Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam pitanje. Keva uzela Box 4 i ne koristi Iris pa ja posudio. Pokusao sam da iskorisim komsijski MTS net i preko Mi extendera sa lan portom dodjem do Arena ali nisam uspeo , trazi mi da kucam username/pass i posle izbacuje neku gresku. Zvah podrsku i kazem im da sam podelio svoj net extenderom u drugi deo stana i da mi ne radi Iris , kazu izgleda da to ne moze nemamo podrsku za to :)
Dajem box burazeru koji ima MTS optiku u stanu i fiksni, nema televiziju u paketu i kod njega takodje ne radi, isti problem kao kod mene. Jel potrebno imati TV u paketu da bi radilo ili sta?
Godinama sam na SBB i kod njih to drugacije skljaka.
 
Mozes da iskoristis tako sto na bilo koji box android ili stick instaliras Iris smart tv apk ili Iris go ( zavisi da li je android Tv ili obican android box ) i sa username i pasword ( od mts naloga ) se ulogujes i gledas na bilo kom internet provajderu ili ako je nov mts box koji je isto android box ( ne q11) ali opet moras da instaliras Iris apk ( to je ovde pisano na forumu kako se to radi ) , to kako si ti mislio nece moci da radi posto si napisao da je uzela box 4 paket tako da imas pravo na 3naloga ili uredjaja da gledas Iris tv
 
Poslednja izmena:
Da bi TV radio neophodno je imati irisTV u okviru box paketa jer je usluga za TV zaključana ako korisnik nema pretplatu (VLAN za TV može da se otključa samo na strani Telekoma). Ko koristi samo internet (i fiksni) i pozajmi od nekog box ne može da gleda TV.
 
Mozes da iskoristis tako sto na bilo koji box android ili stick instaliras Iris smart tv apk ili Iris go ( zavisi da li je android Tv ili obican android box ) i sa username i pasword ( od mts naloga ) se ulogujes i gledas na bilo kom internet provajderu ili ako je nov mts box koji je isto android box ( ne q11) ali opet moras da instaliras Iris apk ( to je ovde pisano na forumu kako se to radi ) , to kako si ti mislio nece moci da radi posto si napisao da je uzela box 4 paket tako da imas pravo na 3naloga ili uredjaja da gledas Iris tv
Hvala puno! Instalirao sam Iris smart tv .apk na android box i radi odlicno. Trazilo mi je da potvrdim aktivaciju, jos samo da utvrdim da li se to racuna kao neka dodatna usluga ili je to free u sklopu Box 4 paketa :)
Takodje imam utisak da je slika dosta bolja na Tizen Supernova smart tv app+komsijski MTS koji sam do sad koristio. Aplikacija sama radi presporo na mom TV-u ali kad ucita kanal slika na Arenama recimo je vrh.
 
Čekaj da bude neki popularniji prenos na Areni...pa kad krenu razne greške i crne slike...Dosad je bar bilo tako. Valjda će nekad, nešto srediti pa da i iris Smart/iris Go rade kako treba i kad je veće opterećenje servera.
 
Pozdrav,kad hocu da pokrenem neki program na iris go izbacuje mi decoder OMX.amlogic.avc.decoder.awesome grešku,android s912 box je u pitanju,ima li neko rešenje!?
 
Mozda sam i dosadan sto opet pitam... da li je kod korisnika iris-a kod kojih je pocela zamena SD kanala HD kanalima i ukidanje HD kanala na pozicijama od 700 doslo do nekih novih promena i ima li novih korisnika kod kojih je doslo do ove izmene ovih dana... kod mene jos uvek sve po starom bez izmena...
 
Mozda sam i dosadan sto opet pitam... da li je kod korisnika iris-a kod kojih je pocela zamena SD kanala HD kanalima i ukidanje HD kanala na pozicijama od 700 doslo do nekih novih promena i ima li novih korisnika kod kojih je doslo do ove izmene ovih dana... kod mene jos uvek sve po starom bez izmena...
I kod mene bez izmena i nece ih ni biti. Menjaju samo odredjenim paketima, kojim ne znam. Ja sam na box optika start paket. Znam da su menjali za plus i max pakete.
 
Sve sto sam ja do sada ispratio mogu da zakljucim da apsolutno nema nekog pravila... promenu imaju pojedini korisnici koju su i na vdsl-u i na optici... jedino zajednicko je da svi imaju HD uslugu televizije sto je i logicno... na sajtu mts vec mesecima ne postavljaju vesti i obavestenja o promeni u ponudi kanala i ne menjaju spisak ponude i pozicija kanala a bilo je dosta promena...
 
Čitava platforma televizije dosta loše funkcioniše. Raspored kanala niko ne može da pohvata jer stalno nešto menjaju (sreća pa gledam 7-8 kanala i lako zapamtim brojeve). Iris Go i Iris Smart isto imaju problema u radu. Što je najgore od svega, počeli su problemi na IPTV sa podrhtavanjem slike na Areninim kanalima kad ide uživo prenos i nikako da u potpunosti srede to (danas sam pogledao dve utakmice i samo jednom je bilo podrhtavanja). Valjda će nekad sve raditi dosta bolje.
 
Koji user i pass uneti u iris smart tv app za LG? Na sbb sam inače. Da ki moze naknadno da se kupi mesec dana, ili neki demo ako ima, probao bih...
 
user name i pass za logovanje na moj mts je potreban
 
Zna li neko kako ovo isključiti sa ekrana. Ćale nešto stisnuo i sve sam živo isprobao i ništa. Virtuelni meni na slici nema nikakvu funkciju. Tv menja kanale, vol +/-, osim što ne može da se isključi. Vadio iz struje, resetovao stb i ništa. I dalje tu.
 

Prilozi

  • 20211128_092341.jpg
    20211128_092341.jpg
    175.9 KB · Pregleda: 58
Gde može da se nadje za webos... Ima apolon, arena ali iris ne vidim nigdr
Како мислиш где се може наћи, па није то андроид, па да можеш скинути негде апликацију, па инсталирати.
Може се наћи само у "LG content store" на телевизору.
Ако нема, напиши који верзију система имаш у телевизору.
 
Zna li neko kako ovo isključiti sa ekrana. Ćale nešto stisnuo i sve sam živo isprobao i ništa. Virtuelni meni na slici nema nikakvu funkciju. Tv menja kanale, vol +/-, osim što ne može da se isključi. Vadio iz struje, resetovao stb i ništa. I dalje tu.
Ovo je od tv-a, nema veze sa boxom, izvadi tv iz struje.
 
Како мислиш где се може наћи, па није то андроид, па да можеш скинути негде апликацију, па инсталирати.
Може се наћи само у "LG content store" на телевизору.
Ако нема, напиши који верзију система имаш у телевизору.
Verzija softvera na tv 4.28.17...na store imam apolon, eon arena cloud ali ne i iris
Verzija softvera na tv 4.28.17...na store imam apolon, eon arena cloud ali ne i iris
Cak ima i MTel ali ne Iria
 
Dobar dan, samo da zamolim za detaljno uputstvo kako da namestim da iptv radi preko wifi mreze, umesto preko lan kabla.
Hvala unapred.
 
Da li je neko uspeo da namesti HDMI-cec kontrolu na HPH07 uređaju?
Naime imam LG SM8050PLC TV, i danas mi je zamenjen stari box EC2108V5 koji je najzad crko. I sada mi više ne radi kontrola on/off na magic remote-u od LG-a. Probao sam sve ponovo da namestim, ali uzalud. Uključivao i isključivao sam opcije za kontrolu preko HDMI-a, ali nisam ništa dobio.
Ima li neko rešenje za ovo.
 
Namestili su konačno logo za Arene 7 i 8 ali naravno oba logoa su sada manja u odnosu na ostale .🤣
 
Verzija softvera na tv 4.28.17...na store imam apolon, eon arena cloud ali ne i iris
Код мене је WebOS 5.3.0 и има Ирис апликација. Нека потврди још неко са старијом верзијом да ли има апликација у понуди, да се зна од које верзије WebOS може да се гледа Ирис.
 
Код мене је WebOS 5.3.0 и има Ирис апликација. Нека потврди још неко са старијом верзијом да ли има апликација у понуди, да се зна од које верзије WebOS може да се гледа Ирис.
Sad pregledah contest store i preko moba... Nigde ne nadjoh Iris...
 
@klipak Proveri na koju zemlju ti je podešen LG store, ako već nisi to proveravao.
 
Код мене је WebOS 5.3.0 и има Ирис апликација. Нека потврди још неко са старијом верзијом да ли има апликација у понуди, да се зна од које верзије WebOS може да се гледа Ирис.
Sad pregledah contest store i preko moba... Nigde ne nadjoh Iris...
@klipak Proveri na koju zemlju ti je podešen LG store, ako već nisi to proveravao
Podeseno na Srbija
 
Da li je neko uspeo da namesti HDMI-cec kontrolu na HPH07 uređaju?
Naime imam LG SM8050PLC TV, i danas mi je zamenjen stari box EC2108V5 koji je najzad crko. I sada mi više ne radi kontrola on/off na magic remote-u od LG-a. Probao sam sve ponovo da namestim, ali uzalud. Uključivao i isključivao sam opcije za kontrolu preko HDMI-a, ali nisam ništa dobio.
Ima li neko rešenje za ovo.
Skyworth nema omogucenu HDMI Cec funkciju.
 
Ima li još kod nekoga osim kod mene na Areni Premium lomljenja slike u donjem uglu? Isfleširah da mi je TV crkao, ali nema na drugim kanalima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno