Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Kako vam se čine ove sprave?
Kod:
[url]https://www.lidl.rs/sr/p/product-recommendation/oprema-za-vezbanje/p27714[/url]
[url]https://www.lidl.rs/sr/p/teretana-i-u-domu/trake-za-trening/p27722[/url]
[url]https://www.lidl.rs/sr/p/teretana-i-u-domu/valjak-za-vezbanje/p27717[/url]

Dobra cena za te sprave, zavisi i sta ti treba.
 
Koji je najbolji multivitaminski suplement kao Opti-Men od Optimum nutrition a da moze da se kupi kod nas?
 
Drustvo gde uzeti ili koje uzeti vratilo?

Merkam TS900 u Decathlonu, ali reko da li postoji neka bolja alternativa. :)
 
Da ne pravim posebnu temu, mislim da moze i ovde. Sta mislite o digitalnim vagama koje pokazuje i procenat masnog tkiva, npr Omron BF 214, BF 511 i Viva?
 
Mislim da su podjednako funkcionalne manje-vise sve. U smislu, dobre su za pracenje trendova jer tako mozes da imas uvid u efikasnost treninga i ishrane, ali apsolutne brojke uzmi s rezervom. Em sto svaki proizvodjac ima svoje neke arsine i kalibracije, em sto brojke ne moraju biti tačne kao na onim profesionalnim merenjima.

Ja koristim Xiaomi vec 2 godine i strava je stvar za pracenje kilaze i promena koje nastaju ispod haube, narocito u doba Korone kada smo teretanu smenili kucnim treninzima i trčanjem + promene u ishrani.
 
Пошто имам кући неки тренажер и радим згибове и пропадања активно већ једно 12 година🤣 планирам да узмем тегове са бучицама једноручне у овом комплету па ме занима да ли је неко куповао или користио сличне и вреди ли дати паре?
 
@magicna_ruka Pa da, imamo slicno misljenje, najvise zbog pracenja treninga bi je uzeo, uzecu jednu od ovih gore. Mislim da Xiaomi nema kod nas, nisam je nasao.
Cicarito po meni bolje uzeti kvalitetnije bucice ili sacekaj mozda neko od clanova ima, pa ce ti napisati vise.
Pravimo novi SW park, zanima me koliko da stavim sirinu za propadanja??
 
@magicna_ruka Pa da, imamo slicno misljenje, najvise zbog pracenja treninga bi je uzeo, uzecu jednu od ovih gore. Mislim da Xiaomi nema kod nas, nisam je nasao.
Cicarito po meni bolje uzeti kvalitetnije bucice ili sacekaj mozda neko od clanova ima, pa ce ti napisati vise.
Pravimo novi SW park, zanima me koliko da stavim sirinu za propadanja??
Imas, i kod njih u shopovima, a i na KP. SmartScale se zove.
 
Zelim da kupim neku vagu, ali pojma nemam sta da uzmem... gleda sam malo digitalne i mozda bih cak uzeo i onu sto meri procenat masnoce i ostalo, ali opet koja pokazuje neke da kazemo realne rezultate? Jasno mi je da su te vrednosti donekle okvirne, ali kao bar neku koja je priblizna realnim vrednostima, tj da nisu neka ogromna odskakanja i da je konzistentna u svojoj nepreciznosti.

Sa druge strane, da li je mozda bolje uzeti neku "analognu"... opet i u tom slucaju ako neko ima neku preporuku, bio bih zahvalan.
 
Ja sam uzeo Xiaomi Mi Scale 2, kosta 1690 dinara u jednoj prodavnici (nisam siguran dal je ovde zabranjeno reklamiranje ali pogledajte na eponudi), meri precizno, povezuje se sa MiFit aplikacijom, radi dobro. Nisam uzeo Composition Scale, jer ne verujem da moze dobro da izmeri procente masnoce, kolicinu vode, ne znam koliko bi mi te informacije uopste i znacile, a meri malo losije nego Mi Scale 2 zbog tih dodataka.
 
Zelim da kupim neku vagu, ali pojma nemam sta da uzmem... gleda sam malo digitalne i mozda bih cak uzeo i onu sto meri procenat masnoce i ostalo, ali opet koja pokazuje neke da kazemo realne rezultate? Jasno mi je da su te vrednosti donekle okvirne, ali kao bar neku koja je priblizna realnim vrednostima, tj da nisu neka ogromna odskakanja i da je konzistentna u svojoj nepreciznosti.

Sa druge strane, da li je mozda bolje uzeti neku "analognu"... opet i u tom slucaju ako neko ima neku preporuku, bio bih zahvalan.
Ja sam uzeo onu Omron BF214..za nju stoji da je klinicki ispitana, pa bi trebalo da daje koliko toliko tacne podatke sa nekim manjim % greske
 
Posle malo vise vremena da odgovorim....

Gledao sam bas tu Xiaomi Mi Scale 2, kao i Composition verziju i razmisljam se sta bih mogao od toga... takodje se secam da su bile neke Baurer opcije, ne secam se sada modela...

Ta Omron deluje da je dobra, mada joj je i cena malo bolja, uzecu je svakako u razmatranje....

Svakako ne ocekujem neka ultra precizna merenja nivoa masti i ostalog, pogotovo jer sam video kako to tacno radi, tj baci strujicu od jednog do drugog stopala, sto znaci da ta ista strujica fakticki prodje samo kroz noge i deo donjeg abdomena, tj ide najkracim putem do "izlaza", pa cenim da oni nekim daljim formulama zakljucuju vrednosti za masnocu i ostalo.

Iako retko koja ovakva vaga moze da izmeri precizno, bitno je da ima neki kontinuitet u nepreciznim merenjima, sto je dovoljno da se isprate promene, samo je bitno odrzavati identicne uslove pri svakom merenju.

Hvala na odgovorima, svakako su znacili :)
 
Pisao sam ja detaljno za Xiaomi Body Composition scale 2 vagu, a pisao sam i poređenja sa merenjem sa bolji Tanita vagama (sa senzorima na stopilima i šakama), pa potražite.
Sve u svemu, za ~35€ kod mađara je odlična, a za praćenje napretka vredi svaki dinar.
 
Moram da priznam da ne razumem šta trenutno Xiaomi prodaje? Kad probam da guglam Xiaomi Mi Scale 2 i Xiaomi Body Composition Scale 2 kao da dobijam isti model.

@nemanja123 @nikornla
 
Ima li neko iskustva/preporuku za fitness sat za plivanje. U sustini najbitnije je da sto manje smeta i da snima istoriju pulsa/distancu/vreme. Mislim da su retki sa GPS-om da mere tacno?
 
Moram da priznam da ne razumem šta trenutno Xiaomi prodaje? Kad probam da guglam Xiaomi Mi Scale 2 i Xiaomi Body Composition Scale 2 kao da dobijam isti model.

@nemanja123 @nikornla
Mi Pametna Vaga 2 je Body Composition Scale 2, kosta 5990 i ima dodatna merenja kao sto su BF%, voda, itd...
Mi Vaga 2 je Mi Scale 2, kosta 1990 i meri iskljucivo tezinu i moze se povezati sa Mi Fit aplikacijom.
 
Obe mogu da se povežu sa aplikacijom, a problem sa sajtom je što i za pametnu vagu pokazuje da ima jednu decimalu i da je tačna na 100g što nije tačno. Čak i slike nisu tačne. Isto je i sa stranim Xiaomi sajtovima. Kod nas je bila i na popustu, a na KP-u je (composition scale 2) ima za 30-35€.
 
Koja je onda preporuka za vagu? Da može da se poveže sa aplikacijom i da je tačna na 100g? Bolje uzeti composition scale 2 pa makar ne koristio ostale dodatne funkcije ?
 
Setio sam se ove teme, da možda mogu da dobijem neke informacije, ako ima ljudi koji su imali povrede Ahilove tetive.

Naime meni je pukla, išao na Banjicu i stavili mi gips uz njihovo mišljenje da je došlo do potpunog pucanja tetive. Radili su Tompsonov test, pretpostavljam da je to opipavanje mišiće lista da vide postoji li ikakva reakcija tetive, koje kod mene nije bilo. Preporučili odmah operaciju, gde sam ja rekao da bih prvo da snimim da bih bio 100% siguran.

Međutim meni je prijatelj rekao, koji je imao istu povredu rekao da ako mogu barem malo da pomeram stopalo (gore-dole) da vrv nije pukla skroz.
Zakazao sam ultrazvuk, pa ću nakon istog znati više.

Ali htedoh čisto da vidim, ima li nas više na forumu koji su doživeli istu povredu i da čujem vaša iskustva i mišljenja.

Hvala! :)
 
Na ultrazvuku ces biti 100% siguran, a sada je 99.99% da jeste, jer je van pameti da doktori pogrijese u vezi toga.
Poslije operacije ide gips oko 6 sedmica, poslije toga rehabilitacija. Zavisno od toga koliko budes uporan, za 4-6 mjesevi se mozes vratiti blazim fizickim aktivnostima.
 
Ne kažem da doktori greše već da hoću da budem 100% siguran pre nego sto odem pod nož. :)
Hvala...

Igrao fudbal, krenuo u sprint i puče na desnoj nozi.
 
Moj savet je nemoj mnogo da čekaš kod takvih povreda. Što pre operacija to bolje, jer krene mišić da se skraćuje, da zarasta pogrešno... Nisu valjda toliko ludi da to omaše
 
Bas jezivo... Tako je ortaku u teretani puklo stopalo dok je radio neku vezbu i morao je na operaciju. Sve proslo ok, oporavio se kompletno.
 
Sećam se da je neko preporučivao sokovnike na ovoj temi, ali ne nalazim. Imam 3godisnje dete koje živi na pecivu i praktično ga je nemoguće nahraniti bilo čime, pa ne žena malo očajna...
 
Savet (i ako ga nisi tražio): izbaci pecivo, učini detetu uslugu. Kad ogladni, posle nekog vremena će jesti nešto drugo. Biće drame ali posledice po zdravlje mogu biti užasne ako raste na pecivu.

Edit: da ne zaboravim, ne menjaj pecivo sokovima, dete mora da žvaće jer tako uči da jede pravilno a ne da guta hranu, razvija zube i naročito vilicu koja mora da poraste dovoljno da svi zubi imaju mesta da niknu u narednih 10-15 godina.
 
Poslednja izmena:


 
Nazad
Vrh Dno