Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Zavaravas.
Hrana koju sam postovao iznad je zdrava. Cisto meso. 100% Govedina. Sa rostilja. Starena. Bez icega osim soli i bibera. Da, da znam i so nije zdrava. Krompir baren i zapecen sa prazilukom i malo sira. Salata sa maslinovim uljem. Mix mesa u Zapati sa pirincem ispod, 5-6 vrsta salata avokado, paprika,... Nema kecapa, majoneza i takvih stvari. To inace i ne jedem. Samo uz pomfrit ponekad kecap. Ako pojedes 600g cevapa i 400g pomfrita to je preterano. Naravno da to nije zdravo. Pogotovo ako je svakodnevno. Ali ako pojedes 150-200g cevapa, salatu i 100g pomfrita to je sasvim normalno. Bobicasto voce. Tvoje reci. Zato sam te i pitao sta je zdravo. Vecina ljudi koji se navodno "zdravo" hrane jedu neke bobice i zrnevlje i propagiraju da je to zdravo. Nemam nista protiv. Probacu i takvo jelo ali nemoj mene da ubedjujes da je ovo drugo nezdravo. Drugar vegan ima yt kanal i tacno znam sta sprema i pravi.

Naravno odmah pretpostavljas da su svi oni dobili infarkt zbog "lose" ishrane je l' tako? Kazem ja bas volis da pretpostavljas. Sta ako su jeli bobicasto voce, zapelo im u grlu i krastavac.

čisto meso, termički obrađeno, al govedina 100% = zdravo!?!

:giggle:
 
čisto meso, termički obrađeno, al govedina 100% = zdravo!?!

:giggle:
Nego, otrovno je ili stetno mozda :)? Prilicno hranjivo, evo mikro nutrijenata na 100g. Trans masti nema nista. Kvalitetan protein oko 25% i oko 20% masti, zavisno od dela.
 

Prilozi

  • 98BC1B3D-16EA-4055-8139-5E6DCD6A911D.jpeg
    98BC1B3D-16EA-4055-8139-5E6DCD6A911D.jpeg
    381.6 KB · Pregleda: 58
Poslednja izmena:
Zavaravas.
Hrana koju sam postovao iznad je zdrava. Cisto meso. 100% Govedina. Sa rostilja. Starena. Bez icega osim soli i bibera. Da, da znam i so nije zdrava. Krompir baren i zapecen sa prazilukom i malo sira. Salata sa maslinovim uljem. Mix mesa u Zapati sa pirincem ispod, 5-6 vrsta salata avokado, paprika,... Nema kecapa, majoneza i takvih stvari. To inace i ne jedem. Samo uz pomfrit ponekad kecap. Ako pojedes 600g cevapa i 400g pomfrita to je preterano. Naravno da to nije zdravo. Pogotovo ako je svakodnevno. Ali ako pojedes 150-200g cevapa, salatu i 100g pomfrita to je sasvim normalno. Bobicasto voce. Tvoje reci. Zato sam te i pitao sta je zdravo. Vecina ljudi koji se navodno "zdravo" hrane jedu neke bobice i zrnevlje i propagiraju da je to zdravo. Nemam nista protiv. Probacu i takvo jelo ali nemoj mene da ubedjujes da je ovo drugo nezdravo. Drugar vegan ima yt kanal i tacno znam sta sprema i pravi.

Naravno odmah pretpostavljas da su svi oni dobili infarkt zbog "lose" ishrane je l' tako? Kazem ja bas volis da pretpostavljas. Sta ako su jeli bobicasto voce, zapelo im u grlu i krastavac.
Ne vidim poentu dalje rasprave sa tobom.

Svakao dobro.
 
@dzigi12 molim te ne postavljaj slike uznemirujuće sadržine, kao u postu
#6794603.😉
 
@Stevcho
Sto se tice tegova i krvnog pritiska, takav vid vezbanja generalno dugorocno podize krvni pritisak? Ima logike, zato vec neko vreme razmisljam da kupim uredjaj za merenje pritiska posto dizem solidne tezine (npr. radne serije na benchu 100-120kg, osetim da se prilicno podigne pritisak tada, na cucnju i ostalim vezbama manje osetim pritisak, valjda zato sto je glava gore u ostalim vezbama)...
Powerlifting, sve vezano za core brace i valsava manevar (kad zadržiš dah)
Ako ustaneš sa klupe crven kao bulka, verovatno je visok pritisak bio u tom trenutku... Gledao sam negde da terminalni pritisak kod olimpijskih dizača bude 400 sistolni 200 dijastolni, iako to traje samo ~2 sekunde, dovoljno je da zadeblja zidove srca i izazove fenomen poznat kao "rvačko srce" ili LVH što spada u patologiju srčanog mišića.
Dakle nije samo do kilaže, nego i načina kako izvodiš vežbe. Ja sam se takmičio u powerliftingu i volim 1-5RM ali ga manje radim sada. Posebno ne dam vežbačima da drže dah duže od 2-3 ponavljanja. Ako si baš ozbiljan, nema obilaska oko toga, ali dugotrajni kardio laganog intenziteta umnogome negira tu hipertrofiju leve komore srca. Znači stari bilderi nisu bili budale.
 
Hvala na odgovoru, moracu da pripazim na sve to... Biti jos umereniji u svemu, vaznije mi je zdravlje od toga koliko cu podici na benchu, mrtvom i cucnju... 🙂
 
Svi sportisti tokom bavljenja sportom imaju veći pritisak. Kompenzatorno je u miru pritisak niži.
Povodom powerliftinga, ne znam ko drži dah više od jednog ponavljanja. To se tako ne radi.
 
Pa drzi se dah samo za jedno ponavljanje, pa onda se izdahne, pa udahne i zadrzi za naredno ponavljanje i tako u krug.😉 Ne mozes da radis setove sa npr. 85% od 1RM, tj. maksimuma, a da nikako ne zadrzavas dah.
 
Svi sportisti tokom bavljenja sportom imaju veći pritisak. Kompenzatorno je u miru pritisak niži.
Povodom powerliftinga, ne znam ko drži dah više od jednog ponavljanja. To se tako ne radi.

Pa drzi se dah samo za jedno ponavljanje, pa onda se izdahne, pa udahne i zadrzi za naredno ponavljanje i tako u krug.😉 Ne mozes da radis setove sa npr. 85% od 1RM, tj. maksimuma, a da nikako ne zadrzavas dah.
;)
 
Svi sportisti tokom bavljenja sportom imaju veći pritisak. Kompenzatorno je u miru pritisak niži.
Povodom powerliftinga, ne znam ko drži dah više od jednog ponavljanja. To se tako ne radi.
Doktore, nije za poređenje povišen pritisak tokom igranja košarke i tokom powerlifting treninga ili rvanja. Ovo drugo na ozbiljnijem nivou vrlo često vodi u left ventricular hypertrophy i ta se bolest čak često naziva "rvačko srce" zbog akutno visokog pritiska tokom kojeg se zidovi srca neminovno zadebljavaju, džaba snižen pritisak posle. Studija koliko hoćeš pa čitaj.

A što se tiče powerlifting treninga i tako dalje, pa ne radi se u treningu uvek samo 1 ponavljanje. Dođite ponedeljkom i gledajte benč u lokalnoj teretani i vidite ko radi npr maksimalnu seriju od 8 ili 10 ponavljanja pa vidite da li svako ponavljanje diše ili nekad zadrži dah da bi uradio više. Ljudi to nesvesno rade, i to nije neki veliki problem, dok ne postane svakodnevnica i ne postaneš mnogo jak a ne radiš aerobni trening. Zato 90% smrti gym batica su srce: steroidi, puno hrane, samo trening sa tegovima. Dodaš na to genetske predispozicije i eto problema.
 
Doktore, nije za poređenje povišen pritisak tokom igranja košarke i tokom powerlifting treninga ili rvanja. Ovo drugo na ozbiljnijem nivou vrlo često vodi u left ventricular hypertrophy i ta se bolest čak često naziva "rvačko srce" zbog akutno visokog pritiska tokom kojeg se zidovi srca neminovno zadebljavaju, džaba snižen pritisak posle. Studija koliko hoćeš pa čitaj.

A što se tiče powerlifting treninga i tako dalje, pa ne radi se u treningu uvek samo 1 ponavljanje. Dođite ponedeljkom i gledajte benč u lokalnoj teretani i vidite ko radi npr maksimalnu seriju od 8 ili 10 ponavljanja pa vidite da li svako ponavljanje diše ili nekad zadrži dah da bi uradio više. Ljudi to nesvesno rade, i to nije neki veliki problem, dok ne postane svakodnevnica i ne postaneš mnogo jak a ne radiš aerobni trening. Zato 90% smrti gym batica su srce: steroidi, puno hrane, samo trening sa tegovima. Dodaš na to genetske predispozicije i eto problema.
Sa jedne strane pišeš o vrhunskim sportistima, a sa druge o "vikend ratnicima"...

To što lokalni baja ne zna kako se diše tokom dizanja, ne znači da dizanje dovodi do problema koje ti navodiš. A neće ni dići više...

Ako se trenira pravilno, neće biti problema sa srcem. Normalno je tokom treninga da bude povišen pritisak i zbog toga će u miru biti kompenzatorno niži.

Disanje se radi prema ponavljanju: udisaj, uradi se to jedno ponavljanje, izdahne i opet sve ponovo. Isto je za seriju sa jednim i dvadeset jednim ponavljanjem.
 
Kod mene je uvek 1 ponavljanje - 1 udah i zadržavanje daha do kraja ili skoro do kraja ponavljanja... Za drugo ponavljanje obavezno novi udah...
Kad radim npr. benč 10 ponavljanja sa 100kg šištim kao kompresor.😅 Puls po pametnom satu ide na 165 uglavnom i osetim da mi se prilično podigao pritisak... Subjektivno osetim da je tada pritisak nešto veći nego kad radim sa 120kg i samo 4-5 ponavljanja.
@Stevcho
Da li preporučuješ da lagani kardio ubacim pre ili posle treninga sa tegovima? Mogu li i npr. 2 sata pre/posle tegova?🙂 Ponekad idem na trčanje ili brzo hodanje, valjda i to ima pozitivnog uticaja...
 
Ja sam se takmičio u powerliftingu i volim 1-5RM
dokle si dogurao sa maksevima (nebitno da l takmicenje ili ne)
inace smo davne ja mislim 2012 isli istim kolima u Backu Palanku na takmicenje, doduse ja kao posmatrac :)
 
Da li preporučuješ da lagani kardio ubacim pre ili posle treninga sa tegovima? Mogu li i npr. 2 sata pre/posle tegova?🙂 Ponekad idem na trčanje ili brzo hodanje, valjda i to ima pozitivnog uticaja...
Kad god možeš, posebno ako ga sad ne radiš.... Ali ako baš hoćeš da bude kontra visokim statičkim napinjanjima, onda treba da bude u zoni 120-130 i da traje 45 minuta. To bi značilo da bude odvojen od tegova.

@cof to je ta stara forumska ekipa :D
Posle Bačke Palanke nisam radio više powerlifting triatlon, izašao sam na dva benč only takmičenja... Uradio sam odvojeno najviše DL 250, SQ 190 i BP 140. Sada sam na negde 80% od toga ali sam kolena pokvario od mnogo čučnja... Svašta mladost trpi.
 
pretpostavljam da si ti u kategoriji do 83kg?
to kad kazes za kolena i mladost :) ja sam zadovoljan da i dalje treniram... vecina (citaj svi :D) mojih drugara koji su moje godiste '84 su batalili trening skroz
2022 sam postavio PR-ove u big 3 190 152.5 220 sa 110kg zive vage
ali isto tako znam da imam 20kg viska pa me sve vise hvata frka... svasta mladost trpi sto kazes, treba biti pametan
 
Računam da u ovoj temi ima najviše korisnika mi smart scale (pametna vaga). Počela je od pre par dana da pokazuje neke velike vrednosti kada je prazna (uopšte ne vraća na nulu), tipa 55-58 kg i naravno kada stanem na nju prikaže mi nebuloznu težinu, 148-149 kg ili over load. Da li je vaga kaput?
 
Udah, i stezanje stomaka ide pre pozitivnog dela pokreta, tj pre podizanja tereta..a izdah pre negativnog dela..
 
Ne pretpostavljam, nažalost. Opet, to što se ne gojiš ne znači da se zdravo hraniš, a po onome što si napisao definitivno se ne hraniš zdravo.

Zavaravaš se definitivno. Pišeš za mene o nekakvim bobicama koje nisam ni pomenuo, ali ti je to potrebno da bi svoju ishranu opravdao.
Ja sebe ne zavaravam. Pogledaj u ovoj temi poruke. Pisao sam o mojim obrocima od 600g ćevapa i 400g pomfita, ali nikad ne bih rekao da je to zdravo.

To što kažeš da ne moraš da radiš analize da bi znao da si zdrav dosta govori o tebi.

Koliko sam ljudi video u 20-30im godinama "u punoj snazi" koji se bave sportom sa infarktima, bez ikakvih prethodnih naznaka za to i prividnim nepostojanje faktora rizika...
uf taj infarkt apsolutno nema veze sa ishranom osim ako nisu u pitanju familijarne hiperlipoproteinemije...
okej je pojesti nesto nezdravo ponekad, posebno ako ste fizicki aktivni. U pravu si za vecinu stvari ali ukoliko je covek fizicki aktivan uvek ima prostora za nezdravu hranu u nekim umerenim kolicinama, posebno jer je nemoguce uneti odgovarajucu kolicinu kalorija hraneci se iskljucivo zdravo a da ostane vremena za bilo sta osim jela.
 
Jel koristite pre warkout ?
Ja skoro uzeo onaj pansportov, prvi put kad sam ga popio u manjoj dozi srce je htelo da iskoči. Dobio sam takvu snagu, da dok sam radio biceps imao sam osećaj da ću ili stati ili pocepati mišić i povrediti se.
Sad svaki put kad popijem dobijem dijareju i srce krene nenormalno da lupa.
Batalio sam, naravno. 😊
 
@Sync probaj običan kofein, 100 ili 200mg pa vidi da li ti on izaziva dijareju. Ako ne, možeš da piješ i samo kofein, on je ionako pola tog "kick" efekta pre workouta.

Ako ti on izaziva dijareju, i dalje imaš OK preworkoute bez kofeina sa kreatinom, citrulin malatom i drugim stvarima koje utiču na trening i raspoloženje.

Ako možeš da odradiš dobar trening bez pre workouta, bolje da ga i ne koristiš, ali ja znam dosta ljudi kojima je pre workout razlika između toga da odrade ili ne odrade trening. Onda je vrlo korisna stvar.
 
Jel koristite pre warkout ?
Ja skoro uzeo onaj pansportov, prvi put kad sam ga popio u manjoj dozi srce je htelo da iskoči. Dobio sam takvu snagu, da dok sam radio biceps imao sam osećaj da ću ili stati ili pocepati mišić i povrediti se.
Sad svaki put kad popijem dobijem dijareju i srce krene nenormalno da lupa.
Batalio sam, naravno. 😊
Na mene tako deluje redbull, haos u stomaku bude. Najbolje bez icega, ili ponekad nesto, da ne stvoris naviku. Problem je jer se vremenom naviknes, pa je potrebno sve vise za isti efekat. Tako i sa kafom, najlepse je neredovno piti. Sa pauzama od vise dana, onda osetis dobar efekat kofeina.
 
Tako je. Na skoro sve preworkout proizvode sam razvio rezistenciju pa ili pravim pauze ili povecavam doze (gluplja varijanta).
Ako ti bilo koji preworkout pravi problem za stomak, kupi cist Citrulin malat. Ukus mu je kao da si popio limuntus ali deluje.
Edit: Izvinjavam se na ponavljanju, sad vidim da je Stevcho napisao isto.
 
Jel neko probao Cregatin i ako jeste kakva su iskustva, tj dal biste preporucili isti?
 
Čitav njihov marketing se sastoji iz toga da kreatin + GAA brže pune depoe kreatina, gram za gram. Međutim, verovatno to radi i sam kreatin monohidrat, samo u većoj dozi.
Jeste inovativan proizvod i jeste domaći proizvod, pa ga neću pljuvati, ali nije baš sve 100% čisto oko GAA primene u ljudskim suplementima.

Sve u svemu, od ljudi koji su ga pili ništa posebno drugačije u odnosu na monohidrat, ali eto, možeš i da probaš pa vidiš, nije astronomski skup proizvod.
 
Računam da u ovoj temi ima najviše korisnika mi smart scale (pametna vaga). Počela je od pre par dana da pokazuje neke velike vrednosti kada je prazna (uopšte ne vraća na nulu), tipa 55-58 kg i naravno kada stanem na nju prikaže mi nebuloznu težinu, 148-149 kg ili over load. Da li je vaga kaput?
Treba nekako da se kalibrise, tj taruje, ne verujem da se pokvarila

Probaj ovo:

ako to ne pomogne:
 
Spominjali ste citrulin malat... On nece dati neku snagu/energiju, ali ce malo povecati broj ponavljanja u kasnijim serijama. Takodje malo spusti krvni pritisak, ko ima prirodno malo povisen, eto mu idealan preworkout. 😅 Ko ima problema sa niskim pritiskom, bolje da ne koristi ovo.
 

To sam prvo pokušao. Stavio i nove baterije ali džaba, neće da se tarira na 0.
Svakako imam garanciju pa ću da reklamiram, e sad nemam pojma da li da nosim u servis ili na MOL benzinsku stanicu gde sam uzeo.
 
Nazad
Vrh Dno