sam bio mrzovoljan da izadjem na trcanje prepodne. Odlagao bukvalno ceo dan kao kasnije cu i doslo 20:00 a jos nisam izasao. Oko 20:30 dosao na kosutnjak i idalje me mrzelo da trcim kilometre pa sam odlucio da trcim sprinteve od 35-70m. Zagrevao se nekih 10 minuta i otisao na rukometni teren gde sam trcao duzine. Trcao sam 35 metara sa 60% da se zagrejem prvo pa sam onda uzeo da trcim 70 metara sa nekih 70-80% i 35 metara sa 80-100% snage. Istrcao nekih 20-25 sprinteva sa 1m odmora izmedju i bas mi lepo leglo. Probacu da ih ubacim cesce na repertoar, sprinteve sam voleo ka vruc lebac!
 
Ima li neko iskustva sa Revitom?
 
Ja sam batalio rukavice od kada sam probao ovo...


Ko voli da trenira na sipkama, preporuka.
 
Može preporuka za neke dobre rukavice za trening?
Koristim ove, nisu lose za zgibove, imam zuljeve, ali ne toliko.
Uzeo sam i skolski sundjer, ali jos nisam probao sa njima, secam se kad sam ga pre koristio da je bio dobar.
Ako vezbas na otvorenom samo za zgibove ti trebaju rukavice, za teretanu nema potrebe.
 
Zna li neko gde mogu kod nas da se kupe sardine u salamuri tj. da nisu u biljnom ulju? Do sad sam jeo "stari jadran" sardine u salamuri, medjutim ne znam sta su radili, ali su prilicno pokvarili ukus.
 
I u Matijevicu neka ruska, veliko pakovanje okruglo, a velike i sardine.
 
Pošto nisam našao sličnu temu pitaću ovde: po prvi put u životu kada jedem trešnje ili jagode imam nadražaj grla u smislu da me par minuta nakon korišćenja pomenutih namirnica grlo svrbi, kao da je neka alergija. Voće je dobro oprano u vodi, tako da nije do toga. Šta činiti?
 
Ako mene pitaš - alergija :) Možda da uradiš test intolerancije da budeš siguran?
 
Od 1.juna sam sredio skroz ishranu i trening i krenuo sam bas da se "režem", ali me muci jedna stvar. Jel dovoljno do 2000 kalorija dnevno sto unosim ili da povecam za jos 300- 500 npr, da ne bude da unosim malo.
Imam 5 treninga nedeljno (sw i vezbe sa tegovima) i 6x nedeljno brzi hod ujutru (15- 20km). Visina 192cm, tezina 86kg.
 
Samo da skinem donji deo stomaka, to mi je jos ostalo. S tim da kad sam sredio ishranu i ubacio brzi hod ujutru pocelo da se bas skida.
 
Samo da skinem donji deo stomaka, to mi je jos ostalo. S tim da kad sam sredio ishranu i ubacio brzi hod ujutru pocelo da se bas skida.
Прво свака част, пре свега на издвојеном времену, ценим да ти око 3+ сати оде на тренинг дневно.
Бојим се да улазиш у зону оветренирања а фокус ти је на том резању за шта не видим да имаш баш килажу. Нећеш успети да таргетираш само доњи стомак, па ћеш се сећи свуда, што каже дечко изнад, одличан пут ка жестоком мршављењу.
Не знам каква ти је грађа, не бих да нагађам само по килажи, али се можда не бих толико фокусирао на бројке и калорије бар у старту, ценим да ти је чак довољан јак хиит на крају сваког тог тренинга за добре резултате.
 
Извињење на дуплом посту, нема ми едита више.

Кад смо већ код овертренирања, решио сам да покушам са 6х недељно PushPullLegs.
Свакако ми је ограничено време у теретани, плафон ми је неких сат времена, па на крају недеље то и није тако страшно, 6 сати укупно.
До сад сам ишао на јасне дневне изолације, и добро је то изгледало, само ето нешто бих променио.

Занима ме има ли неко искуства са добром апликацијом за праћење тренинга? Приоритет ми је јасан преглед која вежба је била који дан, понављања и тежине би биле само бонус. Мало напреднији ексел отприлике, никакви понуђени планови итд, значи сам бих правио, само ми меморија све слабија, па бих волео да направим јасан план шта како.
Било би одлично да не морам правити налог пре свега, али изгледа да је то немогуће.
 
Hvala.
Oko 3h ujutru mi treba i otprilike sat i 15-ak minuta predvece za trening.
Gradja mi je dobra, moze se reci i odlicna za ovu visinu i sto trenutno samo radim sw od vezbi.
Da, krenuo sam svugde da se rezem i prilicno sam skinuo salo sa strane (moze se reci i da sam ga skoro sve skinuo) i prilicno sam skinuo donji deo stomaka, jesam dobio 6 trbusnjaka i lepo se vidi, samo je problem donji stomak sto se prilicno sporo skida.
Razmisljao sam da promenim- ili ujutru da smanjim brzi hod za 50% ili da ne idem ujutru nista, nego da ubacim hiit na kraju treninga.
Da napomenem ako je bitno: nikad mi se nije desilo da nemam snage, pad koncentracije ili bilo sta slicno zato sto unosim oko 2000 kalorija dnevno. I da, unosim dosta proteina, min 160g dnevno.
 
@Stefan1995
Кад си већ споменуо дупли тренинг у току дана.
Можда сам најбоље изгледао, и најбоље се осећао, у току короне, када је оно све било затворено и када се радило од куће.

Ујутру сам, чим устанем, на празан стомак одрадио рецимо 30 минута тренинга. Уз оне јутјуб глупе клипове који би ми држали темпо, фокус је био на стомаку, мада свашта се још ту убацило, али свакако јако знојење и без додатних тежина, са врло мало одмора.
После посла сам, или одлазио на шипке, или бавио се склековима, теговима, столицама, и осталим помагалима код куће.

На крају се сведе све то на око 2 сата дневно, свакако сам енергије имао, вишка времена, а и досадно било у пм.
Наравно и исхрана је била одлична.

Највише су ми недостајали каблови поподне, или по која машина, али и без тога се могло некако импровизовати.

Па ето, можда тако нешто можеш да пробаш.
 
Hvala puno. Probacu, pa cu da vidim vremenom da li mi odgovara i kakvi su rezultati.
Edit: moje misljenje je da je najvise uticala ishrana, posto sam tri meseca trenirao odlicno, ali nisam bas pazio sta jedem i kad sam izbacio jos neke stvari, a ubacio zdrave vide se rezultati.
 
Hvala puno. Probacu, pa cu da vidim vremenom da li mi odgovara i kakvi su rezultati.
Edit: moje misljenje je da je najvise uticala ishrana, posto sam tri meseca trenirao odlicno, ali nisam bas pazio sta jedem i kad sam izbacio jos neke stvari, a ubacio zdrave vide se rezultati.
oduvek je ishrana bila najbitnija, jer ti ona daje volju, snagu i enegriju za dobar trening i oporavak nakon njega ... dobra ishrana (vit, min, prote, uh...) = bolji trening
 
Već neko vreme gledam Biotech Power Protein zbog dodatog kreatina po merici (1500mg na 30g), ali vidim da mu je na prvom mestu protein soje pa tek onda whey.

Nemam neku nameru da idem na takmičenja, ali me zanima da li to nešto bitno kvari nutritivnu sliku?
 
Omer proteina i jeste vic - 81g na 100g
 
Pa samo pogledaj koliko dobijas proteina po merici pa uporedi. A postoje i one bapske price da soja nije pozeljna za konzumaciju kod muskaraca u vecim kolicinama, ali stvarno mislim da su to gluposti.
Glupost 100%

Bitno je samo da je sertifikovano da nije GMO soja. Koliko znam EU ne dozvoljava da dobije sertifikat da je nesto zdravo ako je GMO. Nismo EU ali lako se nadje na internetu.

Takodje kod nas je zakon da nutrijenati mogu da odstupaju 30-50%

Uzmite u obzir i to kada su proizvodi za nase tržište
 
Ima xy istrazivanja da sojini proizvodi mogu da uticu na plodnost muskaraca, tako da ne bih bio 100% siguran da su to samo bapske price.
Edit: ne tvrdim ni da jesu ni da nisu, samo kazem da postoji dosta istrazivanja na tu temu, a gde ima dima, mozda ima i vatre.

Edit 2: Za zakone se nemojte slepo drzati, u nasim njivama postoji recimo gmo soja, iako nije dozvoljena:
Od jednog agronoma sam jos davno cuo da samo pojedince hvataju, a da mnogi bez problema gaje istu. Slicno je i u mnogim EU drzavama. Ima i tamo krsenja zakona i korupcije. Cak i kad su u pitanju mesni proizvodi, a kamoli soja...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno