Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

vatrogasac53

Slavan
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poena
225
Zavaravas.
Hrana koju sam postovao iznad je zdrava. Cisto meso. 100% Govedina. Sa rostilja. Starena. Bez icega osim soli i bibera. Da, da znam i so nije zdrava. Krompir baren i zapecen sa prazilukom i malo sira. Salata sa maslinovim uljem. Mix mesa u Zapati sa pirincem ispod, 5-6 vrsta salata avokado, paprika,... Nema kecapa, majoneza i takvih stvari. To inace i ne jedem. Samo uz pomfrit ponekad kecap. Ako pojedes 600g cevapa i 400g pomfrita to je preterano. Naravno da to nije zdravo. Pogotovo ako je svakodnevno. Ali ako pojedes 150-200g cevapa, salatu i 100g pomfrita to je sasvim normalno. Bobicasto voce. Tvoje reci. Zato sam te i pitao sta je zdravo. Vecina ljudi koji se navodno "zdravo" hrane jedu neke bobice i zrnevlje i propagiraju da je to zdravo. Nemam nista protiv. Probacu i takvo jelo ali nemoj mene da ubedjujes da je ovo drugo nezdravo. Drugar vegan ima yt kanal i tacno znam sta sprema i pravi.

Naravno odmah pretpostavljas da su svi oni dobili infarkt zbog "lose" ishrane je l' tako? Kazem ja bas volis da pretpostavljas. Sta ako su jeli bobicasto voce, zapelo im u grlu i jbg.

čisto meso, termički obrađeno, al govedina 100% = zdravo!?!

:giggle:

Nenad22

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poena
695
Moja oprema  
Laptop
Macbook Pro 13" M1
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
čisto meso, termički obrađeno, al govedina 100% = zdravo!?!

:giggle:
Nego, otrovno je ili stetno mozda :)? Prilicno hranjivo, evo mikro nutrijenata na 100g. Trans masti nema nista. Kvalitetan protein oko 25% i oko 20% masti, zavisno od dela.

Prilozi

• 98BC1B3D-16EA-4055-8139-5E6DCD6A911D.jpeg
    98BC1B3D-16EA-4055-8139-5E6DCD6A911D.jpeg
    381.6 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
645
Zavaravas.
Hrana koju sam postovao iznad je zdrava. Cisto meso. 100% Govedina. Sa rostilja. Starena. Bez icega osim soli i bibera. Da, da znam i so nije zdrava. Krompir baren i zapecen sa prazilukom i malo sira. Salata sa maslinovim uljem. Mix mesa u Zapati sa pirincem ispod, 5-6 vrsta salata avokado, paprika,... Nema kecapa, majoneza i takvih stvari. To inace i ne jedem. Samo uz pomfrit ponekad kecap. Ako pojedes 600g cevapa i 400g pomfrita to je preterano. Naravno da to nije zdravo. Pogotovo ako je svakodnevno. Ali ako pojedes 150-200g cevapa, salatu i 100g pomfrita to je sasvim normalno. Bobicasto voce. Tvoje reci. Zato sam te i pitao sta je zdravo. Vecina ljudi koji se navodno "zdravo" hrane jedu neke bobice i zrnevlje i propagiraju da je to zdravo. Nemam nista protiv. Probacu i takvo jelo ali nemoj mene da ubedjujes da je ovo drugo nezdravo. Drugar vegan ima yt kanal i tacno znam sta sprema i pravi.

Naravno odmah pretpostavljas da su svi oni dobili infarkt zbog "lose" ishrane je l' tako? Kazem ja bas volis da pretpostavljas. Sta ako su jeli bobicasto voce, zapelo im u grlu i jbg.
Ne vidim poentu dalje rasprave sa tobom.

Svakao dobro.

svetislav

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2006
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
@dzigi12 molim te ne postavljaj slike uznemirujuće sadržine, kao u postu
#6794603.😉

Stevcho

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poena
215
@Stevcho
Sto se tice tegova i krvnog pritiska, takav vid vezbanja generalno dugorocno podize krvni pritisak? Ima logike, zato vec neko vreme razmisljam da kupim uredjaj za merenje pritiska posto dizem solidne tezine (npr. radne serije na benchu 100-120kg, osetim da se prilicno podigne pritisak tada, na cucnju i ostalim vezbama manje osetim pritisak, valjda zato sto je glava gore u ostalim vezbama)...
Powerlifting, sve vezano za core brace i valsava manevar (kad zadržiš dah)
Ako ustaneš sa klupe crven kao bulka, verovatno je visok pritisak bio u tom trenutku... Gledao sam negde da terminalni pritisak kod olimpijskih dizača bude 400 sistolni 200 dijastolni, iako to traje samo ~2 sekunde, dovoljno je da zadeblja zidove srca i izazove fenomen poznat kao "rvačko srce" ili LVH što spada u patologiju srčanog mišića.
Dakle nije samo do kilaže, nego i načina kako izvodiš vežbe. Ja sam se takmičio u powerliftingu i volim 1-5RM ali ga manje radim sada. Posebno ne dam vežbačima da drže dah duže od 2-3 ponavljanja. Ako si baš ozbiljan, nema obilaska oko toga, ali dugotrajni kardio laganog intenziteta umnogome negira tu hipertrofiju leve komore srca. Znači stari bilderi nisu bili budale.

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poena
205
Hvala na odgovoru, moracu da pripazim na sve to... Biti jos umereniji u svemu, vaznije mi je zdravlje od toga koliko cu podici na benchu, mrtvom i cucnju... 🙂

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
645
Svi sportisti tokom bavljenja sportom imaju veći pritisak. Kompenzatorno je u miru pritisak niži.
Povodom powerliftinga, ne znam ko drži dah više od jednog ponavljanja. To se tako ne radi.

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poena
205
Pa drzi se dah samo za jedno ponavljanje, pa onda se izdahne, pa udahne i zadrzi za naredno ponavljanje i tako u krug.😉 Ne mozes da radis setove sa npr. 85% od 1RM, tj. maksimuma, a da nikako ne zadrzavas dah.

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
645
Svi sportisti tokom bavljenja sportom imaju veći pritisak. Kompenzatorno je u miru pritisak niži.
Povodom powerliftinga, ne znam ko drži dah više od jednog ponavljanja. To se tako ne radi.

Pa drzi se dah samo za jedno ponavljanje, pa onda se izdahne, pa udahne i zadrzi za naredno ponavljanje i tako u krug.😉 Ne mozes da radis setove sa npr. 85% od 1RM, tj. maksimuma, a da nikako ne zadrzavas dah.
;)

Stevcho

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poena
215
Doktore, nije za poređenje povišen pritisak tokom igranja košarke i tokom powerlifting treninga ili rvanja. Ovo drugo na ozbiljnijem nivou vrlo često vodi u left ventricular hypertrophy i ta se bolest čak često naziva "rvačko srce" zbog akutno visokog pritiska tokom kojeg se zidovi srca neminovno zadebljavaju, džaba snižen pritisak posle. Studija koliko hoćeš pa čitaj.

A što se tiče powerlifting treninga i tako dalje, pa ne radi se u treningu uvek samo 1 ponavljanje. Dođite ponedeljkom i gledajte benč u lokalnoj teretani i vidite ko radi npr maksimalnu seriju od 8 ili 10 ponavljanja pa vidite da li svako ponavljanje diše ili nekad zadrži dah da bi uradio više. Ljudi to nesvesno rade, i to nije neki veliki problem, dok ne postane svakodnevnica i ne postaneš mnogo jak a ne radiš aerobni trening. Zato 90% smrti gym batica su srce: steroidi, puno hrane, samo trening sa tegovima. Dodaš na to genetske predispozicije i eto problema.

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
645
Doktore, nije za poređenje povišen pritisak tokom igranja košarke i tokom powerlifting treninga ili rvanja. Ovo drugo na ozbiljnijem nivou vrlo često vodi u left ventricular hypertrophy i ta se bolest čak često naziva "rvačko srce" zbog akutno visokog pritiska tokom kojeg se zidovi srca neminovno zadebljavaju, džaba snižen pritisak posle. Studija koliko hoćeš pa čitaj.

A što se tiče powerlifting treninga i tako dalje, pa ne radi se u treningu uvek samo 1 ponavljanje. Dođite ponedeljkom i gledajte benč u lokalnoj teretani i vidite ko radi npr maksimalnu seriju od 8 ili 10 ponavljanja pa vidite da li svako ponavljanje diše ili nekad zadrži dah da bi uradio više. Ljudi to nesvesno rade, i to nije neki veliki problem, dok ne postane svakodnevnica i ne postaneš mnogo jak a ne radiš aerobni trening. Zato 90% smrti gym batica su srce: steroidi, puno hrane, samo trening sa tegovima. Dodaš na to genetske predispozicije i eto problema.
Sa jedne strane pišeš o vrhunskim sportistima, a sa druge o "vikend ratnicima"...

To što lokalni baja ne zna kako se diše tokom dizanja, ne znači da dizanje dovodi do problema koje ti navodiš. A neće ni dići više...

Ako se trenira pravilno, neće biti problema sa srcem. Normalno je tokom treninga da bude povišen pritisak i zbog toga će u miru biti kompenzatorno niži.

Disanje se radi prema ponavljanju: udisaj, uradi se to jedno ponavljanje, izdahne i opet sve ponovo. Isto je za seriju sa jednim i dvadeset jednim ponavljanjem.

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poena
205
Kod mene je uvek 1 ponavljanje - 1 udah i zadržavanje daha do kraja ili skoro do kraja ponavljanja... Za drugo ponavljanje obavezno novi udah...
Kad radim npr. benč 10 ponavljanja sa 100kg šištim kao kompresor.😅 Puls po pametnom satu ide na 165 uglavnom i osetim da mi se prilično podigao pritisak... Subjektivno osetim da je tada pritisak nešto veći nego kad radim sa 120kg i samo 4-5 ponavljanja.
@Stevcho
Da li preporučuješ da lagani kardio ubacim pre ili posle treninga sa tegovima? Mogu li i npr. 2 sata pre/posle tegova?🙂 Ponekad idem na trčanje ili brzo hodanje, valjda i to ima pozitivnog uticaja...

cof

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2003
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
3700x Wraith Prism
Matična ploča
MSI B550-A PRO
RAM
16GB DDR4 G.Skill Trident Z
GPU
MSI 1060 6GB
Storage
NVMe Adata 1TB XPG SPECTRIX S40G
PSU
Corsair HX620
Kućište
Corsair iCUE 220T RGB
Ja sam se takmičio u powerliftingu i volim 1-5RM
dokle si dogurao sa maksevima (nebitno da l takmicenje ili ne)
inace smo davne ja mislim 2012 isli istim kolima u Backu Palanku na takmicenje, doduse ja kao posmatrac :)

Stevcho

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poena
215
Da li preporučuješ da lagani kardio ubacim pre ili posle treninga sa tegovima? Mogu li i npr. 2 sata pre/posle tegova?🙂 Ponekad idem na trčanje ili brzo hodanje, valjda i to ima pozitivnog uticaja...
Kad god možeš, posebno ako ga sad ne radiš.... Ali ako baš hoćeš da bude kontra visokim statičkim napinjanjima, onda treba da bude u zoni 120-130 i da traje 45 minuta. To bi značilo da bude odvojen od tegova.

@cof to je ta stara forumska ekipa :D
Posle Bačke Palanke nisam radio više powerlifting triatlon, izašao sam na dva benč only takmičenja... Uradio sam odvojeno najviše DL 250, SQ 190 i BP 140. Sada sam na negde 80% od toga ali sam kolena pokvario od mnogo čučnja... Svašta mladost trpi.

cof

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2003
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
3700x Wraith Prism
Matična ploča
MSI B550-A PRO
RAM
16GB DDR4 G.Skill Trident Z
GPU
MSI 1060 6GB
Storage
NVMe Adata 1TB XPG SPECTRIX S40G
PSU
Corsair HX620
Kućište
Corsair iCUE 220T RGB
pretpostavljam da si ti u kategoriji do 83kg?
to kad kazes za kolena i mladost :) ja sam zadovoljan da i dalje treniram... vecina (citaj svi :D) mojih drugara koji su moje godiste '84 su batalili trening skroz
2022 sam postavio PR-ove u big 3 190 152.5 220 sa 110kg zive vage
ali isto tako znam da imam 20kg viska pa me sve vise hvata frka... svasta mladost trpi sto kazes, treba biti pametan

Vrh Dno