Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok i šta je onda razlika u odnosu na Q11?

Q11

CPU HI3798M
RAM 1024MB
4K upscaling

HPH07

4K Box
CPU HI3798M V200
RAM 2 GB
Storage 8GB
Wi-Fi
Netflix 4K certified (android)


Slot za kartice
Drugacije i normalnije postavljeni ulazi (SPDIF je pozadi a ne sa strane, itd)
Display je malo veci...
 
Poslednja izmena:
Q11

CPU HI3798M
RAM 1024MB
4K upscaling

HPH07

4K Box
CPU HI3798M V200
RAM 2 GB
Storage 8GB
Wi-Fi
Netflix 4K certified (android)


Slot za kartice
Drugacije i normalnije postavljeni ulazi (SPDIF je pozadi a ne sa strane, itd)
Display je malo veci...
Super
 
Zar Q11 nema USB portove na levoj bočnoj strani a na desnoj SPDIF?

Tačno i na desnoj ima za karticu. Znači ipak ima razlike.

Ali čekaj oni su ladno ubili android, wifi, Netflix 4K itd, i ubacili šta su ubacili. :D
 
Možda je nešto jednostavno ali stvarno mi nije jasno. U pitanju je Q11, 2 komada, na oba se isto ponaša.

Na primer, gledam Arenu 1 HD na 700. Hoću da pređem na Arenu 1x2 na 699. Kada idem unazad za jedan kanal, umesto na 699, prebaci me "Dostupno za kupovinu" i kanal 693, neki "2super".
Ako direktno unesem 699, dobijem naravno Arenu 1x2. Ako sad probam da pomerim za jedan kanal više, na 700 (Arena 1 HD), prebaci me opet na "Dostupno za kupovinu" ali za kanal 765 ?

Zbog čega ovako ?
 
Tačno i na desnoj ima za karticu. Znači ipak ima razlike.

Ali čekaj oni su ladno ubili android, wifi, Netflix 4K itd, i ubacili šta su ubacili. :D

S obzirom na upravo sve to sta su eliminisali, maltene mu ovaj novi risiver dodje kopija Q11 onda.
 
Jel potvrdio neko ko je juče, preključe dobio taj Iris box da to definitivno nema Android OS nego fura isti Linux-based OS kao Q11 i oni još fosilniji Huawei STB?
 
Verovatno je slična situacija kao sa move box u SN.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel imao neko problem sa vraćanjem unazad? Mogu na svakom kanalu samo 3 emisije da vratim, ni manje ni više. Probao sam u opcijama kupovine da nađem da aktiviram, nema nigde. Ako je bitno, stari je stb u pitanju, onaj veliki, beli.

U stvari po jednu emisiju mogu da vratim, mada mislim da je pre bilo 3.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem sa vraćanjem unazad? Mogu na svakom kanalu samo 3 emisije da vratim, ni manje ni više. Probao sam u opcijama kupovine da nađem da aktiviram, nema nigde. Ako je bitno, stari je stb u pitanju, onaj veliki, beli.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Imam ja veliki beli stb, uđeš u tv vodič i unazad ideš i tako vraćam emisije unazad od 7-30 dana u zavisnosti koji kanal koliko ima tu opciju.
 
Možda je nešto jednostavno ali stvarno mi nije jasno. U pitanju je Q11, 2 komada, na oba se isto ponaša.

Na primer, gledam Arenu 1 HD na 700. Hoću da pređem na Arenu 1x2 na 699. Kada idem unazad za jedan kanal, umesto na 699, prebaci me "Dostupno za kupovinu" i kanal 693, neki "2super".
Ako direktno unesem 699, dobijem naravno Arenu 1x2. Ako sad probam da pomerim za jedan kanal više, na 700 (Arena 1 HD), prebaci me opet na "Dostupno za kupovinu" ali za kanal 765 ?

Zbog čega ovako ?

Udjes u podesavanja,sifra 1234,upravljaj kanalima,sortiranje kanala i tu prebacis pozicije kanala,i to je to.Pozdrav
 
Jel imao neko problem sa vraćanjem unazad? Mogu na svakom kanalu samo 3 emisije da vratim, ni manje ni više. Probao sam u opcijama kupovine da nađem da aktiviram, nema nigde. Ako je bitno, stari je stb u pitanju, onaj veliki, beli.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Jesi li uopšte pretplaćen, tj. imaš li aktiviranu uslugu vraćanje unazad što ja recimo plaćam 100 din. mesečno.

E pa ako imaš samo jednu emisiju onda možeš da vratiš sat unazad, ne više, nemaš aktiviranu opciju 7 dana unazad, idi u meni i aktiviraj.
 
Poslednja izmena:
A sta su to po tebi eliminisali,a sta dodali po tebi?i ne moze ni biti isto a ni kopija Q11,samo bzv nagadjas

Ocigledno ne citas i ne pratis redovno forum
Izbacili su mu kolko vidim netflix 4k, wifi mogucnost, instalaciju aplikacija i sl.
dakle uzimajuci onda to sve u obzir ne vidim neku preteranu razliku izmedju njega i q11, nadam se da je jasno sad ;-)
 
Poslednja izmena:
Q11

CPU HI3798M
RAM 1024MB
4K upscaling

HI3798M v100, 1GB RAM, 256MB nand.

Možda je nešto jednostavno ali stvarno mi nije jasno. U pitanju je Q11, 2 komada, na oba se isto ponaša.

Na primer, gledam Arenu 1 HD na 700. Hoću da pređem na Arenu 1x2 na 699. Kada idem unazad za jedan kanal, umesto na 699, prebaci me "Dostupno za kupovinu" i kanal 693, neki "2super".
Ako direktno unesem 699, dobijem naravno Arenu 1x2. Ako sad probam da pomerim za jedan kanal više, na 700 (Arena 1 HD), prebaci me opet na "Dostupno za kupovinu" ali za kanal 765 ?

Zbog čega ovako ?

Zbog mts majstora, svi novi kanali su dodavani u listu posle broja 999... Neko je zaboravio da klikne sort by number, a ne sortiranje po vremenu dodavanja. Moras rucno da ga pomeris u listi, ili da jednostavno kucas 699. Ovo vazi za sve nove kanale koji su dodati ove godine, npr. 695 Food network je isto u listi izmedju 999 i 100 :wall:
 
Ocigledno ne citas i ne pratis redovno forum
Izbacili su mu kolko vidim netflix 4k, wifi mogucnost, instalaciju aplikacija i sl.
dakle uzimajuci onda to sve u obzir ne vidim neku preteranu razliku izmedju njega i q11, nadam se da je jasno sad ;-)
Ocigledno je da nemas HPH07,i u pasulj gledas da li pomenuti stb ima nesto ubaceno a nesto izbaceno ,i vazno je da samo ti znas da procitas na forumu nesto i cak jos da pratis novitete.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jesi li uopšte pretplaćen, tj. imaš li aktiviranu uslugu vraćanje unazad što ja recimo plaćam 100 din. mesečno.

E pa ako imaš samo jednu emisiju onda možeš da vratiš sat unazad, ne više, nemaš aktiviranu opciju 7 dana unazad, idi u meni i aktiviraj.
Pretpostavio sam, ali nema nigde te opcije, čitao sam i uputstvo. Ima da se dokupljuju paketi kanala, itd. Na onom drugom tabu, ne znam sad tačno naziv jer nisam više tamo, nema nikakvih opcija. Čak sam se logovao i na moj mts, probao da nađem. Moraću da zovem teh. podršku. Pre irisa, mogao sam normalno da vraćam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
+100
Baš tako, vrlo prosto i lako se izbace i sortiraju nepotrebni kanali.

Da bi bilo preglednije otvori se lista svih kanala na kompu ili telefonu: https://mts.rs/oec/box-3-tv-kanali-novi/box-3-fiksna-plus-net-plus-tv-max-new i napravi sortirana lista odabranih kanala.

Vrlo prosto? Ja nesto ne razumem tu "prostu" tehniku...evo kako je kod mene...Svi kanali zadrzavaju svoj broj. Tako da koji god redosled kanala da pravim, onaj koji meni odgovara, jedino resenje za menjanje kanala je skrolovanje gore dole, jer je nemoguce da se zapamte svi redni brojevi pa da bi se kanali menjali upisom broja na daljinskom.

Znaci, prenumeracija mora da se odradi kada se pravi svoja lista omiljenih. A kod ovog "cuda nevidjenog" zvanog Iris to ne postoji. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina najobicnija. Plus ona genijalnost, da im kanali krecu od 100. Bravo za majstore koji rade Iris...
 
HI3798M v100, 1GB RAM, 256MB nand.



Zbog mts majstora, svi novi kanali su dodavani u listu posle broja 999... Neko je zaboravio da klikne sort by number, a ne sortiranje po vremenu dodavanja. Moras rucno da ga pomeris u listi, ili da jednostavno kucas 699. Ovo vazi za sve nove kanale koji su dodati ove godine, npr. 695 Food network je isto u listi izmedju 999 i 100 :wall:

kod mene je na normalnom mestu
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo kako je kod mene, a koliko vidim nisam jedini sa ovim problemom...
 

Prilozi

  • 1612119339664[338].png
    1612119339664[338].png
    82.9 KB · Pregleda: 150
  • Like
Reagovanja: M J
Vrlo prosto? Ja nesto ne razumem tu "prostu" tehniku...evo kako je kod mene...Svi kanali zadrzavaju svoj broj. Tako da koji god redosled kanala da pravim, onaj koji meni odgovara, jedino resenje za menjanje kanala je skrolovanje gore dole, jer je nemoguce da se zapamte svi redni brojevi pa da bi se kanali menjali upisom broja na daljinskom.

Ako si mislio da npr. RTS 1 HD koji je broj 710 bude na broju 1 to mislim da ne može!

Ali je dobro da se odabere lista omiljenih kanala kao podrazumevana, a u njoj npr. da budu samo HD kanali koji se sortiranjem mogu ovde izdvojiti https://mts.rs/oec/box-3-tv-kanali-novi/box-3-fiksna-plus-net-plus-tv-max-new

Posle toga može da se redno sortira da npr. jedno za drugim budu rts1, rts2, rts3 pa npr. Arene sport 1/2/3/4/5, Arena fight, Arena Esport, Arena sport 1x2.

Nije idealno, ali je dobro jer se lista svih kanala od kojih je većina krš SD pročisti od gomile nepotrebnih kanala ;)
 
Poslednja izmena:
Da, mislio sam na to da brojevi idu od 1. i vidim da ne moze samo mi nije jasno zasto ne moze. Znaci ili nesto ne valja u ovoj "najboljoj" platformi ili oni ne znaju da to srede. Prosto je neverovatno da se krece od stotke. I smesno je i zalosno.

Sve moze redno da se sortira, ali kao sto rekoh, brojevi kanala ostaju isti. Znaci kad redjam po mom izboru, npr. ovim redom - 1. Disc. 2. Nat. Geo, 3. Wild, 4. History, 5. Hist.2...brojevi ostaju 755, 726, 727, 775, 759, umesto da se u toj - omiljenoj listi numerisu kao 1. 2. 3. 4. 5..... Ne mogu da menjam kucanjem brojeva na daljinskom, jer ko ce da pamti silne brojeve ako se radi o 40-50 kanala.
 
Iako si promenio redosled, brojeve kanal ne mozes da menjas :)
 
Meni jos nije odjavljen HBO a zvao sam u petak.Kod vas?
 
Cao drugari, presao sam sa SBB najvise zbog ove promocije. Da li postoji neko posebno podesavanje za kvalitet slike (uzasna je), hd kao da nije hd, bolja je preko antene 5 puta.
 
Jedino da se preseliš kod @bane_tech na Voždovac ili tamo gde @renne stanuje :D Jer ostali imaju pretežno iskustvo nalik na taj tvoj komentar povodom kvaliteta.
 
Ma katastrofa je slika, ajde progutao bih nekako ovaj iris ali slika je bas losa. I ja sam na Vozdovcu, optika, nova zgrada. Izgleda da je eon van mreze i mts internet dobitna kombinacija.

Btw, da li ovaj iris uredjaj moze da se koristi na nekoj drugoj lan mrezi, recimo da se prikopca na Supernova internet?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno