Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok, dakle treba mi kombinacija kablovska televizija i optički internet od MTS (koji već imam), to verovatno nije moguće jer ako je kablovska televizija mora i kablovski internet?
Pustio sam malopre preko Q11 STB-a bas neki film slucajno odabran iz Video Kluba i izgleda da zaista na moje prijatno iznenadjenje ide sadrzaj u FULL HD rezoluciji, odlicna je slika. :)
Znas sta, bice da to verovatno zavisi i od godine kada je film napravljen, ovaj sto sam odabrao je bio mozda neki ne bas previse star pa zato i ide u HD-u. :D
 
Izgleda da im je Video klub u Full HD, pustio sam nekoliko filmova da probam i deluje mi da je Full HD rezolucija, slika je odlična. Čak izgleda da su odradili digitalizaciju nekih naših starih filmova, "Ko to tamo peva" izgleda da su ispeglali.
 
@MilanKragujevic To može niko nije ni rekao da ne može, ali su to dva odvojena pravna subjekta i platiće dva računa.
Postoji jedan (ista firma ne jedina) pravni subjekt koji nudi i takvu vrstu usluge ( optika + dvb-c)
A za dezinformacije koji šire te koje braniš, obriši se zajedno sa njima.
 
Postoji više, evo prvi ću da lupim jednog - *Supernova na GPON, gde TV ide kao DVB-C sa optičkog mini noda.

* Pravni subjekat Preduzeće za telekomunikacije "TELEKOM SRBIJA" akcionarsko društvo Beograd TAKOVSKA 2 11000 Beograd
Šta sam ja napisao, a ti odgovorio ovo nema veze sa mozgom.🙄
Batali moje postove ako nisi u stanju da ih rastumačiš.
Stvarno nemam želudac da čitam gluposti tebe i par pojedinaca
 
Jako mi je žao što su moje poruke imale takav uticaj na tebe. Najiskrenije se izvinjavam na neprijatnostima.

Svakako, za ubuduće susrete, postoji vrlo korisna funkcija foruma koja ti može pomoći da izbegneš stomačne probleme kada čitaš moje gluposti:

Screenshot from 2021-07-29 22-06-22.png

Prevencija je najbolji lek za sve bolesti!

Želim ti ugodan boravak na forumu i sve najbolje.
 
Pozdrav, prebacio sam matorce na IPTV sa santavog KDS-a i sve je OK za sada zadovoljni su :D Al je iskrsao jedan nepredvidjen "problem" posto imaju neki nonsmart LCD kuci matorog sam naucio da pusta filmove sa USB stapica koji mu ja donesem jer je KDS-ov santavi STB imao media plejer, koliko vidim ovaj Q11 sto su dobili od MTS-a ne reaguje na uboden stick. Ima neke nade da se snjim pusti nesto ili moraju da se otvore da kupe neki android box ?

Hvala.
 
Pozdrav, prebacio sam matorce na IPTV sa santavog KDS-a i sve je OK za sada zadovoljni su :D Al je iskrsao jedan nepredvidjen "problem" posto imaju neki nonsmart LCD kuci matorog sam naucio da pusta filmove sa USB stapica koji mu ja donesem jer je KDS-ov santavi STB imao media plejer, koliko vidim ovaj Q11 sto su dobili od MTS-a ne reaguje na uboden stick. Ima neke nade da se snjim pusti nesto ili moraju da se otvore da kupe neki android box ?

Hvala.
Android box ili da nadjes neki polovan dvb-t2 prijemnik posto i oni pustaju sa usb.
 
Hvala na brzim odgovorima, nista onda vidim ima za 3k dindzi tih box-eva nije toliko skupo, samo treba ih nauciti da barataju sada sa jos jednim uredjajem, milina :D
 
Hoću samo da se žalim na korišćenje daljinskog.Katastrofa.Zar nije moglo ostati da je svaki broj na daljinskom željeni memorisani program? Ovako sve nešto idem iz Rume za Irig preko Šapca! Razmotrite mogućnost preprogramiranja ako ste voljni.
 
Grozno. Nije ni ranije bilo dobro ali ovaj iris je nekoliko koraka unazad. Jedino unapredjenje je spisak kanala koji nije vise preko celog ekrana nego zauzima traku sa leve strane. Sve ostalo je lose a video klub katastrofa, snalaženje u video klubu je i ranije bilo problematično a sada je pravo mučenje pronaći ono što tražim. Toliko klikova... ajde da radi brže nego i dalje kilavi na ovom jadnom boksiću. Neka naprave app za Android i manu se ovih platformi.
I meni je muka. Pomagajte pa preprogramirajte na stari sistem izbora kanala.
 
Pozdrav,

Imam problem sa mts-ovom slikom u Irisu. U zgradi je optika,ali je televizija blaga rec uzas. Zvao sam 5x da dodju,ne zele. Jednom prilikom su nudili da donesu svoj televizor,nakon uveravanja da ja ne znam da namestim balans boja na televizoru i drugo. Tj.problem je u televizoru koji je 3 godine pre toga radio na Sbb-u perfekcija.

Da li postoje neka podesavanja?
Slika je mutnija dosta,nejasna i razocaran sam.
Jedino sto mi pada na pamet,nova je zgrada i kada je dolazio njihov covek da poveze net i tv iz zida su virile zice bez konektora. Psovao je sve redom i preko one stvari vezivao zice kojih ima dosta i jako su tanke.
Da nije mozda lose kontakt negde napravio?

Internet funkcionise odlicno.
Unapred zahvalan
 
Kod supruginih roditelja je bio isti problem, mutna slika, nema oštrinu, gledanje unazad i premotavanje blokiralo, dva od tri STB-a nisu uopšte davali sliku. Isto nisu hteli da dođu, već im govorili da ostave uređaje uključene i oni će to daljinski da poprave. Naravno ništa od toga.
Kada smo došli kod njih, video sam kako su krimpovali i povezali kablove. Iz Huawei Q2 su sproveli jedan mrežni kabl do jednog STB-a, kabl je bio krimpovan tako što su ostavili na oba kraja kabla 10cm žice da vire pa na njih natakli žabice, koju nisu stegli dovoljno i žice se izvlače ako mrdneš kabl. Druga DVA STB-a nisu ni vezali na Q2 već isto tako fušerski odrađenim mrežnim kablovima povezali STB na razdelnik pa na drugi STB.
Kada sam i zvao i rekao šta su uradili, dečko iz podrške me je ubeđivao da samo isključim i uključim STB-ove na "dugmence sa zadnje strane" i sve će biti uredu.
Pošto sam video sa kime imam posla onda sam ja prekrimpovao kablove i povezao druga dva STB-a na Q2 i proradilo je sve lepo, slika dobila oštrinu.
 
Može biti da je do kablova, velika je i verovatnoća ako nisu lepo namestili LAN kablove za box. Ako imaš 4K TV može i tu biti problem. Kod mene je ovaj novi HPH box bio podešen automatski na 4K rezoluciju, pa ide upscalling s obzirom da oni imaju samo 1080i rezoluciju. Kad sam smanjio rezoluciju na box-u na 1080i slika je postala znatno oštrija i bolja, takođe sam uključio i HLG HDR opciju i zadovoljan sam bojama. Probaj da proveriš ovo sa rezolucijom, ali verovatnije je da je do kablova ako vire žice i nisu lepo namestili.

Ako imaš neki svoj LAN kabl, probaj tako da proveriš, stavi svoj kabl umesto njihovog pa vidi šta se dešava.
 
Može biti da je do kablova, velika je i verovatnoća ako nisu lepo namestili LAN kablove za box. Ako imaš 4K TV može i tu biti problem. Kod mene je ovaj novi HPH box bio podešen automatski na 4K rezoluciju, pa ide upscalling s obzirom da oni imaju samo 1080i rezoluciju. Kad sam smanjio rezoluciju na box-u na 1080i slika je postala znatno oštrija i bolja, takođe sam uključio i HLG HDR opciju i zadovoljan sam bojama. Probaj da proveriš ovo sa rezolucijom, ali verovatnije je da je do kablova ako vire žice i nisu lepo namestili.

Ako imaš neki svoj LAN kabl, probaj tako da proveriš, stavi svoj kabl umesto njihovog pa vidi šta se dešava.
Hvala na odgovoru.

Imam 4k televizor. Mozda i jeste tu problem?
Kako da udjem u podesavanje boxa?
Standard kroz meni ili ima neka ne standardna prica :)
 
Kucaj "104030" (sa sve zvezdicama), onda ideš display, pa onda ugasi HDMI auto adaptation ako je uključeno, pa onda Custom display format, stavi 1080i, i onda izađi iz menija. Možda bude bolje kad promeniš rezoluciju.

Nešto se ne vide zvezdice u postu, kucaš zvezdica104030zvezdica i onda dalje kako sam napisao.
 
Kada otkucam kod meni izadje da ukucam sifru - lozinku - i da kontaktiram inženjere huawei
u cemu je caka nznm
Maintenance code
 
Mislim da je šifra 8288, ali nisam siguran. Mislim da se pisalo o tome u temi
 
U Crnoj Gori na Telekom fiksnom i mobilnom internetu Iris Go radi normalno,za sada nema vise geo i mrezne blokade
 
Radi i u BiH
 
Kad rekose ovi da ce da puste jos 5-6 arena ? Negde kao da sam procitao da je to trebalo krajem jula.
 
Arena 1x2 ima najavljena po dva prenosa za ovaj vikend i trebalo bi da promeni ime u Arena Sport 6. Sredinom septembra bi trebalo da bude još tri kanala, AS 7, AS8 i AS9. Ukupno ispada da će dodati 4 kanala, što je u skladu sa onim što je rečeno da će biti od 3 do 5 novih kanala.
 
Arena 1x2 ima najavljena po dva prenosa za ovaj vikend i trebalo bi da promeni ime u Arena Sport 6. Sredinom septembra bi trebalo da bude još tri kanala, AS 7, AS8 i AS9. Ukupno ispada da će dodati 4 kanala, što je u skladu sa onim što je rečeno da će biti od 3 do 5 novih kanala.
Jel imala 1x2 bilo kakve prenose do sada? I šta je sa onim "Arena 1x2 će biti kao News kanali dostupni širom sveta"? Poput beIN News, Sky Sport News itd... Nema od toga ništa?
 
Poslednja izmena:
@Strale_123
Koliko znam, na AS 1x2 dosad nisu išli prenosi. Ne zna se još uvek šta će biti sa AS 1x2, koliko sam razumeo ili će biti 8 kanala (AS1 - AS8) i AS 1x2, ili će biti 9 kanala (AS1 - AS9). Novi kanali bi trebalo da krenu pre početka grupne faze LŠ.
 
Izgleda da im je Video klub u Full HD, pustio sam nekoliko filmova da probam i deluje mi da je Full HD rezolucija, slika je odlična. Čak izgleda da su odradili digitalizaciju nekih naših starih filmova, "Ko to tamo peva" izgleda da su ispeglali.
VIP i kinoteka su radili rematser sad vec skoro 20ak filmova, neka googla koga interesuje fantastican posao su uradili. To se prvo emituje u kinoteci pa onda ide na RTS1 pa... ne znam da li ce sada A1 nastaviti sa kinotekom

elem da priupitm one koje su sa sbb migrirali na mts... kako porede eon i iris posto planiram d aprelazim na mts
 
Ja sam spletom okolnosti prešao na MTS pre nekoliko meseci. Na početku sam bio izuzetno razočaran. Kvalitet slike je neuporedivo gori na Irisu u odnosu na EON. E sad, ne znam da li sam se samo navikao ili se u međuvremenu stanje popravilo. Čak sam i zvao MTS da mi objasne o čemu se radi pa su mi rekli da je činjenica da im je rezolucija lošija nego kod konkurencije.

Takođe, preko EON boxa sam mogao da gledam YouTube preko TV-a, dok na Irisu to nije opcija. Sam program koji se nudi je zasebna tema o kojoj neću da pišem na ovom mestu, ali ni po tom pitanju nisam zadovoljan.

Toplo bih preporučio da pre nego što pređeš odeš kod nekog prijatelja i vidiš kako to izgleda na nekom TV-u koji je sličan tvom.
 
Ja uporedo koristim oba i zadovoljniji sam kvalitetom slike na irisu,govorim o hd kanalima,koje jedino i gledam,jer na njemu su uglavnom svi duplirani koji ima hd ima i sd.Eon do skora mi je na box 4 seckao ponekad i vracanje unazad haos,secka svakih par minuta,u zadnjih mesec dana se popravilo i sad sve ok.Po navici gledam uglavnom eon jer je na android tv instaliran,eon box spakovan cuti i ceka sledeci mesec da bude vracen.Upalio sam ga pre par dana iz dosade,osim sto je android pa moze kodi i youtube radi sporo dosta,sliku palio nisam da dam cisto poredjenje dva boxa.
Sta bi sa irisom za smart tv,digose prasinu da je u zavrsnoj fazi testiranja i tajac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno