Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
znam da je losija slika bila pre nekih pola god ali sam se ponadao da su to resili. gledao uporedo iris i eon na smart tv (aplikacija ne eon box) odnosno na istom tv... nebo i zemlja isti kanali
 
Po stoti put
Slika je ista na obe platforme, ako pričamo o kvalitetu HD kanala, ne računajući ona dva 4K kanala koja su prednost EON-a.
 
kako ista gledao svojim ocima Prvu i na irisu i posle preko samog tv preko eon aplikacije, nebo i zemlja... jedino ako su nesto popravili
 
Mozda se salis, mozda ne, ja sam na optici kod telekoma i dok sam imao uporedo sbb i telekom, slika na iris-u nije bila nista losija. Naprotiv.
 
@otkaz Prošla detaljna diskusija na temu kvaliteta Iris u poređenju sa starom platfomom pa onda i u poređenju sa Eon je navodila na zaključak da za Iris nije faktor samo "VDSL vs optika" (što su mnogo potezali kao uzrok različitog iskustva i totalno suprotnih zaključaka) nego i ako imaš optiku bitno je da živiš blizu @renne i zaboravih kojeg još MTS korisnika koji ima svoj lični mikrouniverzum gde je sve savršeno i radi 100% vremena bez prekida (= dok se drugima Iris box zaglupljuje 15 puta dnevno njima se to desilo 2 puta za pola godine, taj fazon).
 
Ni meni neke stvari nisu jasne. U decembru sam presao kod njih. I apsolutno nikakvih problema nisam imao i cudio sam se kada ovde citam da box blokira iz cista mira. I onda, negde krajem juna, pocetkom jula, vec sam zaboravio, kada malo brze manjam kanale, cap...ukoci se i ni da mrdne. I tako nekoliko puta dnevno. Ili dobije onaj crveni ekran. Onda reset na dugme i Jovo nanovo. To je trajalo nekih 10-15 dana, prestalo kako je i pocelo, i evo sada je sve normalno. I imao sam jedan prekid signala od skoro pa 2. sata. Kada uporedim sa sbb-om i problemima koje sam imao sa njima, ja sam se preporodio.
 
@otkaz Prošla detaljna diskusija na temu kvaliteta Iris u poređenju sa starom platfomom pa onda i u poređenju sa Eon je navodila na zaključak da za Iris nije faktor samo "VDSL vs optika" (što su mnogo potezali kao uzrok različitog iskustva i totalno suprotnih zaključaka) nego i ako imaš optiku bitno je da živiš blizu @renne i zaboravih kojeg još MTS korisnika koji ima svoj lični mikrouniverzum gde je sve savršeno i radi 100% vremena bez prekida (= dok se drugima Iris box zaglupljuje 15 puta dnevno njima se to desilo 2 puta za pola godine, taj fazon).
nisam rekao da ne blokira, pričao sam samo o kvalitetu slike, i ništa više
i da, blokira, desi se, kao i svima
 
Ljudi budimo objektivni, testirao sam iris kod tašte, platforma je svetlosnu godinu iza eona, slika, opcije, bagovanje... Dozvoliti da ti priučeni klinci buše po stanu zbog 12 meseci besplatnog interneta je stvarno upitno
 
Mozda se salis, mozda ne, ja sam na optici kod telekoma i dok sam imao uporedo sbb i telekom, slika na iris-u nije bila nista losija. Naprotiv.
ne salim se, uvek je moguc subjektivni osecaj... mada troje nas je bilo u prostoriji i svi smo imali isti zakljucak.

jedino ako na irisu nesto nije setovano kako treba, rez. ili sta vec

svakako cu sledeci put ponovo da uporedim kad budem isao kod njega
 
Pozdrav ljudi,
Evo danas obnovio ugovor sa MTS, i po prvi put uzeo BOX4 gde smo dobili i ovaj IRIS TV.
Bio serviser da to sve poveže i instalira i ja posle seo da izanaliziram, a što više gledam Uživo TV kanale, to mi je jasnije da je slika užasna.

U među vremenu sam namestio IRIS GO, i preko kompa uzeo da vidim kako izgleda, i ne vidim da izgleda mnogo bolje. Na PC imam 1440p rezoluciju na 24inch, što bi trebalo da bude dosta jasno i precizno što se tiče slike.

Ovo nam je prvi put da imamo "kablovsku" iliti ovako TV povezan preko kabla, do sada smo koristili kućnu antenu koja je koštala manje od 2000 dinara i onaj STB uređaj koji je Vučić uvaljivao kad je bila digitalizacija.
I veoma mi je čudno da slika sa te antene, bude bar 5x bolja od ove koju sad plaćamo pretplatu i ide preko kabla i "dosta boljeg" STB uređaja.


Primetio sam da kada iskopčam ovaj Iris STB iz rutera, izađu drugačija podešavanja od onih koja su pristupna kada nije priključen u ruter. Ali jedino podešavanje koje dobijem jeste da se priključim na Wifi ili Ruter.


Pa me zanima, da li je kvalitet slike stvarno ovako loš na Iris TV, ili mogu nekako da promenim rezoluciju ovog STB izvan opcija IRIS gluposti. Jer u IRIS opcijama, jedino što mogu da nađem jeste menjanje rezolucije i veličine njihovog UI.



BOX4 Plavi (NET+FIKSNI+MOB+TV).
Model STB: SkyWorth HPH07
Model TV: Fox 320DLE60

32 inča i 1366x768 rezolucija. Znam da je to po default-u mutno, ali je opet sa antenom bilo DALEKO BOLJE nego sa ovim IRIS TV.

Ako je bitno, ja sam iz Vršca i još uvek na ADSL iliti na Bakru. 200 metera niz ulicu, komšije imaju Optiku, ali nama ne žele da produže i ugrade. Najbliža stanica je isto tako 200-300 metera jer su prethodnih godina nadograđivali sve i svašta. Danas je serviser rekao da su svi signali super, tako da ne vidim kako bi moja lokacija bila problem.

Je l ima išta što mogu da uradim, ili je kvalitet ove usluge loš, i to mi je što mi je naredne 2 godine?
 
Nije loše za prvu poruku :)
Nema neke razlike u slici, osim tog jednog dva nebitna 4k kanala kod sbb-a koja više ne rade nego što rade...
Ko hoće 4K UHD kanale neka uzme neku IPTV listu (bukvalno par $ mesečno ili besplatno u IPTV temi), ne moraju da ga deru za to i loš internet 5000 dinara mesečno.

@Nikola P
Gledaj HD verzije kanala: MTS HD kanali
Ni neki bolji i veći TV (min fullHD rezolucija) ne bi bio loš :)
 
Poslednja izmena:
@Stock hvala na odgovoru, ali sada kad sam pokušao da nađem neki HD kanal, svaki od njih fali. Da li je potrebna neka aktivacija za HD kanale? Po ovom paketu, trebalo bi da imamo 110 HD kanala, a mi nemamo ni jedan.
Od kanala 700 pa do 800, nema ni jedan kanal.
 
Interesantno da sam pre desetak godina imao ADSL od 10mbps i gledao HD kanale, a da danas maltretiraju ljude sa ovim SD kanalima i da treba da ih moliš da puste HD paket, koji ionako sleduje.
 
@Stock hvala na odgovoru, ali sada kad sam pokušao da nađem neki HD kanal, svaki od njih fali. Da li je potrebna neka aktivacija za HD kanale? Po ovom paketu, trebalo bi da imamo 110 HD kanala, a mi nemamo ni jedan.
Od kanala 700 pa do 800, nema ni jedan kanal.
Pogledaj šta ti piše u ugovoru: Plus TV HD ili Plus TV SD.
Ako piše sa SD onda moraš da se žališ, da provere da li ima tehničkih mogućnosti itd... Ako piše HD onda se žali da ti nisu pustili HD paket koji je prema ugovoru.
Inače automatski uključe SD paket ako nisi na optici bez obzira da li ima ili nema mogućnosti. Zezao sam sa njima bar mesec i po dana oko toga i na kraju potpisao aneks gde su dodali HD paket pošto imam mogućnosti.
 
Interesantno da sam pre desetak godina imao ADSL od 10mbps i gledao HD kanale, a da danas maltretiraju ljude sa ovim SD kanalima i da treba da ih moliš da puste HD paket, koji ionako sleduje.
Danas sam 40 minuta sa onim serviserom pokušavao da popravim internet.
Lik zvao centralu u Pančevu, i rekao onim da nam nadograde net sa 20/4 na 50/8. jer smo uzeli veći paket.
Znači 40 minuta sam kao bilmez pokušavao da popravim internet jer je na MTS-ovom sajtu pisalo da je konekcija 50/8, al meni na svakom kompu stoji 20/4 MAX.

Tad sam se već iznervirao jer duže vreme imamo problem sa internetom, i još sad trošim vreme popravljajući nešto, kad je serviser pored mene.

On zvao nekog drugog u toj centrali, i tek nakon toga videli da mi nisu zapravo pustili sve što treba.


Tako da, izgleda da ću morati ponovo da zovem i vidim da puste sve kako treba. Sramota stvarno,
Zato sam pitao, da li treba nešto da aktiviram za HD kanale, ali možda je opet do njih.
 
Pogledaj šta ti piše u ugovoru: Plus TV HD ili Plus TV SD.
Ako piše sa SD onda moraš da se žališ, da provere da li ima tehničkih mogućnosti itd... Ako piše HD onda se žali da ti nisu pustili HD paket koji je prema ugovoru.
Inače automatski uključe SD paket ako nisi na optici bez obzira da li ima ili nema mogućnosti. Zezao sam sa njima bar mesec i po dana oko toga i na kraju potpisao aneks gde su dodali HD paket pošto imam mogućnosti.
Dobro si rekao, u ugovoru piše MTS TV: PLUS SD.
Moraću da zovem MTS.
 
E hvala puno @nesa69 !

Sad sam zvao, prva agentkinja nije baš razumela kakav problem imam, i pokušavala da me ubedi da sam uzeo niži paket koji nema HD programe, i onda mi predložila da me prebaci na centralu za ugovore.
I na toj centrali su prvo krenuli da mi govore kako imam niži paket što bi značilo da nemam HD kanala, ali kad sam ponovo sve objasnio, onda su poslušali, i proverili koji paket sam uzeo.
Tek tad su rekli da je do njih problem i da je onaj koji mi je pravio ugovor, pogrešio.


Rekli su da je podnet zahtev za ispravku, i da će biti procesovan najverovatnije u ponedeljak.

Koliko puta pokušavaju da prebace na grešku na korisnika, kad je zapravo do njih, to me veoma mnogo iritira...

Hvala opet Nešo, nadam se da neće biti previše ovakvih problema naredne 2 godine.
 
Oni žive od takvih ljudi kao ti koji nisu informisani o forama i foricama i koji nisu tehnički potkovani pa da mogu da im prodaju šarenu lažu.
 
onda je u tome fora verovatno i kad sam ja uporedjivao, nemam pojma koja je Prva bila ali po ovome gore deluje mi da sam uporedjivao sa SD kanalom... ostaje mi da proverim sledeci put, a mozda drugar isto nema HD paket a ni ne zna
 
Имам Бокс 4 црвени, сад видим да се враћање уназад плаћа 100 дин, чиними се да се није плаћало.
Занима ме конкретно серија Швиндлери која се емитује на Суперстар каналу од краја јула.
Е сад, та серије је и у видео клубу и тамо се наплаћује па ме брине да ми код враћања наплате и цену из видео клуба.
Е сад видим да се и серија Бележница у видео клубу плаћа, а није се наплаћивали, гледао сам је пре месец дана.
 
onda je u tome fora verovatno i kad sam ja uporedjivao, nemam pojma koja je Prva bila ali po ovome gore deluje mi da sam uporedjivao sa SD kanalom... ostaje mi da proverim sledeci put, a mozda drugar isto nema HD paket a ni ne zna
svrati, pa da uporedimo na istom tvu iris i eon
 
Da li je neko bio u situaciji da mu iris u jednoj sobi koci (neki kanali mogu da se gledaju a neki koce i kao da nemaju signal) a u drugoj sobi sve normalno radi? To mi se pojavilo veceras. Ne znam da li je problem do njih ili do ove kutije?🙄
 
Ja imam box 3 tv start i u paketu nemam vracanje unazad. Malo pre sam probao da vratim unazad i pojavila mi se opcija da je aktiviram i kosta 100 din...
 
Ja imam box 3 tv start i u paketu nemam vracanje unazad. Malo pre sam probao da vratim unazad i pojavila mi se opcija da je aktiviram i kosta 100 din...
Pa moras da platis, nije ukljuceno u start paket ta opcija, imao si prva dva meseca gratis kada si uzeo net sve kanale i sve ti je bilo odkljucano da vidis kako izgleda i da se upoznas a posle ako hoces nesto dodatno moras da platis.
 
Nisam znao da za ta dva meseca a provalio sam da mi je radilo vracanje... I nije neka para 100 din...
 
Da li je neko bio u situaciji da mu iris u jednoj sobi koci (neki kanali mogu da se gledaju a neki koce i kao da nemaju signal) a u drugoj sobi sve normalno radi? To mi se pojavilo veceras. Ne znam da li je problem do njih ili do ove kutije?🙄
Isti problem, jedan stb koji je direktno u ruteru radi bez probelma, druga dva koja su na switchu prave problem, pozvao druga koji je kuća do mene apsolutno isti problem sa istim kanalima. Da li ste dobili bilo kakav odgovor od operatera?
 
Imam isti ili sličan problem od noćas. Jedan STB radi normalno, drugi neće. To jest poneki kanali rade, većina ne. Probao sam prvi STB u obe sobe i radi normalno, drugi u obe sobe i neće da radi. Pa sam mislio da je do samog STBa nešto. Ali vidim sada da i drugi imaju problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno