Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta mislite da li je potrebno da naglasim da mi posalju nov risiver jer u petak dolaze da mi povezu kablovsku? Ako jeste, kome mogu da se obratim pre nego sto dodju? Ili su poceli da dele nove svakako.
 
Ja mislim da to zavisi od kvaliteta interneta i parice, odnosno optike. Eto, ja konstantno imam 50 mbps VDSL i onaj prepotopski beli STB i u poslednje tri nedelje nakon poslednjeg ažuriranja nije nijednom zabagovao. Jeste da radi malo sporije, ipak nije predviđen za ovako zahtevni projekat kao što je Iris, ali obavlja posao. Nisam nešto zagrižen da ga menjam.
Konkretno bagovanje od kada je dosao iris nema nikakve veze sa paricom=optikom. Imam optiku i baguju sva tri stb-a od kada je dosao iris. Do duse u zadnje vreme nesto manje nego u pocetku.
 
Kao što sam rekao, kod mene već tri nedelje nijednom nisam restartovao STB. Imam stabilan net 50 mbps nikad ne varira. Ni po snegu ni po kiši.
 
@Jelena1303
Dobićeš nove STB uređaje, i ne brini neće da ti baguje ništa 99%.
U zadnjih mesec dana sam postavio skoro 70 takvih uređaja i nijedan nije bagovao. Naravno mora da se vodi računa da se što bolje odradi instalacija i da signal bude zadovoljavajući i kažem u 99% slučajeva sve dobro radi bez bagovanja.

@ all
Što se tiče kvaliteta slike između SBB-a i MTS-a lično bih rekao da je mrtva trka. Trenutno sam na Eon premium-u i imam BOX 4 plavi, TV mi je LG 65" OLED i smatram da sam prilično kompetentan da mogu da kažem da je 1 : 1 za SBB :) Novi STB uređaji (HPH07) su za nijansu brži u odnosu na Q11 .... imam i jedne i druge i nema nikakve razlike po pitanju kvaliteta slike.
HPH07 ima WiFi i bluetooth (u odnosu na Q11) , može da se poveže sa ONT-om wifijem ali izbacuje grešku.Probao sam i Huaweijev WiFi extender koji se dobija u MTS-u da bi se izbegli utp kablovi po sobama ali bez uspeha.Za vikend sam slobodan pa ću probati još neke kombinacije pa javljam. Pozz svima
 
Da li neko moze da mi pomogne. Sutra su zakazali da dolaze da prikljuce Box3 tj ubacila sam kablovsku, medjutim uzela sam paket sa manjom brzinom interneta. Od jutros nemam internet, iskljucili su me. Ne znam zasto, i ne znam da li je moguce da dan pre prikljucivanja me uskracuju za internet iako mi vazi ugovorna obaveza jos uvek dok sutra ne potpisem novu. Kome da se obratim i sta da radim? Da li je realno...
 
0800 100 100
0800 100 150
0800 100 110
 
@Jelena1303
Dobićeš nove STB uređaje, i ne brini neće da ti baguje ništa 99%.
U zadnjih mesec dana sam postavio skoro 70 takvih uređaja i nijedan nije bagovao. Naravno mora da se vodi računa da se što bolje odradi instalacija i da signal bude zadovoljavajući i kažem u 99% slučajeva sve dobro radi bez bagovanja.

@ all
Što se tiče kvaliteta slike između SBB-a i MTS-a lično bih rekao da je mrtva trka. Trenutno sam na Eon premium-u i imam BOX 4 plavi, TV mi je LG 65" OLED i smatram da sam prilično kompetentan da mogu da kažem da je 1 : 1 za SBB :) Novi STB uređaji (HPH07) su za nijansu brži u odnosu na Q11 .... imam i jedne i druge i nema nikakve razlike po pitanju kvaliteta slike.
HPH07 ima WiFi i bluetooth (u odnosu na Q11) , može da se poveže sa ONT-om wifijem ali izbacuje grešku.Probao sam i Huaweijev WiFi extender koji se dobija u MTS-u da bi se izbegli utp kablovi po sobama ali bez uspeha.Za vikend sam slobodan pa ću probati još neke kombinacije pa javljam. Pozz svima
Javi nam za bezicno povezivanje IPTVa, i ako uspe, da li je to stabilno. To ce biti zanimljivo mnogima. Naravno, jasno ti je da prvo moras u ruteru da napravis novu bezicnu mrezu koja je vezana samo za IPTV VLAN... :)
 
Prikljucili su mi kablovsku televiziju. Ali ono sto sam primetila je da slika uopste nije cista, kao da nema ostrinu. U ugovoru mi stoji StartHD. Da li ce oni podesiti nesto ili je to definitivno?
 
Priključili su ti kablovsku ili IPTV? Razlika je velika. Ide preko telefona ili preko antenskog kabla?
 
Priključili su ti kablovsku ili IPTV? Razlika je velika. Ide preko telefona ili preko antenskog kabla?
Nisam se lepo izrazila 🙈 Ide preko telefona, odnosno rutera za internet. Uzela sam Box3, dodala televiziju. U ugovoru stoji StartHD ali kanali nisu toliko cisti, kao da fali malo ostrine.
 
Sinoc oko ponoci bio neki update Irisa,zna li neko sta se promenilo?
 
udji na podesavanja pa moj profil pa gore pri vrhu vidi koja ti je verzija softvera pa nam napisi ovde
tako cemo znati da li imamo svi istu apdejtovanu verziju.. meni su rekli pre par nedelja da se ocekuje apdejt do kraja februara..
trenutno mi je na kraju verzija .3 a mislim da treba da izadje ta novija .4 verzija softvera za iris q11 stb
 
Javi nam za bezicno povezivanje IPTVa, i ako uspe, da li je to stabilno. To ce biti zanimljivo mnogima. Naravno, jasno ti je da prvo moras u ruteru da napravis novu bezicnu mrezu koja je vezana samo za IPTV VLAN... :)
Znam, znam 😔 to mi je najveći problem ..... treba da promenim određene "parametre" a nisam se do sada igrao sa tim konkretno ... svaka pomoć je dobrodošla !
 
Meni je verzija 1.27.0. Možda mi zato i radi bez bagova na koje se svi žale. :D
 
udji na podesavanja pa moj profil pa gore pri vrhu vidi koja ti je verzija softvera pa nam napisi ovde
tako cemo znati da li imamo svi istu apdejtovanu verziju.. meni su rekli pre par nedelja da se ocekuje apdejt do kraja februara..
trenutno mi je na kraju verzija .3 a mislim da treba da izadje ta novija .4 verzija softvera za iris q11 stb
1.27.0 mi je verzija....
 
+100
Baš tako, vrlo prosto i lako se izbace i sortiraju nepotrebni kanali.

Da bi bilo preglednije otvori se lista svih kanala na kompu ili telefonu: https://mts.rs/oec/box-3-tv-kanali-novi/box-3-fiksna-plus-net-plus-tv-max-new i napravi sortirana lista odabranih kanala.
Kod sortiranja kanala ako npr sortiram kanal pod brojem 700 jel moze na 101 da mi taj kanal bude? Nije mi jasno po kom principu ce se sortirati jer ako hocu da mi HD kanali (od 700 na gore( budu na pocetku kako ce se sortirati ovi sto su 101,102...
 
Nema numeričkog sortiranja kanala. Sortiraš ih po mestu na kome se nalaze tj. fizički pomeriš ikonicu kanala ako želiš da bude prvi na prvo mesto u nizu ...
 
Znam, znam 😔 to mi je najveći problem ..... treba da promenim određene "parametre" a nisam se do sada igrao sa tim konkretno ... svaka pomoć je dobrodošla !
1. kliknes na WAN - gornji meni u ruter interfejsu
2. odaberes IPTV
3. odaberes SSID2 - u 'binding options'
4. kliknes 'apply'
4. HPH07 povezes na SSID2 mrezu
 
Da li ovi najnoviji Iris STB-ovi imaju izlaz za činč? I da li se činč kabl isporučuje sa opremom? Pretpostavljam da je modifikovan. S jedne strane ima standardna tri priključka a do STB-a samo jedan. Takvi u trgovinama teško da mogu da se kupe.
 
Ne znam jel ovo dobra tema, no da pitam ipak.
Da li mts tvgo app radi i koje su restrikcije sa sbb mreze? Imam kod keve pa rekoh da se poigram cisto.
Za prethodno pitanje, ako je "novi" STB box zapravo Huawei Q13 da ima AV izlaz i u kutiji se nalazi AV kabl, 3.5mm - 3xchinch.
 
Koji Q13? Misliš Q11? Pored q11 ja sam čuo još samo za Q21. Mada se kod kineza ne zna.
"Stari" mts model je Q11, a ovaj novi je Skyworth HPH07, pričalo se već o tome.
 
Izvinjavam se, u pravi si, q11. Ja sam sve vreme "pamtio" 13 jer sam nekako umislio da je noviji uredjaj. Jos su me monteri ubedili da je noviji. Ko zna koje sve revizje su u opticaju.
Donet u maju prosle godine. Povremeno samo kod keve koristim, tako da ne obracam paznju uopste.
Dakle sad ima i taj noviji sa 2GB rama, isti soc. Nisam ni znao.
 
Форумаши, да ли вам раде Додатни сервиси (Новинарница, Резултати уживо, Временска прогноза и Редови летења)?
 
Da li ovi najnoviji Iris STB-ovi imaju izlaz za činč? I da li se činč kabl isporučuje sa opremom? Pretpostavljam da je modifikovan. S jedne strane ima standardna tri priključka a do STB-a samo jedan. Takvi u trgovinama teško da mogu da se kupe.
Dolaze kablovi sa STB uređajima ....kabl koji ima činčeve sa jedne a sa druge strane 3,5mm banana.
Isti kabl iz kutije Q11 ne radi na novim iris STB uređajima ali dolazi u kutiji pripadajući tako da ne brineš ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno