Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li gde opcija u Iris da se kanali grupisu, doku, film, sport.. da kad se salta da ide jedan za drugim a ne da posle Disvovery ide recimo Happy...
 
Ima li gde opcija u Iris da se kanali grupisu, doku, film, sport.. da kad se salta da ide jedan za drugim a ne da posle Disvovery ide recimo Happy...
Kanali i jesu koliko toliko (osim HD koji su razbacani..) grupisani, pogledaj https://www.tvchannellists.com/w/List_of_channels_on_iris_TV
Takodje u Iris postoje grupe, udji u tv vodic (dugme TV ili pa tv vodic), pa onda ⮌, sad si u gornjem delu menija gde ima tv uzivo, pretraga i opcija izmeni listu kanala, klikni na izmeni listu kanala, sad ovde mozes izabrati kategoriju koja te interesuje.
 
Može i klik na OK dugme dok se gleda nešto, pojavi se vertikalna aktivna lista i dole piše kako se menja lista (sportski, filmski…)
 
Kod mene ne radi nijedan bosanski kanal. OD RTRS pa do OBN. Ne rade ni RTL i RTL 2, samo Kockica. Prikazuje crni ekran i ponekad "Greška u reprodukciji". Da li kod vas rade ovi kanali?
 
Ne rade RTL i RTL 2, ostali kod mene rade
 
Kod mene su se oba izgubila,vratili se ponovo posle restarta uredjaja.
 
Stigao mi je doadatni HP07 BOKS.

Ima li negde ukratko, kako se ulazi u android?
 
Poslednja izmena:
Hvala

Šta je bitno da se pogleda u podešavanjima, odnosno kako se sideloduju app,preko usb-a?

Deluje mi da je odziv na daljinac, sporji nego kod Q11.
 
Poslednja izmena:
Nema nikoga da mi odgovori, pa sam eto iskoristio nekoliko slobodnih sati, da se pozabavim sa 07.
Definitivno je odziv na daljinac i skrolovanje, sporije nego na Q11.
Mislim da sam jedini dosao na ideju, da od MTS Iptv boksa, napravim MTS Go BOX:)
U Drndoid delu, sam napravio ,da je Launcher difoltniji od fabričke IPTV app, nakon čega je 07 pretvoren isključivo u drndoid, koji ulazi u fabrički launcher.Nikakvi button mapperi nisu potrebni.
Prvo sam instalirao Iris go 3.0.5,koja nije radila kako treba, pa sam prešao na 3.0.6,koja radi kako treba.Pre toga sam morao da nadjem neki rotation locker,kako bi Iris Go bila u 16:9.Puno sam ih promenio, nasao sam jednu,ali nije bas dobra.
Probao sam i Lan i Wi-FI, sve radi, slika je odlična, rade sve rezolucije iz podešavanja.
Vraćanje u MTS IPTV je jednostavno, samo se promeni da je IPTV difoltniji od launchera,pa restart.
Ostalo je da proverim, kako će sve to funkcionisati na SBB mreži, da li neko ima iskustvo sa Iris Go na SBB mreži,mislim na Arene?
Uzgred sam na Nvida Shieldu, instalirao 3.0.6, sve fercera super ,bar za sada.Realno mi i nije potrebna Smart TV Iris Go app, naravno imam dobar Air mouse.
Jedno sto me sada zanima, je kvalitet slike ,Q11 vs 07.
 
Poslednja izmena:
Nema odgovora jer je pisano minimum 5 puta, postoji search...
Slazem se sa tobom da je HPH07 dosta sporiji i u odzivu i pri skrolovanju kroz kanale, mada je malo popravljeno poslednjim update-om. Imam Q11 i HPH07 i nisam video razliku u kvalitetu slike u poredjenju oba STB na istom TVu.

btw. javi nam se kad disable-ujes ethernet ;)

upozorenje: nemoj ovo da probas
 
Nažalost na Nvida Shieldu, i na 3.0.5 i 3.0.6 ne radi puno kanala, zaista ne znam gde je problem.Javlja playback failed.
Čudno je što je moj TV-Home potpuno prazan,nema ni jedne ikonice.
Gde treba da se odstrani Lan?
 
Definitivno je odziv na daljinac i skrolovanje, sporije nego na Q11.
Auh, pa to je onda katastrofa. Meni ovaj Q11 zivce iskida kol'ko sporo reaguje na komande. Pa se ukoci ako brzo menjam kanale, (mislim brzo za taj box ;) ) i onda treba da prodje nekoliko sekundi da proradi.
 
Auh, pa to je onda katastrofa. Meni ovaj Q11 zivce iskida kol'ko sporo reaguje na komande. Pa se ukoci ako brzo menjam kanale, (mislim brzo za taj box ;) ) i onda treba da prodje nekoliko sekundi da proradi.
Ovo mogu da potvrdim, pogotovo ako se nalazim u delu gde slazem kanale pa kada zablokira ne znam ni koliko cekam dok ne dodje sebi a u vecini slucajeva ga resetujem pa ponovo sve, srecom pa sam davno podesio listu omiljenih kanala pa sada nemam potrebu da je cackam.

Jedino me nervira kada se resetuje Q11 zaboravi da mu je bila zadata komanda da samo pokazuje kanale iz omiljene liste nego prikazuje sve.
 
Pozdrav svima,

imam najnoviji iris hph07 reciever pa me zanima da li mogu da ga fabricki resetujem kako bih obrisao mts sa njega, i posle imao punu kontrolu za aplikacije. Jer sam probao da instaliram Iris GO aplikaciju i radi. Al sam isao preko 104030 pa iz settingsa sam instalirao, i onda svaki put bih tako morao za bilo koju app ako bih hteo da je koristim. Pa reko da pitam da li je mozda neko probao fabri;ki da restartuje sam stb i da li to sme da se radi?
 
Sta ti mislis, da li bi smeo i kada bi to bilo moguce?

Ti mozes da uzmes i cekic i da ga razlupas, ili da ga prodas na KP, mts bas briga, na kraju ugovorne obaveze ti si taj koji ce da plati 60 eur u dinarskoj protivvrednosti za taj STB.
 
Pozdrav svima,

imam najnoviji iris hph07 reciever pa me zanima da li mogu da ga fabricki resetujem kako bih obrisao mts sa njega, i posle imao punu kontrolu za aplikacije. Jer sam probao da instaliram Iris GO aplikaciju i radi. Al sam isao preko 104030 pa iz settingsa sam instalirao, i onda svaki put bih tako morao za bilo koju app ako bih hteo da je koristim. Pa reko da pitam da li je mozda neko probao fabri;ki da restartuje sam stb i da li to sme da se radi?
A zasto bi to radio?
Instaliraj neki lancer i button mapper i konfigurisi neko dugme za ulazak u lancer u slucaju da se restartuje box opet udji u settings/accessibility i omoguci button maper i opet si u lanceru i tu je sve sto sto si instalirao/sto ti treba.
Ja ni ne koristim Skyworth za njihov iptv nego za svoje aplikacije.
 
Pozdrav svima,

imam najnoviji iris hph07 reciever pa me zanima da li mogu da ga fabricki resetujem kako bih obrisao mts sa njega, i posle imao punu kontrolu za aplikacije. Jer sam probao da instaliram Iris GO aplikaciju i radi. Al sam isao preko 104030 pa iz settingsa sam instalirao, i onda svaki put bih tako morao za bilo koju app ako bih hteo da je koristim. Pa reko da pitam da li je mozda neko probao fabri;ki da restartuje sam stb i da li to sme da se radi?
Ne znam da li si pročitao moj post 1364

Samo jednom ,dok si u androidu, dodelis u podešavanjima, da je Launcher difoltniji od fabričke IPTV.
Nakon toga, uvek i zauvek, se diže u androidu, i samo u androidu, sve dok ponovo ne promeniš redosled.
Ovo je dobro,jer uvek možes da se vratis kako je fabrički bilo,jednim klikom.
 
Da li je došlo do nekih promena pa sad Huawei ekstender kada radi i sa Nokia ONT može da emituje net za TV? Zvao sam korisnički centar i 10 minuta su me ubeđivali da može ta opcija, tako da čekam sad da dođu da mi instaliraju box, znam da je bilo pisano da ta opcija radi samo sa Huawei ONT
 
Izvinjavam se na glupom pitanju ali gde se ubacuje taj kod, juce sam prikljucen na optiku.
Na daljinskom kucas. ali ga kucas
Kod:
*104030*
pa pritisnes dugme na daljinskom sa zupcanikom na sebi ili ti Settings pa kada te pita za sifru kucas 8288.


mod: deo je prebačen pod CODE tagove zbog *
 
Poslednja izmena od urednika:
Na daljinskom kucas. ali ga kucas
Kod:
*104030*
pa pritisnes dugme na daljinskom sa zupcanikom na sebi ili ti Settings pa kada te pita za sifru kucas 8288.


mod: deo je prebačen pod CODE tagove zbog *
uspeo hvala, sa tim da me sifru nije pitao.
Aktivirao Developer Option i malo tvikovao i sad malo brze radi i prebacuje.
Na zalost za poboljsanje slike nisam nista nasao, output mu je na 3996 × 2160 default.
Probao sa 1080 ali samo pogorsalo sliku.
 
uspeo hvala, sa tim da me sifru nije pitao.
Aktivirao Developer Option i malo tvikovao i sad malo brze radi i prebacuje.
Na zalost za poboljsanje slike nisam nista nasao, output mu je na 3996 × 2160 default.
Probao sa 1080 ali samo pogorsalo sliku.

Nazalost dalje ti ne mogu pomoci, ja sam jos uvek na Q11 STB a i tv mi je 1080p (jos uvek nazalost) pa tako da kod mene nije bilo potrebe za nekom daljom i vecom intervencijom i cackanjem.

Pokusaj da stavis na 1080i. Mislim da su u temi pisali o tome ali dok cekas probaj dok se ne javi neko ko ce te dalje posavetovati sta da radis.
 
Da li se još nekome desilo da se redosled kanala vratio (sam od sebe) na MTS-ov redosled (od broja 100 pa redom)? Već dva puta sam preslagao nekoliko kanala u podešavanjima, ali se posle nekog vremena ponovo sve vrati na staro. I to dok je iris tv uključen (??)
 
Meni. Danas. Na oba boksa...Neverovatno. Iz cista mira se to desilo. Dakle ovaj Iris je zasita krs nad krsevima.
 
I meni. Izpreturali su kanale, izbrisali mi listu omiljenih kanala, a i ne može da se biraju liste kanala po kategorijama. Oteraću ih u 3pm...

Kad se pritisne 1 na tastaturi ne može da nadje ni jedan kanal s tim brojem. Smešno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno