Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
AVC kodek jeste, bar za mene. DivX nije. Tu se već vidi razlika. O HEVC kodeku neću ni da govorim. Skidam filmove koji imaju bitrejt 500 kbps. Kvalitet je bolji nego AVC 1000 kbps. Sajt HEVC bej je pravi raj za nas "nezahtevne".
 
Da li neko zna u cemu je problem. Kada upalim tv nakon par sati pojavi se kanal i pise no service? Kada pritisnem ok skloni se i tad normalno mogu da gledam tv. Na prvom tvu mi se ne pojavljuje to, a na drugom da. Ne stvara mi problem da gledam tv jer nakon sto pritisnem ok skloni se ali iritira.
 
Stigao Iris i do mene. Pre je bio SBB. Što se tiče kanala realno, SD kanali su dosta bolji na SBB, na Iris su stvarno loši, ono nije ni SD kvalitet. HD kanali su druga priča, kreću posle 700 kanala i tu ne vidim razliku zaista. Ako nemate vaš kanal u HD kvalitetu koji gledate nećete biti zadovoljni, pogotovo ako je veći TV tipa 55". Ostalo da ne komentarišem jer se to već pisalo Irs vs Eon Box, na Eon je 3 puta bolji UI, ali vrši posao i Iris. Dešava se da za zavode Iris 1 dnevno i mora da se čupa kabal. Tek je prošlo 3 dana pa čekam da vidim kako ce biti posle tehničkog signala. Ako se sve normalizuje bez čupanja kabla na dnevnom nivou ostaje Iris. Što se tiče ekipe koja je izvodila radove sve pohvale, jedan je i član foruma.
 
Kod mene na LG 65” SD kanali su više nego dobri.
 
Stigao Iris i do mene. Pre je bio SBB. Što se tiče kanala realno, SD kanali su dosta bolji na SBB, na Iris su stvarno loši, ono nije ni SD kvalitet. HD kanali su druga priča, kreću posle 700 kanala i tu ne vidim razliku zaista. Ako nemate vaš kanal u HD kvalitetu koji gledate nećete biti zadovoljni, pogotovo ako je veći TV tipa 55". Ostalo da ne komentarišem jer se to već pisalo Irs vs Eon Box, na Eon je 3 puta bolji UI, ali vrši posao i Iris. Dešava se da za zavode Iris 1 dnevno i mora da se čupa kabal. Tek je prošlo 3 dana pa čekam da vidim kako ce biti posle tehničkog signala. Ako se sve normalizuje bez čupanja kabla na dnevnom nivou ostaje Iris. Što se tiče ekipe koja je izvodila radove sve pohvale, jedan je i član foruma.

Da li je optika? Koji box si dobio? Ne mogu da verujem da i HPH07 zabode!!!
 
...Dešava se da za zavode Iris 1 dnevno i mora da se čupa kabal. ...bez čupanja kabla na dnevnom nivou ...
Ne mora čupanje kabla, drzi uklj/isklj dugme na daljincu i resetovace se uređaj...
 
To onda ne valja. Ako i na HPH07 zabada, onda nije hardver ili nije samo hardver... Onda MTS ima malo veci problem sa Irisom...
Kako deluje Iris na HPH07? Da li je aplikacija fludna kao EON? Kada ides iz stvake na stavku, vozis kroz meni? Da li je responzivna - kad stisnes dirku na daljinskom da li odmah odreaguje ili ima zadrsku?
 
Da li ovaj HPH07 ima slične funkcije kao EON box? Google play prodavnica, youtube, mogućnost instaliranja aplikacija pre svega?
 
Da li se ova grupa upokojila? Ima li nekoga sa Iris Boxom da podeli iskustva?
 
Ovo cudo i dalje zabada.
 
Uskoro bi trebao da se prebacim na optiku da li mts u ponudi ima cam kartice pošto sam to do sada koristio kod sbb-a ?
 
Nema, moraš da koristiš STB pošto je u pitanju IPTV tip usluge. I do svakog STB da dovedeš i LAN / UTP / mrežni kabl, coax kabl koji sad imaš se ne koristi.
 
Po mome misljenju, upravo TO nemanje cam podrske za tv je najveća mana mts opticke usluge.
Za razliku od velikog brata, mladja sestra Supernova ima tu podrsku ali i zlu macehu NAT-u...
 
Pitanje u vezi vraćanja tv programa (gledanje unazad).
Moze se vratiti do 60 minuta sadrzaj emisije ili emisija koje su u toku?
Kako gledati 61-90' ili 120 minuta unatad sadrzaj iste emisije?
Kad se pritisne TV dugme na daljincu od Iris-a i pojavi se tabela sa satnicom, kad se ode vise od 60 minuta ali ISTE emisije, ne moze da se gleda dok ta emisija ne istekne skroz.
Npr, evo jutarnji programi, onaj "Uranak" na K1 traje od jutra do iza podne, sve spojeno kao jedna emisija.
Jutarnji na Prva tv isto dugacak.
Cini mi se da rts secka vestima jutranji program pa se moze uskociti.
Da li je ovaj raspored, objedinjenost i iseckanost emisija, do samog proizvodjaca programa ili je do naseg kablovskog emitera?
Kako je to na SN ili SBB, Orionu?
 
Ne možeš vratiti dok traje program. Mora proći par minuta po završetku da bi mogao da vratiš. Ako vraćanje radi jer se dešava da nekada ne radi celo veče ili celi dan.
 
Prešao sam danas na MTS optiku sa SBB-a, pa ću da iznesem svoj utisak na osnovu par sati igranja/gledanja Irisa. Dobio sam Iris box. Za početak, desilo se da se blokirao STB prilikom menjaja kanala, tako da je ovaj problem definitivno vezan za softver. Što se tiče drugih delova TV iskustva, prijatno sam iznenađen. HD kanali imaju odličnu sliku i tu ne zaostaju nimalo za SBB-om. SD kanali jesu malo lošiji, ali ništa dramatično. Sam box veoma lepo radi. Ovde ću se ograditi, jer sam prešao sa D3 STB-a, EON box nisam koristio. Kretanje kroz meni je brže, vraćanje TV sadržaja takođe brže. Korisnički meni je jednostvan, lako se može promeniti pin, mogu se jednostavno zaključati kanali, napraviti profili po uzrastu. Vidi se da je sistem u ranoj fazi razvoja i da ima mesta za napredak. Da li će do istog doći, videćemo.
 
Odlicna je slika kod mene na Panasonicu 107 cm. Konkretno kad je liga sampiona i NBA u pitanju. Kristalno cista.
 
Slažem se. Arene i NBA imaju fenomenalnu sliku.
 
Pitanje u vezi vraćanja tv programa (gledanje unazad).
Moze se vratiti do 60 minuta sadrzaj emisije ili emisija koje su u toku?
Kako gledati 61-90' ili 120 minuta unatad sadrzaj iste emisije?
Kad se pritisne TV dugme na daljincu od Iris-a i pojavi se tabela sa satnicom, kad se ode vise od 60 minuta ali ISTE emisije, ne moze da se gleda dok ta emisija ne istekne skroz.
Npr, evo jutarnji programi, onaj "Uranak" na K1 traje od jutra do iza podne, sve spojeno kao jedna emisija.
Jutarnji na Prva tv isto dugacak.
Cini mi se da rts secka vestima jutranji program pa se moze uskociti.
Da li je ovaj raspored, objedinjenost i iseckanost emisija, do samog proizvodjaca programa ili je do naseg kablovskog emitera?
Kako je to na SN ili SBB, Orionu?
Ne možeš vratiti dok traje program. Mora proći par minuta po završetku da bi mogao da vratiš. Ako vraćanje radi jer se dešava da nekada ne radi celo veče ili celi dan.
Moze da se vrati, pustis live i kliknes strelicu dole pa na "gledaj od pocetka"


Meni ovaj HPH07 leti, svetlosna godina ispred onog starog EC2108v5, nisam nikad probao Q11 pa ne mogu da poredim. Desi se da softver nekad stucne i zaglupi se bilo je par restarta.
Takodje kada se gledaju HD kanali slika zamrzne na sekundu i nastavi, to je ucestalo uvece i malo kvari utisak.
Ko moze da izboksuje, obavezno nek zameni. Steta samo sto su zaglupeli ceo uredjaj, jos onaj "android" logo kad se pali, a bukv ni jednu android opciju nema :D
 
Moze da se vrati, pustis live i kliknes strelicu dole pa na "gledaj od pocetka"
Kod mene na Isris boxu (valjda taj Q11) treba pritisnuti "info" dugme na crnom daljincu i onda daje ociju "gledaj od početka".
U svako sučaju hvala za uputstvo jer sam nasao sta mi je trebalo.
 
Da li na vecini kanala nema vracanja unazad? Recimo MTV Europe ne moze unazad, imam klijentelu u kuci koja gleda ovakve stvari...
 
Dosta kanala ne može unazad, većina HD kanala ne može unazad, SD većina može ali tu ima nekoliko koji ne mogu. Najbolje da proveriš kod nekog ko ima MTS da li kanali koje gledaš mogu da se vraćaju unazad.
 
Da li na vecini kanala nema vracanja unazad? Recimo MTV Europe ne moze unazad, imam klijentelu u kuci koja gleda ovakve stvari...

Ovde imas sve. i sta se vraca i sta se ne vraca. Napravio kolega sa foruma iMilan - https://www.tvchannellists.com/List_of_channels_on_iris_TV
Post automatically merged:

Moze da se vrati, pustis live i kliknes strelicu dole pa na "gledaj od pocetka"


Meni ovaj HPH07 leti, svetlosna godina ispred onog starog EC2108v5, nisam nikad probao Q11 pa ne mogu da poredim. Desi se da softver nekad stucne i zaglupi se bilo je par restarta.
Takodje kada se gledaju HD kanali slika zamrzne na sekundu i nastavi, to je ucestalo uvece i malo kvari utisak.
Ko moze da izboksuje, obavezno nek zameni. Steta samo sto su zaglupeli ceo uredjaj, jos onaj "android" logo kad se pali, a bukv ni jednu android opciju nema :D

Kako si dosao do HPH07. Da li su ti zamenili ili.....?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno