Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pise noob :D
Razmisljam da predjem u MTS ponajvise zbog promocije 12 meseci po 1 din.
Mali offtopic: U supernovi sam trenutno, ugovor do oktobra, u MTSu su mi rekli da ko zeli da predje kod njih javlja se u polsovnicu i onda oni podnose zahtev supernovi i oslobadjaju vas placanja bilo kakvih penala. Zgrada u kojoj stanujemo ima mogucnost optickog neta, i zato (pored 12 meseci po 1 din) bas sam zagrizao da predjem u MTS, ]
Daju ovaj HP nesto, proverio sam (skontao sam iz vasih poruka da je manje zlo nego onaj Q nesto :D)
Koristim kuci 2 smart TV-a samsunga, na oba imam HBO GO preko Telenora i YT skoro svaki dan se nesto gleda.
Zanima me da li ce to normalno da radi kad ne zelim da gledam TV preko boxa, ono klasika upalim smart meni i pustim HBO ili YT preko daljinskog od TV-a ? A kada hocu TV gledam preko boxa? Mozda je bezveze pitanje ali nisam nikad koristio MTSove televizije pa da proverim :D
 
Radice normalno ne brini. Kad korisris bilo koji stb tu ti tv dodje kao monitor.
 
Da li je moguće ili je možda neko već probao, da priključi mts stb na internet od nekog drugog provajdra?
 
Naravno da nije moguće. Ne radi ni kod drugog MTS korisnika ako taj ne plaća za IPTV uslugu a ne da će da radi preko drugog internet provajdera.
 
Zna li se na koji način rade filtriranje?
 
Како раде Еон апликације на МТС оптици?
 
Normalno (osim NovaS, sportklubova i sta ti ja znam kojih jos MediaGrup kanala) ako je obican Eon paket, ako je EON van mreze onda mislim da rade i pomenuti kanali
 
Rade svi kanali sa Total TV-a na MTS optici bez problema.
 
Питам, треба да пређем са СББ на МТС због 12х1дин, тренутно користим Еон фул + Оморика 1.
Узео бих од брата налог за Еон смарт ТВ апликацију.
 
Ako je brat na SBB kablovskoj onda ti nece raditi UG kanali. Ostali hoce.
 
То није лоше, наш тв ћу имати и Еон смарт ТВ апликацију и Ирис. Ипак је Еон бољи, један даљински, навикао сам магични даљински.
 
Е сад, видим да на ирис може да се инсталира YouTube. Треба ми за други ТВ, треба клинцу. 😀
Данас опет долазили промотери из МТСа. Ако не буду продужили на јун, јул, потписаћу крајем маја.
 
Može li neko linkovati uputstvo za instalaciju youtube aplikacije? Hvala...
 
Dok ide televizija ili radio, ukucati kod * 104030 *

Otici na wifi i povezati Iris box na net. Izvaditi lan kabal, da bi yt radio, ne samo yt nego bilo koja aplikacija ce jedino na wifi raditi.

Instalirati neki tv launcer (ja sam skinuo na fles i ubacio u box, apk ATV_Launcher_v0.1.5_pro_Apk4all.com), zatim ga pokrenuti. Zatim skinuti opet apk za yt na fles i instalirati (ja sam instalirao verziju i radi, YouTube for Android TV_v2.12.08_apkpure.com)

Ne moze jednostavnije :)

IMG_9016.jpg
 
Poz, ima li MTS neku aplikaciju poput SBB-ovog Unifon-a, da se moze koristiti fiksni preko smartfona, ili mora iskljucivo bezicni fon za to? Eventualno neka univerzalna app preko koje je moguce tako nesto?
 
Nema app, nit može da se zbudži da se "fixni" koristi preko nekog SIP/VoIP telefonskog aparata ili aplikacije.
 
iris GO iOS app. Izašla kao update stare mtsTV GO app.
 

Prilozi

  • 4B60A039-3D03-49CB-A4F0-11FB6A474C64.jpeg
    4B60A039-3D03-49CB-A4F0-11FB6A474C64.jpeg
    112.5 KB · Pregleda: 92
Radi fino na 13.7. Arene na 5,5. Video klub radi.
 
Ne radi AirPlay. Radi do momenta puštanja nekog kanala. Tada zabode i samo se čuje ton bez slike.
 
Ne vidim opciju da se kastuje sa telefona na smart tv. Da li propuštam nešto ili prosto nema?
 
Nema opcije za cast. Ja idem na AirPlay gde povezujem iPhone i smart tv.
 
Stigao Iris GO i na Android.
Meni nije došao automatski već sam otišao na Google Play i našao mtsTV GO koji update-uje na iris.
Verzija v3.0.1.2000000071
 
Probaću ovih dana da instaliram na AndoridTV. Mts tv go mi je užasno seckao i kasnila je slika u odnosu na zvuk. Nadam se da će bar sad raditi kako treba, kad već nema cast opcije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno