Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isti problem i kod mene, samo sto ja imam i gray bar na vrhu... Na tabletu sve ok.
 
Nije razvucena, jednostavno je cela aplikacija povucena na dole i u levo. Sa androidom 10 je bilo sve ok ali kad sam azurirao na a11 to se javlja, u pitanju je poco x3
Moguće je da onda pravi problem sa tvojim telefonom ili možda rezolucijom, kod mene na Huawei P30 Pro nema tih problema.
 
Da li neko moze da mi pomogne? Od danas Rts1 mi trazi sifru kao da je zakljucan za decu. Kako da resim taj problem?
 
Koja je to konkretno opcija u podesavanjima? Gledala sam podesavanja ali nesto nisam mogla da se snadjem
Na daljinskom pritisneste zupcanik, kada vas prebaci u pod meni odete na podesavanja, ok na daljinskom trazice vam kod od cetiri broja kod mene je to sifra 1111 a kod vas ukucajte vasu a kada udjete u podesavanja, prva stavka izmeni profil pa se pomerite udesno na admin (glavni profil) pa opet ok na daljinskom da udjete unutra i dole ce vam pisati PODESI NIVO RODITELJSKE KONTROLE tu stavite 18+ i to vam je to. Ako budete imali idalje problem slobodno pisite pa cemo resavati problem u koraku.
 
Na daljinskom pritisneste zupcanik, kada vas prebaci u pod meni odete na podesavanja, ok na daljinskom trazice vam kod od cetiri broja kod mene je to sifra 1111 a kod vas ukucajte vasu a kada udjete u podesavanja, prva stavka izmeni profil pa se pomerite udesno na admin (glavni profil) pa opet ok na daljinskom da udjete unutra i dole ce vam pisati PODESI NIVO RODITELJSKE KONTROLE tu stavite 18+ i to vam je to. Ako budete imali idalje problem slobodno pisite pa cemo resavati problem u koraku.
Izgleda je bio bag sa irisom. Od jutros radi normalmo, ne trazi nikakvu sifru.
 
To smeju da gledaju samo stariji od 50 godina... :)
 
Da li ima neko problem od skoro da na svakom kanalu zvuk nekako odzvanja, kao da ima neki eho? Nisam to primecivao do skoro.
 
Imam čudan problem. Kupio majci juče hisense 43a7500f, i neće ni jedan mts uređaj da mi se podigne preko hdmi, imam 2 komada, za dva tv-a. Oba su huawei ec2108v5, jedan crni jedan beli. Kad ubodem uređaj u tv preko hdmi i upalim, smrzne na mts splashscreenu i neće ona ikonica za mrežu da pozeleni i da krene da podiže sistem. Kad ga uključim bez hdmi, upali se posle nekog vremena zelena lampica, ali ako ubodem hdmi ne baca sliku, i ne reaguje na daljinac. Probao 4 različita hdmi kabla i uvek isto. Probao na svim hdmi ulazima. Na starom crt-u rade uređaji.
 
Probao sam sve živo pa i to. Doneo sam uređaj kući, probao na 2 tv-a, neće da radi na hdmi 4k@60 portovima (55 u7b), dok na drugom tvu, h40b5600 koji je 1080p radi. Probaću večeras da ponesem ovih par android boxeva što imam čisto da budem siguran da nije do tv-a, ali mi smrdi na nekompatibilnost stb-a sa novijim stamdardima. To su dosta stari stb-ovi, da li će mi mts odobriti zamenu novijim ili će morati da "crkne" ?
 
Lepo spakuj te stb uredjaje koje imas i sto ne rade kompletiraj ih i odes u poslovnicu i trazis zamenu za novije modele. Kazes kupio si nov tv i ne rade ti stb uredjaji, lepo dokumentuj to da imas dokaze pre odlaska sto slikama sto video zapisom i to je to.
 
Ma nije to problem, nego moram da budem siguran da nije do tv-a. Kad budem bio siguran 100%, otići ću do poslovnice i rešiti. Problem je što je ugovor na majku, pa moram i nju da vodim.
 
@psaras Pozovi podršku na 0800100100 i reci da ti ne radi TV, tj. da se STB zakuca na mts logou, i to je to. Završi priču i čekaj da dođu terenci. Smatram da je nepotrebno da trošiš svoje vreme kad su njihovi STB-ovi neispravni jer ne može televizor da bude kriv što STB loše reaguje na njega. A osim toga, jel planiraš da baciš televizor ako utvrdiš da je "do njega"? Ako ne planiraš, zovi podršku. Veruj mi ljudi ih zovu kad im ne radi TV jer ne znaju da STB treba da se upali na daljinskom, pa terenci dolaze kod korisnika i kliknu na dugme na daljincu, mislim da nije preterivanje da dođu i da ti zamene STB-ove za HPH07.
 
Milane, bitno je da se nađe tačan uzrok kvara, tj. zašto stb zakucava. Postoji mogućnost da televizor prouzrokuje sve to, šta ako je neki kvar na elektronici koja kontroliše hdmi ulaze? Šta ako dođu serviseri iz mts-a, zamene stb i opet se isto desi? Televizor je nov i ukoliko je do njega, mora da se menja. Sve ovo pričam hipotetički, jer nisam isprobao ni jedan drugi uređaj na tv-u, i neću da tvrdim ništa dok ne budem siguran. U principu stb-ovi su ispravni, ali verovatno nekompatibilni sa 4k@60 ulazima. Imam od koga da uzmem i stb novije generacije za probu, tako da ću i to testirati, a probaću i android box. Kad budem bio siguran da je tv 100% ispravan, lako ću da izađem na kraj sa mts-om. Pozdrav.
 
Ma pusti ti sada stb uredjaje, jesi ti pokusao da povezes nesto drugo sto je na hdmi?

Mada do tv-a nece biti da je problem pre ce biti matori stb uredjaji koje imas.
 
Imam čudan problem. Kupio majci juče hisense 43a7500f, i neće ni jedan mts uređaj da mi se podigne preko hdmi, imam 2 komada, za dva tv-a. Oba su huawei ec2108v5, jedan crni jedan beli. Kad ubodem uređaj u tv preko hdmi i upalim, smrzne na mts splashscreenu i neće ona ikonica za mrežu da pozeleni i da krene da podiže sistem. Kad ga uključim bez hdmi, upali se posle nekog vremena zelena lampica, ali ako ubodem hdmi ne baca sliku, i ne reaguje na daljinac. Probao 4 različita hdmi kabla i uvek isto. Probao na svim hdmi ulazima. Na starom crt-u rade uređaji.
Moze biti da je do stb uredjaja. Imam 4K tv. i povezan je sa hdmi kablom na Q11. Kada odem na Yoy Tube i vratim se na hdmi opciju-stb veza, tv ne prepoznaje signal, "pise nema signala ili slab signal". Resavao sam to paljenjem i gasenjem stb uredjaja, posle radi normalno do sledeceg odlaska na You Tube. Kako je dosao Iris i njegov apdejt taj problem je nestao. Sumnjam na stb ipak.
 
Ma probao sam malopre android box, radi najnormalnije, stb je problem definitivno. Cimaću ih da zamene, i ovako iris radi kao traktor na njemu.
 
Ја сам имао проблем са Еон бокс на LGUM7100PLB, тв је био нов свега пар дана стар. Тв једноставно закуца, блокира, ништа не реагује, скинем бокс, ради нормално преко Еон смарт ТВ апликације. После месец дана опет вратим бокс, исто, закуца, на екрану чудне линије. Опет вратим смарт тв апликацију.
Први пут сам мислио да је до тв, помаже једино из струје да се искључи. Поново закуца на Еон боксу.
 
Moze biti da je do stb uredjaja. Imam 4K tv. i povezan je sa hdmi kablom na Q11. Kada odem na Yoy Tube i vratim se na hdmi opciju-stb veza, tv ne prepoznaje signal, "pise nema signala ili slab signal". Resavao sam to paljenjem i gasenjem stb uredjaja, posle radi normalno do sledeceg odlaska na You Tube. Kako je dosao Iris i njegov apdejt taj problem je nestao. Sumnjam na stb ipak.
To se i meni isto desavalo i sa update-om Irisa se to resilo.
 
Izgleda da su im ovi HPH07 još gori nego Q11. Kod oca mutna slika, premotavanje često ne radi, ne može da se zaustavi ili kada zaustavi slika stoji zamrznuta a ton ide. Neće nekada da prebacuje kanale preko brojeva ili na CH+/- nego mora ili gašenje uređaja ili da se ide na TV listu pa se tu prebaci kanal pa tek onda proradi. Isto često zamrzne slika kada pokušava da gleda unazad. Prijavljivao probleme nisu ni dolazili niti pokušavali da reše.
 
  • Like
Reagovanja: dtl
Izgleda da su im ovi HPH07 još gori nego Q11. Kod oca mutna slika, premotavanje često ne radi, ne može da se zaustavi ili kada zaustavi slika stoji zamrznuta a ton ide. Neće nekada da prebacuje kanale preko brojeva ili na CH+/- nego mora ili gašenje uređaja ili da se ide na TV listu pa se tu prebaci kanal pa tek onda proradi. Isto često zamrzne slika kada pokušava da gleda unazad. Prijavljivao probleme nisu ni dolazili niti pokušavali da reše.
Isto to se i meni desava i dan danas, imam 3 stb-a Q11. Digao sam ruke od prijavljivanja. Zadnji put me zvao neko iz centrale i rekao "zasto toliko zalbi prilazem, nije do njih ceka se update, ZAR MI JE TOOOLIKO TESKO DA UGASIM I UPALIM STB KADA ZAKUCA"???!!! Posle toga sam digao ruke i pomirio se sa cinjenicnim stanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno