Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
VIDAA je jedan od gorih smart OS-a sto se tice pokrivenosti aplikacijama, tako da nema.
 
Ajde mi pomozite oko VPNa
Dal ima dobra free resenja ili mora da se plati neki tipa Nord ili surfshark i slicni
Hvala unapred
Ja se ovih dana zezam oko toga, isprobao 2 VPN koja se placaju a da nisu skupi.
Surfshark ( 24 meseca + 3 meseca sa promo kodom) izadje nekih 2.2USD mesečno, ali nazalost radi polovično, ne rade svi Areni programi, ne radi video klub, ne radi gledanje unazad bar na programima koje sam ja probao, ispise error oko lokacije.
Cyberghost daje drugi opseg IP adresa, koje više pašu MTS, sa njim sve radi bez greške, kao preko MTS mreže, cena mu za 24 + 2 meseca isto oko 2,2 USD.
Ostali poput Nord, Express su skuplji.
 
Kako bre ne radi, godinama gledam preko surfsharka i norda eon/iris/rts planetu.
Bukvalno svaki vpn koji sam probao nije imao problem sa te 3 aplikacije.
 
Kako bre ne radi, godinama gledam preko surfsharka i norda eon/iris/rts planetu.
Bukvalno svaki vpn koji sam probao nije imao problem sa te 3 aplikacije.
Kao sto rekoh, evo upravo probao, meni radi delimično.
Npr. Superstar ide live, vraćanje unazad na njemu ne radi.
Video klub ceo ne radi.
Arena P. 1, 2 i 3 ne rade.
Arena S. 1,2,3,4 i 5 rade, radi i unazad
Arena S. 6,7,8,9,10 kao i Premier L ne rade i da ne nabrajam dalje.
Ostali domaći kanali rade naravno, ali oni rade sa bilo kojim.
Evo koji error izbaci na nabrojanim kanalima preko Surfsharka, dok kod Cyberghost nema tih problema.
 

Prilozi

  • 20220929_165643.jpg
    20220929_165643.jpg
    154.1 KB · Pregleda: 59
Jel moguće da na Iris platformi ne radi drugi mts stb, vraćen na factory default uneto korisničko ime korisnika i pin 1234.......izbacuje pogrešno korisničko ime ili lozinka.
 
Probaću popodne kad dođem sposla, nadam se da će proći sa tim PIN-om.

Kada aktiviram Wi-Fi na HPH07 vidi sve Wi-Fi mreže dok na HP4024 ne vidi ni jednu..............kao da nema Wi-Fi čip na ploči već samo opciju u softveru koja je samo radi estetike:)
 
Kako ti je spojen taj stb koji neće da se aktivira? Mrežni, wifi?
Kucao si user bez mankija i Mts.rs?
 
Preko LAN-a je spojen, samo korisničko bez @ i bilo čega drugog!
 
Zovi onda i prijavi kvar. Ne znam šta se dešava kada uradiš factory reset. Bar nisam imao razloga da to radim.
 
Moraš im pisati preko chata,tu najbrže reaguju.Meni su morali da menjaju STB.Nisam nikako mogao da se ulogujem.
 
2 pitanja:

1. Što se tiče vpn, jel dovoljno da uzmem ovaj nord standard, 3$ mesečno, i šljakaće mi iris na sbb mreži?

2. Da li svuda prebacuju ove sd kanale u hd? Pitam jer su kod ženinih roditelja automatski prebacili (imaju onaj poslednji model ne-android stb-a), dok kod mojih nisu, i dalje su sd kanali, tu je android box (hph07). Ima li neka fora da isforsiram apdejt, ili da čekam pa ako puste - pustili su?
 
2 pitanja:

1. Što se tiče vpn, jel dovoljno da uzmem ovaj nord standard, 3$ mesečno, i šljakaće mi iris na sbb mreži?

2. Da li svuda prebacuju ove sd kanale u hd? Pitam jer su kod ženinih roditelja automatski prebacili (imaju onaj poslednji model ne-android stb-a), dok kod mojih nisu, i dalje su sd kanali, tu je android box (hph07). Ima li neka fora da isforsiram apdejt, ili da čekam pa ako puste - pustili su?
Trebalo bi da ih kontaktiras na call centar i zatrazis da ti puste. Tako sam ja uradio, operator mi rekao da sacekam par minuta da oni u sistemu provere jel postoje mogucnosti i rekli da moze. Posle par dana su se pojavili hd kanali
 
Kod sestre koriste Cyberghost za Iris na SBB-u (taj sam već imao jer koristim kod mene za njen eon). Trebalo bi da može bilo koji sa serverom u Srbiji.
Zovi i podnesi zahtev ako ima tehničkih mogućnosti. krastavac, imao sam ih i na VDSL-u, sve zavisi. Probaj i da resetuješ na dugme STB.

Standardno ih postavili na lokaciju "ko zna gledaće ..." :)
12.jpg
 
Ne razumem uopšte problem. Dobio si od njih drugi STB ili nešto ... ne znam šta?
Nema veze koji je u pitanju. Imao sam onaj najstariji debeli i dva Q11. Debeli počeo da zeza, zvao, zamenili mi sa HPH07.
Ako je neispravan onda moraju da zamene. Mislim da ni oni više ne prate ko je šta dobio od STB-ova, zamene samo neispravan.
EDIT: siguran sam da nisam ništa potpisivao kod zamene.

Kažu da se u zadnje vreme dele neki brojevi kao password. Piše u ugovoru, pa možda to treba da se kuca.
 
Ja sam od MTS-a dobio HP4024 a HPH07 sam uzeo od druga, njemu istekao ugovor pre nekoliko meseci, vratio ga na fabrička i sa mojim korsničkim nalogom ne prolazi.
U ugovoru jedino što ima to je pin 1234, sa njim ne prolazi.
Svaki uređaj koji daju korisniku u sistemu duže po serijskom broju, tako je bilo uvek i za modeme.
 
Kod sestre koriste Cyberghost za Iris na SBB-u (taj sam već imao jer koristim kod mene za njen eon). Trebalo bi da može bilo koji sa serverom u Srbiji.
Zovi i podnesi zahtev ako ima tehničkih mogućnosti. krastavac, imao sam ih i na VDSL-u, sve zavisi. Probaj i da resetuješ na dugme STB.

Standardno ih postavili na lokaciju "ko zna gledaće ..." :)
Pogledajte prilog 357735
Apropo naše priče od pre par dana...idi na podešavanja pa na sortiranje kanala, skroz na kraju će biti ovi novi kanali što su ih rasporedili ispod broja 100, samo ih posloži gde želiš, juče bih uporan i nađoh rešenje :)
 
Jedno pitanje, zna li iko razliku izmedju ovih silnih arena. Na sajtu im stoji da su A1P na 149 i ona na 300 SD/HD i kad prebacujem na TVu nema nikakve razlike. Deluju mi da su HD.
 
Ja sam od MTS-a dobio HP4024 a HPH07 sam uzeo od druga, njemu istekao ugovor pre nekoliko meseci, vratio ga na fabrička i sa mojim korsničkim nalogom ne prolazi.
U ugovoru jedino što ima to je pin 1234, sa njim ne prolazi.
Svaki uređaj koji daju korisniku u sistemu duže po serijskom broju, tako je bilo uvek i za modeme.
Onda možda bolje da ih ne cimaš 🙂
Sve arene su HD ko ima HD. Nije moje da zalazim u logiku. Imaš i arene 9 i 10 između 999 i 100 ako ti je tako uletelo podešavanje novih kanala. I neki pinkovi su tu 🙂
 
Na 115 Blic tv krenuo.
I ovaj kanal ima opciju multiscreen kao Arena Sport 9 i 10 ma šta to MTSu značilo. 😂

Dosta kanala je opet prebačeno . Doduše logički ovaj put pre svega dečiji u dečiji paket.
 
Danas su mi instalirali TV max hd paket a zapravo je box plavi u pitanju i imam na dva mesta Arene na 159 i dalje i na valjda 300+ cini mi se istog su kvaliteta sta ce mi duple Arene?
Inace dadose mi HP2440 bese android pre 2 godine sam imao Q11 bio je vrhunski brzo menjao a boga mi i ovaj jos brzi zaista a slike full.
 
jel radi nekome dugme slika u slici (dve okrugle strelice) meni se restartuje ceo box kad pritisnem
i kako se vraća na poslednje gledani kanal? ja kad pritisnem dugme tv sa okruglom strelicom meni vrati na početak emisije
 
Aj probacu ja cim dodjem kuci jos ga nisam skroz isprobao tj sve funkcije juce mi instalirali TV pa bas da vidim sve te funkcije dal ima.
Javljam kasnije.
 
Meni radi, kad aktiviram sa dugmetom OK menjam kanal. Ali neće svi da rade, npr. Arena premium 1 neće sa Premium 2 i 3, ali hoće sa ostalim arenama. Npr. Arena Premium 1 hoće da radi sa Arena 1.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno