Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne vredi ne pomaze, drzao sam po 5, 10, 15, 20 itd. sec. probao bar 5x uvek se ugasi uredno kad pustim power i upali zaglavljen na istom kanalu... nema pomoci.
Onda ti preostaje samo na dugme pozadi STB-a da ga iskljucis i tako resetujes. Ako ni to ne urodi plodom onda jedino da pozoves MTS pa da prijavis kvar pa da dodju da ti zamene STB ili da pitas da odes sam u poslovnicu da ti tamo izdaju drugi.
 
Onda ti preostaje samo na dugme pozadi STB-a da ga iskljucis i tako resetujes. Ako ni to ne urodi plodom onda jedino da pozoves MTS pa da prijavis kvar pa da dodju da ti zamene STB ili da pitas da odes sam u poslovnicu da ti tamo izdaju drugi.
To radi, od prvog dana tako, hard reset, nego reko možda je neko provalio kako na daljinskom može da se odradi reset...
 
To radi, od prvog dana tako, hard reset, nego reko možda je neko provalio kako na daljinskom može da se odradi reset...
Cek da mi nesto prvo drugo utvrdimo, koji ti STB imas? Posto reset preko daljinskog moze na Q11 kao sto sam ti bio napisao kako se radi!
 
Kad uđeš u podešavanja, ima negde da se isključi brzo paljenje, tj. da ne ide u mirovanje. Nisam ni sam siguran kako se tačno zove opcija, nisam kući da proverim.
U svakom slučaju posle kad ga isključiš pa uključiš, ponovo se pojavljuje android logo, pa iris… čeka se malo duže. Ja sam to odmah podesio jer nisam mogao nikako da ga resetujem osim isključivanja na samom stb-u.

To radi, od prvog dana tako, hard reset, nego reko možda je neko provalio kako na daljinskom može da se odradi reset...

Pročačkaj malo meni uređaja, mislim na android podešavanja.
Kad namestiš ovo gore što sam rekao, preko daljinskog ga pališ i gasiš kao da pritiskaš dugme na stb-u.
 
pozdrav ljudi,potreban mi je savet,trenutno sam na SBB-u vec 5-6 godina i uredno koristim kuci 3 uredjaja i EON na racunaru. paket je Eon light,ugovor mi istice za par meseci,posto su ovi kanali koje imam generalno sranje, a ja najvise gledam SK,tj premijer ligu a to je od naredne sezone na Areni,pitanje je sledece,sta nudi telekom,tj da li uopste mogu da se povezu 3 uredjaja kao sto je slucaj sa Sbb-om,da li mts ima neku aplikaciju kao sto je ovde EON? i jos jedno pitanje,roditelji su davno tipa pre 6-7 godina imali neki Box paket na istoj adresi,da li bih ako se odlucim za MTS mogao da uzmem tu neku promociju ono za nove korisnike odredjeni period gratis ili bi me gledali kao starog korisnika ? Hvala unapred svima.
 
Jel moguce da na HBO HD kanalima ne radi premotavanje uopste?
Radi na HBO SD bez problema i na HBO GO takodje.
Svakim danom imam neka prijatna iznadjenja znaci definitivno "Drugaciji TV dozivljaj" .
 
Od starta nema premotavanja na HBO HD, nije bilo ni na staroj platformi
 
Juče su mi zamenili onaj stari debeli STB sa HPH07.
Negde je neko pitao za daljinski i bluetooth, ne mogu da se setim u kojoj temi a ni da nađem.
Ima nazad ugraviran bluetooth logo. Nije mi jasno da li ima bluetooth ili nema, definitivno prebacuje iz svih pravaca. Na netu ima nekih sličnih Skyworth i piše da imaju.

Konkretno, probao sam da aktiviram/uparim sa mi box-om ali nema leba :) Da li neko zna/probao?
 
Da li je došlo do nekih promena pa sad Huawei ekstender kada radi i sa Nokia ONT može da emituje net za TV? Zvao sam korisnički centar i 10 minuta su me ubeđivali da može ta opcija, tako da čekam sad da dođu da mi instaliraju box, znam da je bilo pisano da ta opcija radi samo sa Huawei ONT
Ta opcija neradi na NOKIA ONTu, moze samo Internet, e sad ako su problem kablovi po kuci ili stanu, postoji alternativa da se "doturi" signal do nezgodnog mesta putem uredjaja PLA
koji se ukljuci u struju kod ONTa a drugi kraj kod STBa, tako da preko 220v utičnice ide signal (možete ga dobiti u MTSu ako imate neki jači paket (recimo BOX plavi) za 1din inace je oko 350din na 24rate....)
Ta opcija neradi na NOKIA ONTu, moze samo Internet, e sad ako su problem kablovi po kuci ili stanu, postoji alternativa da se "doturi" signal do nezgodnog mesta putem uredjaja PLA
koji se ukljuci u struju kod ONTa a drugi kraj kod STBa, tako da preko 220v utičnice ide signal (možete ga dobiti u MTSu ako imate neki jači paket (recimo BOX plavi) za 1din inace je oko 350din na 24rate....)
HM, sad vidim da je upitanju NET za TV, pa to naravno moze ako je Smart TV ;)
 
Pozdrav ljudi,
Mozda je vec neko imao ovaj problem. Koristim 2 TV u kuci, jedan je LG 32LM6380PLC, a drugi je neki fuego. Uglavnom do pojave Iris-a, oba su radila bez ikakvih problema, medjutim otkada su ovo (Iris) uveli, lg i dalje radi normlano, a Fuego brljavi...Ranije se palio i gasio automatski po 10-20 minuta, cesto i duze dok se ne upali, a sada se i definitivno ne moze gledati program na njemu (svaki put kada se ukljuci pojavi se logo kompanije na ekranu nekoliko sekundi, pa se ugasi pa opet, i tako u nedogled). Sada da li je neko imao slican problem i kako/da li je resavao? Da li je u pitanju HDMI kabl, ili je jednostavno softver IRIS-a prejak za ovaj tv (sada sam proverio, to smece je Fuego 32fg3202). Pa ne bih bas da kupujem novi TV, i da mi se desi isti problem. Ovi iz mts naravno nisu bas azurni sa odgovrima.
 
Pozdrav ljudi,
Mozda je vec neko imao ovaj problem. Koristim 2 TV u kuci, jedan je LG 32LM6380PLC, a drugi je neki fuego. Uglavnom do pojave Iris-a, oba su radila bez ikakvih problema, medjutim otkada su ovo (Iris) uveli, lg i dalje radi normlano, a Fuego brljavi...Ranije se palio i gasio automatski po 10-20 minuta, cesto i duze dok se ne upali, a sada se i definitivno ne moze gledati program na njemu (svaki put kada se ukljuci pojavi se logo kompanije na ekranu nekoliko sekundi, pa se ugasi pa opet, i tako u nedogled). Sada da li je neko imao slican problem i kako/da li je resavao? Da li je u pitanju HDMI kabl, ili je jednostavno softver IRIS-a prejak za ovaj tv (sada sam proverio, to smece je Fuego 32fg3202). Pa ne bih bas da kupujem novi TV, i da mi se desi isti problem. Ovi iz mts naravno nisu bas azurni sa odgovrima.
Update-uj software na TV-u ! ... nema to veze sa IRIS-om
 
Да ји је још код неког погрешан датум.
Код мене је субота 01.10.2021, а данас је 02.10.
 
Да ји је још код неког погрешан датум.
Код мене је субота 01.10.2021, а данас је 02.10.
Моја грешка, ја сам се нешто истриповао.
Све је уреду.
 
Posle 6m upalio History kanal i vidim da mi je prevod na nekom talibanskom jeziku. Gde se to menja? Iscackao sve na daljincu i ne umem da najdem,
 
@virke Biranje audio/titlova je pritiskom na crveno dugme na daljincu, ali ne znam kako si uspeo da dobijes "talibanske" titlove kada ni History SD ni HD kod mene nema opciju da se izaberu titlovi (idu nalepljeni srpski). Vratih 50min unazad i idu srpski titlovi kod mene.
 
ma samo na tom kanalu i na toj emisiji. Bila neka emisija drevni vanzemaljci. Sad idu nasi titlovi.
Nisam gledao 6m sigurno pa se istripovao da treba nesto da se podesi.
 
Ah, to je History2, nema unazad da proverim. Ako se opet desi, probaj sa mojim odg ili idi sada u podesavanja, pa audio/jezik/titlovi i pod izaberi podrazumevani jezik titlova stavi srpski.
 
Stoji mi Srpski.
U svakom slucaju ,,resen'' problem :) Hvala
 
Kod mene se izgubile sve hd arene
 
Vidim da su sada na 300 HD arene
 
Da li je moguce da ne smem da brisem kes i istoriju sa brousera da bih mogao da gledam Iris GO???
Koristim Edge za Iris go i svaki put kad se logujem on registruje novi uredjaj, jer sam na kraju dana brisao djubre iz windowsa. Tako da sam "uspeo" dostignem maksimalni broj uredjaja i sad nemam mogucnost da se logujem.
Posto nisam znao ovo za kes i isoriju (blokirana prijava na iris zbog previse uredjaja), zvao sam korisnicki centar oni kazu nista ne mogu da urade.
Trazio sam da obrisu log fajl za moj iris nalog, kazu ne moze. Savetovali mi da instaliram jedan brouser (Chrome) koji ce da mi sluzi samo za Iris GO..o_O i naravno da nista ne brisem (i da ne diram crveno dugme:ROFLMAO:) naredne dve godine..
I sad nema gledanja tv-a na kompu narednih 30 dana!!!
Svasta.
Kao zvace me tehnicka sluzba da mi objasne sta da radim..:D
Ne mogu da verujem kako su ovo glupo napravili.
 
Pre će biti da je problem obrisani cookies nego history ;) Vidi ima li u Edge opcija da dodaš Iris Go sajt u exceptions / whitelist da kad briše briše sve osim podataka Iris Go sajta.
Mada verovatno će ti za tako nešto trebati extenzija koja je pametnija od default implementacije u Chromium-u.

Ili ti to brišeš van browser-a koristeći neki Windows program (tipa CCleaner)??
 
Poslednja izmena:
Pa da, brisanje kolacica, kesa... to pravi problem.
Koristim third party app iz win-a za ciscenje, sad sam podesio da ne brise cookies, history, cash.
Druga je prica sto je MTS pustio ovakvu app u upotrebu, mislim da ne bi trebalo ovo ciscenje djubra da utice na rad app (jedan isti browser i isti PC).
EON je imao iste probleme u pocetku ali su kasnije to ispravili, pa nije bilo bitno cuvanje starih podataka za logovanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno