Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nevezano za ovo ali kablovi su uvek problem - em je ružno, em je nepraktično preskakati ih, naročito kada ruter recimo stoji u ormariću koji se nalazi u hodniku ispred ulaznih vrata (dotle dovedena optika) a TV par prostorija odatle...

Ja sam to recimo rešavao putem Powerline extendera ali je WiFi uvek praktičnije rešenje...
 
kako se može otključati box hp4024 da mogu da instaliram aplikacije ali i da mi ostane i ovaj njihov softver zbog tv-a
vidim da se prodaju otključani po oglasima
 
Ne može hp4024 da se ''otključa'', može samo hph07. Lažu na oglasima ako kažu da je tako u vezi tog risivera.

Ako se kupi preko oglasa hph07 mogao bi da se koristi samo kao android box ali ne i za gledanje iris tv, jedino se iris tv može gledati ako se uzme zvanično u mts.
 
da da, ja mislio može i ovaj. verovatno će nekada i moći
onda svakako nema veze ako ne bih mogao tv da gledam
 
Da ne bi prekopavao temu da li bi mogli da mi kažete kao novom korisnku mts iris tva kako da maknem meni sa kanalima na radio sekciji. Kod tv kanala nemam raj problem, ali kod radio kanala meni ostaje sve vreme.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    217.3 KB · Pregleda: 88
Imam problem sa mts box, sve radilo standardno ali samo jedan reset slučajno i pojavi mi se ova poruka nemogu da rešim problem.. Pomoć
 

Prilozi

  • IMG-2988ae987ffcb35056524d61b9af9546-V.jpg
    IMG-2988ae987ffcb35056524d61b9af9546-V.jpg
    197.3 KB · Pregleda: 79
Pise ti korisnicko ime i lozinka u ugovoru, pa tako i ukucaj.
 
Imao sam isti problem, isključio sam box čupanjem kabla i uključio posle 10 sekundi i podigao se sam iz prve bez ikakvog logovanja. Meni je tako prošlo, probaj i ti ništa ne košta.
 
26.09 kreću Arena Sport 9 i 10. Zvanična najava na MTS sajtu. Od dodatnih mogućnosti najavljuje se multiscreen za ove kanale. Da li ovo znači da konačno kreće najavljeni novi Iris videćemo brzo. Do sad je bila opcija slika u slici ako im to nije multiscreen po Telekomu 😁
 
Ma kakav novi Iris, u decembru ce biti dve godine kako su pustili.
Kad je poslednje azuriranje bilo, da li su ista ubacivali?
Pa u februaru kruzenje price da otkljucavaju boks.
Ova nova iris platforma meni dodje kao stara, malo facelift i to je to.
Iris smart, koliko vidim godinu dana nisu azurirali, unapredjivali
Ne znam , mozda gresim.....
 
Naravno više puta sam se prijavio ali svaki put me vraća na ovaj početni ekran sa greškom.. Ruter resetovao sve ok lan radi net radi.. Ne znam šta je?
Proveri da li imaš mrežu prvo. Ne znam koji stb, treba da se vidi npr. zeleno da svetli lampica na uređaju. Pogledaj u uputstvu.
Prvi ekran kucaš samo user name. Bez mankija, e-mail adrese...
Drugi ekran kucaš 1111 ili 1234. Ili opet neki Pin koji su sam stavio ako si menjao.

Edit: bio je davno multiscreen kanal ako se ne varam. Neke arene, 4 komada na jednom ekranu. Nikakve dodatne opcije nije bilo. Pusti Iris na miru, biće kukanja opet... 🙂
 
Još pre pojave Iris platforme je bio taj multiscreen sa arenama, gde si mogao samo da biraš sa koje arene želiš ton
 
Proveri da li imaš mrežu prvo. Ne znam koji stb, treba da se vidi npr. zeleno da svetli lampica na uređaju. Pogledaj u uputstvu.
Prvi ekran kucaš samo user name. Bez mankija, e-mail adrese...
Drugi ekran kucaš 1111 ili 1234. Ili opet neki Pin koji su sam stavio ako si menjao.

Edit: bio je davno multiscreen kanal ako se ne varam. Neke arene, 4 komada na jednom ekranu. Nikakve dodatne opcije nije bilo. Pusti Iris na miru, biće kukanja opet... 🙂
Sve tako uradio user i 1234 i opet me vrati na početnu stranu sa greškom.. Inače obe lampice su zelene na boxu.
 
Ako imaš nalog na moj mts, unesi te podateke za logovanje!
 
Mrežni kabl ti je u portu 2 ili 3 rutera?
Probao si i 1111. Nisi menjao te pinove.
Onda ih zovi ako nije to.
 
Moraš da zoveš podršku, dešava se to često…
 
Ne pričam napamet🙂 zezao me mrežni kabl od kompa pre neki dan. Negde gubi kontakt kod žabice i stalno obara brzinu na 100mbps.
Stb u blizini i zamenim mesta kablovima. Normalno prvo ugasim stb i isti problem kao kod čoveka. Kucao sve živo dok se nisam setio da je ostao kabl u portu 1 ili 4.
Naravno sve lepo proradio, nikakvo logovanje... Logovanje sam imao problem pri prelazu nas optiku dok nisam vratio Pin na fabrički.
 
Pa taj multiscreen tj slika u slici ima i sad. Na Iris boxu, nije to do aplikacije
 
Nije to. To što ti pominješ je PIP, multiskrin je bio ako dobro pamtim dva reda i dve kolone i tu 4 slike. Npr. Arene 1, 2, 3 i 4. Poseban kanal. Kao da sada to stave na 300.
Ne mogu da se setim da li si mogao da klinkeš na koju hoćeš da prebaciš. Odavno je to izbačeno ali mislim da je moglo.
 
Nije moglo, mogao si samo audio da menjaš
 
Dakle multiscreen je novina koja se vraća i biće super ako je uvedu a ovo slika u slici je PIP . Jel tako? Ovde na Arena Sport 9 i 10 piše PIP I multiscreen
 
Ne veruj Telekomu nit' kad darove nosi, dok ne dođe taj ponedeljak ništa dok očima ne vidimo. Ako bude taj multiskrin to se odnosi na samo ta dva kanala valjda. Sećam se dobro pređašnjeg multiskrina, ono sa 4 ekrana na jednom što su imali, to je valjda ranije bilo na broju 100 nego zaboravih to za zvuk kako izgledalo.
 
Raspored kanala iz onog njihovog kataloga (septembar) što šalju na mejl:

mts-iris.png

mts-iris-2.png
 
Jel se jos nekom desava da ako ugasi STB na daljinac ujutru traži logvanje-šifru. U početku se to nije dešavalo ali sad je redovno, pa mi je jedino rešenje da STB nikad ne gasim, što nije baš praktično, posebno ako narednih pola dana-par dana neću gledati TV. Znači pričamo o prebacivanju u standby gde uređaj ostaje pod naponom. Inače isto se dešava i sa svakim nestankom struje ili resetom, ali to mi je manji problem.

Drugo koji mi je način da sakrijem kanale koje neću da mi lista na +/- (zaklj. kan. ug.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno