Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala!
Ovo je uradjeno uz pomoc jednog od admina ovog sajta.
Hvala na predlozima, sto se tice 4:3 i 16:9, nismo hteli to da radimo jer je jedini program MTV 80s koji ide u 4:3, da li mi je nesto promaklo? Uvek smo otvoreni za izmene i predloge, ako sam nesto propustio slobodno pisite ovde!
Za premotvanje koristio sam ikone koje mts koristi na sajtu kao i na Iris platformi, ali mogli bi da probamo da ceo bude ispunjen pa da vidimo da li bolje izgleda, jer se slazem da (crveno) X i trouglic za premotavanje se nekako uklapaju i ne razlikuju toliko, tj. trouglic nije toliko upadljiv.
Koji od ovih decijih ne idu 24h? Nemam decu pa ih nisam ni gledao :ROFLMAO:

Sto se tice 4:3 i 16:9, postoji veliki broj kanala, regionalnih, koji su u 4:3, bar tako se prijavljuju kod mene od kada sam Q11 setovao da prikazuje izvornu sliku kanala, dakle da ne razvalci 4:3 kanale.
To su: 287, 288, 464, 467, 477, 531, 532, 533, 536, 538, 549, 561, 578, 579. Upravo sam proverio. Sad ne znam da li je to greska do MTSa ili...

Sto se tice trouglica koji obelezava vracanje unazad - moja ideja je da ispunjen trougao imaju samo kanlali koji mogu da se vracaju 30 dana unazad, a oni koji mogu da se vracaju 7 dana unazad (dakle vecina kanala) da ostane kako jeste.

Proverucu za decije kanale. :D
 
Hvala, bas cu i ja da pogledam ove 4:3, pa mozemo to da izmenimo!
Odlicna ideja za trouglic, ako nisu menjali skoro, do skoro su samo 101, 103, 105, 125, 126, 205, 224, 225, 300, 350,404, 405, 701, 705, 707,708, 709, 713, 714,715, 726 imali 30 dana unazad, ali cu proveriti opet.
 
Jel vam se desava da vam trazi pin svaki put kada se resetuje? Uvedeno mi je pre neki dan i dva dana je sve bilo ok. A sada mi se pri svakom restartu pojavi ona poruka da je neispravna lozinka ili korisnicko ime. Zanimljivo da sada kada se pojavi ta greska stoji moje korisnicko ime kod telekoma, a taj nalog ne postoji kada udjem u boks, tj. ima samo onaj admin. Takodje imam problem da promenim onaj pin za kupovinu, stalno izbacuje neku gresku. Jel se to svima desava ili da vidim da ih zivkam?

Malo mi je cudno da ne mogu da onemogucim kupovinu, tj. nije moguce postaviti limit na 0. Oni filmovi na kojima ne stoji cena se ne naplacuju? Vidim sada stoji neki film sa Vin Dizelom, neki Hari Poter i jos nekoliko na onoj pocetnoj strani. Pusti ih bez problema, ne trazi pin, tj. izgleda ga strimuje sa hbo go, jer imaju hbo znak. To se ne placa?
 
Evo sad sam probao i promenio pin bez problema. Udješ na admina i šifra je 1234, i zameniš.

Limit minimum 500 din. Tako je, gde nema cene to je besplatno. Odmah ispod filma je uvek i cena. Pošto si ti uveo sad, verovatno ti je sve i otključano.
 
@markkomix: Verovatno je onaj fazon da ti je beše prvih 2 meseca kad uvedeš Box paket otključano sve u vezi IPTV usluge (dakle i paketi kanala koji nisu deo tvog paketa) pa samim tim i HBO/HBO+ paket i u sklopu njega i HBO On-Demand sa kojeg sa to gledaš/streamuješ?

Tp nek ti potvrdi neko ko je Box korisnik... ja nisam :D
 
Hvala momci.

@M J Udjem, ukucam glavni pin, pa onda dva puta taj novi i posle toga izbaci neku gresku"server error.....".Moracu onda da ih zovem za taj problem sa promenom pina i za to sto uvek trazi pin kada se uredjaj iskljuci pa ukljuci na ono dugme pozadi.
 
@markkomix: Verovatno je onaj fazon da ti je beše prvih 2 meseca kad uvedeš Box paket otključano sve u vezi IPTV usluge (dakle i paketi kanala koji nisu deo tvog paketa) pa samim tim i HBO/HBO+ paket i u sklopu njega i HBO On-Demand sa kojeg sa to gledaš/streamuješ?

Tp nek ti potvrdi neko ko je Box korisnik... ja nisam :D
Upravo tako, svakog novog korisnika docekaju svi kanali odkljucani prvih 2 meseca posle toga se zakljucavaju pa ko sta zeli to moze da dokupi i doda u listu.
 
Usput, Bugari na svom forumu pominju da je Vivacom TV Go aplikacija radjena kod nas! A onda videh da je za tajvanski HPH07 middleware radio iWedia, koja gle cuda ima ispostavu kod nas, kao R&D Center (Beograd i Novi Sad) https://www.iwedia.com/company/ .... hm, hm, hm. Da li je to taj izvor svih iris nevolja? 🤦‍♂️

 
Poslednja izmena:
Matorcima uveli Iris sad im skalno iskače da ukucaju PIN pri pokretanju onog box-a na drugom TV-u.
A i na nekim kanalima.
Ne, nije na Adult kanalima, to sam i ja prvo rekao 😂, nego na onim nature, wild itd...
Kako da se taj PIN ukine skroz?
 
Taj problem sam imao i ja i kada sam zvao podrsku rekli su mi da odem u podesavanja pa u admin i tamo da stavim 18+ i nece nigde iskakati to za pin.
 
Da li je moguće pročitati opis nekog filma vraćajući program unazad a bez da puštam taj film? Na "više informacija" daje mi opis onog što se trenutno emituje na kanalu. Dal sam luđi ja koji ne mogu da provalim tu opciju ili programer koji je pisao program...
 
Poslednja izmena:
Da li su u MTS-u uopšte svesni koliko se često "zaglavi" njihov Q11 Box ? Ili dobro znaju, ali ih baš briga. I to ne znam da li je hardverski ili softverski bug. Pomaže isključivo isključivanje i uključivanje na prekidaču. Ovo postaje baš iritantno. Iščitao sam svih 17 strana u ovoj temi i vidim da je skoro kod svih korisnika tako. Da li oni uopšte imaju znanje/programere koji mogu da ovo srede. Ovo je bruka i sramota.
Da li se i EON box tako često zabaguje ? Da sam ovo znao nikad ne bih potpisao ugovor. Imam i EON van mreže i slika koju tako dobijam jeste kvalitetnija i to primetno.
 
Da li su u MTS-u uopšte svesni koliko se često "zaglavi" njihov Q11 Box ? Ili dobro znaju, ali ih baš briga. I to ne znam da li je hardverski ili softverski bug. Pomaže isključivo isključivanje i uključivanje na prekidaču. Ovo postaje baš iritantno. Iščitao sam svih 17 strana u ovoj temi i vidim da je skoro kod svih korisnika tako. Da li oni uopšte imaju znanje/programere koji mogu da ovo srede. Ovo je bruka i sramota.
Da li se i EON box tako često zabaguje ? Da sam ovo znao nikad ne bih potpisao ugovor. Imam i EON van mreže i slika koju tako dobijam jeste kvalitetnija i to primetno.
Borko nemoj molim te opet o kvalitetu slike. Nada se da smo do sada zakljucili da je to subjektivan osecaj.
Sto se tice problema oko Q11, ni tu nisu cista posla. Nekom radi skoro besprekorno, nekome se koci i sl. Moj zakljucak je da je to do samog strima, a ne toliko do Q11 ili platforme. Cinjenica jeste da je iris na Q11 malo usporen i da povremeno zabaguje. E sad, da li je do platforme koja nije dobro optimizirana ili je do hardvera, videcemo. Inace, jesu svesni problema -- bio sam pre desetak dana u poslovnici.
 
Vidim da taj box na kom je Iris (kao i većina) ima dva USB ulaza, pa me zanima koja je njihova praktična upotreba?
Jel se može puštati neki sadržaj sa usb hdd-a?
 
Da podelim i ja svoje iskustvo, na bakarnoj sam liniji, ocekujem pustanje optike sledece nedelje. Iris mi katastrofalno radi na starom boxu EC2108v5, sporo prebacivanje kanala, presporo listanje prethodnog sadrzaja na kanalu, jos iritantije kad nesto traje tipa par sati i ono skrola isti naslov 2-3 puta dok ne prebaci na sledeci, srecom ima opcija pretrage mada i tu nesto dok se ukuca predugo traje. Ako se nesto gleda u nazad bas dosta puta zapuca i nece da se vrati uzivo TV ili ostanu informacije od nekog drugog kanala i ne mogu da se sklone ni paljenjem/gasenjem, nego se mora ugasiti na boxu. Sto se tice kvaliteta slike, meni izgleda isto sve kao pre. Nadam se da ce na novom STB-u i na optici raditi brze i pouzdanije, da sam osudjen na svakodnevno zapucavanje definitivno bih odjavio uslugu.
 
Da podelim i ja svoje iskustvo, na bakarnoj sam liniji, ocekujem pustanje optike sledece nedelje. Iris mi katastrofalno radi na starom boxu EC2108v5, sporo prebacivanje kanala, presporo listanje prethodnog sadrzaja na kanalu, jos iritantije kad nesto traje tipa par sati i ono skrola isti naslov 2-3 puta dok ne prebaci na sledeci, srecom ima opcija pretrage mada i tu nesto dok se ukuca predugo traje. Ako se nesto gleda u nazad bas dosta puta zapuca i nece da se vrati uzivo TV ili ostanu informacije od nekog drugog kanala i ne mogu da se sklone ni paljenjem/gasenjem, nego se mora ugasiti na boxu. Sto se tice kvaliteta slike, meni izgleda isto sve kao pre. Nadam se da ce na novom STB-u i na optici raditi brze i pouzdanije, da sam osudjen na svakodnevno zapucavanje definitivno bih odjavio uslugu.
Probaj da insistiras da ti daju novi box Skyworth HPH07 -- na njemu Iris radi u svom nativnom okruzenju, pa ne bi trebalo da bude takvih problema.
 
Probaj da insistiras da ti daju novi box Skyworth HPH07 -- na njemu Iris radi u svom nativnom okruzenju, pa ne bi trebalo da bude takvih problema.
Post automatically merged:

Da li je neko od vas kao novi korisnik box paketa u Beogradu dobio stb HPH07?
 
Pozdrav. Uzela big mts kablovsku televiziju. Da liimam probni period u kome mogu da otkazem ugovor jer citam da iris jsko baguje i bojim se da cu imati problema a 24m nije malo da cekam do isteka ugovorne obaveze?
 
Ja mislim da to zavisi od kvaliteta interneta i parice, odnosno optike. Eto, ja konstantno imam 50 mbps VDSL i onaj prepotopski beli STB i u poslednje tri nedelje nakon poslednjeg ažuriranja nije nijednom zabagovao. Jeste da radi malo sporije, ipak nije predviđen za ovako zahtevni projekat kao što je Iris, ali obavlja posao. Nisam nešto zagrižen da ga menjam.
 
Pozdrav. Uzela big mts kablovsku televiziju. Da liimam probni period u kome mogu da otkazem ugovor jer citam da iris jsko baguje i bojim se da cu imati problema a 24m nije malo da cekam do isteka ugovorne obaveze?
Da imas mislim da je 14,15 dana.Uz ugovor odmah dobijas obrazac za raskid ugovora,pa ako nisi zadovoljna raskidas.
 
Da imas mislim da je 14,15 dana.Uz ugovor odmah dobijas obrazac za raskid ugovora,pa ako nisi zadovoljna raskidas.
Hvala puno na odgovoru. Kad mi donesu ugovor kuci da potpisem da obratim paznju da li su mi doneli i obrazac za raskid ugovora ili je taj obrazac iskucam u sklopu samog ugovora?
 
Ne moraš ništa da obrazlažeš. Ako ti se ne sviđa usluga ili ne radi kako treba samo ih pozoveš i kažeš da želiš da vratiš opremu. Tako piše i u ugovoru. Možeš i poštom da vratiš opremu ako nema poslovnice u tvom mestu, naravno o njihovom trošku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno