Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni ok radi Iris smart, čak i uz VPN (nord i surfshark).
Valjalo bi da stave podešavanje kvaliteta slike, ali dobro ipak je ovo v1.0
 
Sinoc Lazio - Inter, Arena 1, Iris smart instaliran na Grundig Fire tv, Sbb internet, cela utakmica odgledana bez i jednog seckanja. Na istom televizoru instalirana i Eon app. E sad da je Eon app lepse odradjena i da brze radi, i da je kvalitet slike malo bolji, to stoji.
 
I kod mene Iris smart sasvim lepo radi,doduse imam i EON van mreze i moram priznati da je slika dosta kvalitetnija na Eonu.
 
Pa sigurno nije svrha Iris (Go) Smart aplikacije da je instaliraš na isti STB na kom imaš IPTV uslugu i možeš da koristiš to umesto svakako inferirniji kvalitet "Go" stream-a :D :D
To što ti nosiš dodatni STB na drugu adresu na kojoj nemaš? MTS IPTV uslugu je van zamišljene uloge tog STB-a,
Kao korisnik/pretplatnik MTS-a i SBB-a,hocu na smart TV-u da gledam ,necu da se zbog raspada strima selim na MTS IPTV BOX.Boksovi me ne zanimaju,niti Sbb-ov,niti MTS-ov.
Posto me boksovi ne zanimaju,visak su mi,gledam da ih dam nekome kome trebaju,ali ako ima problema na Arenama, ni tom tamo nece trebati ti boksovi.
Zbog toga,sada u rezervi moram da imam jedan MTS box,zbog Arena, i zbog slabije slike na Iris Smartu.Imajuci sve ovo u vidu,maltene i ne koristim Iris smart,bolja mi je slika na boksu,zato sam i postavio pitanje,cemu Iris Smart ovakav kakav je.Jos preciznije, EON koristim 95%,kada zatreba Arena,idem na MTS IPTV BOX.Toliko o kvalitetu Iris smart app,ovakva kakva je za sada.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima....
Imam Box od pre dva dana i vec problem sa HPH07 uredjajem. Dobio sam dva komada. Prvi radi ok, a drugi uopste ne ulazi u Iris TV, vec posle Android Logo-a mi izbaci gresku i da ce da se resetuje za 5 sec... Posle reseta ista prica.... Da li ste mozda imali takvih problema i da li moze nesto da se uradi sa moje strane, ili da se zove podrska?

Hvala unapred...
 
Nisi ga povezao na odgovarajuci port na ruteru,ta greska je kada box nema lan konekciju.
 
da li je daljinac koji dolazi uz hph07 bt ili ir? pretpostavljam ir, pa novo pitanje, da li je neko probao da poveze eon daljinac na njega? :D vidim da se eon daljinac moze pazariti za ~400din, a nije los...
 
ir je daljinac od hph07, ne moze da se upari eon daljinac jer boks ne prihvata nikakvo uparivanje preko bt-a.
 
Poslednja izmena:
Nisi ga povezao na odgovarajuci port na ruteru,ta greska je kada box nema lan konekciju.
Hvala ti na odgovoru. Ipak, kada na isti kabl stavim drugi uredjaj, on radi bez problema. A ovaj koji ne radi lepo, kada ga prebacim na kabl na kome je ovaj koji je u redu, ponovo ne radi. Tako da sam na kraju stekao utisak da je ipak do uredjaja....
 
Imam pitanje kako funkcionise to povezivanje jednog tv sa ruterom preko tog wi fi extendera koji daju?
Imam tv na spratu a ne bih da sprovodim kabal do gore ako radi ta opcija
 
Imam pitanje kako funkcionise to povezivanje jednog tv sa ruterom preko tog wi fi extendera koji daju?
Imam tv na spratu a ne bih da sprovodim kabal do gore ako radi ta opcija
Wifi extender se bežično povezuje sa ruterom i pritom preko svog mrežnog porta isporučuje vezu za IPTV STB. A dodatno baca wifi signal za net, kao i svi drugi extender-i. Preduslov je da ruter/ONT bude Huawei (npr. Q2).
 
Da pitam još jednom možda neko odgovori. Nakon instalacije ATV i Button mapper-a na HPH07 kako pokrenuti te aplikacije? Aplikacije su instalirane ali daljinskim ne mogu da ih pokrenem iz programa.
Hvala.
 
Mislim da je @MJ resio taj problem, javice se da objasni..:giggle:
:LOL:✌️
Nema ljutnje nadam se, ima par stranica unazad da je pisao vise puta o tome
 
Da pitam još jednom možda neko odgovori. Nakon instalacije ATV i Button mapper-a na HPH07 kako pokrenuti te aplikacije? Aplikacije su instalirane ali daljinskim ne mogu da ih pokrenem iz programa.
Hvala.
Napravi preko Button Mappera na neko dugme da pokrece Lancer, ako ne radi Button Mapper posle restarta udjes u Android/Accessibility settings i omogucis Button Mapper.
 
Ima li smisla promeniti video na 1080p 50hz? UI je svakako 1080p ali sam nešto kontao možda će biti brži, međutim nema promene :) uopšte, da li treba koristiti 50 ili 60? Vidim da je 4k bio na 50.

Btw, uspeo sam povezati eon daljinski na njega ali ne radi. Piše da je connected u bt podešavanjima ali se daljinski ponaša kao da je raskačen. Sa telefonom mi radi normalno posle povezivanja...
 
Mislim da bi trebalo 50 Hz da bude, jer je to, koliko znam, evropski standard. 60 Hz se valjda koristi u Americi.
 
Zanemari UI. Važniji je video materijal a za njega treba 50Hz ako nećeš da trza slika što se najbolje primeti na kajronu.
 
kontam da ce tv bolje uradi upscaling od iris boxa :) stavio sam 1080p 50hz, deluje sve ok, testirao na areni, fudbal neki bio i deluje ok.
 
Kako vam radi trceci kajron na androidima.
Na Eonu radi kao podmazan,na Iris Smartu,zna da malo secne,ne klizi dobro kao na EONU.
 
Hvala ti na odgovoru. Ipak, kada na isti kabl stavim drugi uredjaj, on radi bez problema. A ovaj koji ne radi lepo, kada ga prebacim na kabl na kome je ovaj koji je u redu, ponovo ne radi. Tako da sam na kraju stekao utisak da je ipak do uredjaja....
Ako si uključivao wifi na boxu: isključi ruter iz struje. Kad izbaci network settings, isključi wifi na boxu, zatim uključi ruter.
 
Napravi preko Button Mappera na neko dugme da pokrece Lancer, ako ne radi Button Mapper posle restarta udjes u Android/Accessibility settings i omogucis Button Mapper.
Hvala na odgovoru ali taj deo znam. Pitao sam kako pokrenuti instalirane programe preko daljinskog. Taj Button mapper bi trebalo prvo da pokrenem da bih ga podesio.
 
Lako :D

Prvo instaliras lancer pa button mapper (ako si to vec uradio a predpostavljam da jesi) instaliraj ponovo burron mapper i na kraju instalacije otvori ga odmah (jer ti daje opciju open) i dodaj dugme za lancer, posle je lako, tu je lancer pa mozes sve iz njega.
 
Lako :D

Prvo instaliras lancer pa button mapper (ako si to vec uradio a predpostavljam da jesi) instaliraj ponovo burron mapper i na kraju instalacije otvori ga odmah (jer ti daje opciju open) i dodaj dugme za lancer, posle je lako, tu je lancer pa mozes sve iz njega.
Hvala puno 👍🏻
 
Od jutros ponovo izbrisane liste omiljenih kanala, lista svih kanala vracena na orginalnu postavku, kao pre 10-ak dana. Ludilo i bezobrazluk bez kraja i premca.
 
Jel su od jutros i vama uklonili HD kanali koji su pocinjali od 7 ili je kod mene problem? Na broj 7 su sad sportski kanali. Gde su sad HD kanali? Zna li neko
 
Укинули су неке SD канале, пр. РТС1 ХД је сада на 101,102, да не буде дуплих канала.
Код мене још нису изменили канале.
 
Укинули су неке SD канале, пр. РТС1 ХД је сада на 101,102, да не буде дуплих канала.
Код мене још нису изменили канале.
Poremetili su mi redosled kanala koji sam sama nastelovala. Zasto to rade, ja treba 10x da se bakcem i redjam kanale kad oni vrate na staro s vremena na vreme.
Na drugom tvu su mi ostali kanali onako kako sam ih poredjala a na prvom su izmenili i istumbali da sad moram ponovo sa redjam kanale kako mi odgovara🤦‍♀️
 
Poremetili su mi redosled kanala koji sam sama nastelovala. Zasto to rade, ja treba 10x da se bakcem i redjam kanale kad oni vrate na staro s vremena na vreme.
Na drugom tvu su mi ostali kanali onako kako sam ih poredjala a na prvom su izmenili i istumbali da sad moram ponovo sa redjam kanale kako mi odgovara🤦‍♀️
I koliko se vremena i živaca utroši dok (ponovo) ređamo kanale po našem, stvarno su bezobrazni... Pre mesec dana su isto to uradili ali su posle vratili kako je bilo, ali izgleda da sad od toga nema ništa, nego će nastavljati ovako...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno