Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od pre jedno dve nedelje, kad prebacim na K1 program on radi jedno 30 sekundi, a onda počne da secka i nastavi da se pogoršava sve dok se slika ne zamrzne i samo se čuje seckanje zvuka.
Nemam ovaj problem ni sa jednim drugim programom, je l se ovo nekome dešavalo?

I ranije je K1 imao nekih problema dok su drugi programi radili kako treba, da li je ovo možda do K1 ili je MTS?
Kod mene K1 radi bez problema, i u hd i u sd rezoluciji.
 
Je l' pokušavao neko na HPH07 EON mob app da instalira, čisto da znam da se ne bakćem ako ne može...nebitno što mora miš i šta već da se koristi.
Ne ide ovo loše, instalirao sam verziju koju su mi preporučili forumaši (kačena je i ovde i na temi eon), smart yt sasvim ok, matvt ka izigrava miša i jedini problem je što svaki put po izlasku iz launčera mora da se resetuje stb da bi se gledala iris tv. Mislim, može i bez resetovanja ali onda ne vidite dobro brojeve kanala koje prebacujete, ne vidite info bar, svi brojevi i sva slova, tekst, da kažem ''artefakti'' su toliko uvećani da ako pritisnete bilo koji broj on se prikaže u gornjem desnom uglu ko zna koliko puta uvećan nego što bi trebalo da bude, tv vodič takođe i nikakvim opcijama nisam uspeo to da vratim na početno stanje, jedino dugme pozadi na stb da se stisne i onda se vrati na to normalno stanje uz napomenu da obavezno posle resetovanja traži onu šifru odnosno pin kod korisnika što recimo ne traži na starom debelom huawei ili već kom risiveru kada se resetuje.

Takođe, kada se resetuje on ne gubi karakteristiku da zapamti parametre za ulazak u launčer i matvt ali ako se preko daljinskog pritisne dugme za gašenje stb e onda se ti parametri gube pa mora preko zvezdice i onih ostalih brojeva ponovo da se ulazi u sistem i launčer da se aktivira. Naravno, na sve ovo podrazumeva se čupanje kabla, nisam išao na onu opciju da se u opcijama gasi lan da ne bi došlo do nekog problema a koji je više puta ovde opisan i kada je nemoguće ponovo akitivirati korišćenje iris stb. Ako se nekom desi da mu lan iščupan a resetovan risiver, nestalo struje ili šta već (bez deaktiviranja lan u opcijama) onda opet nastaju neke zavrzlame u smislu da na ekranu iskoči error sa nekim brojevima, onda je dovoljno samo prikopčati ponovo lan kabal i resetovati i sve će biti ok.

Eto, ako je neko imao problemčića kao ja što je opisano u prvom pasusu neka napiše kako je rešio bez da se svaki put resetuje stb kada se iz launčera vraća na gledanje iris tv.
 
Zdravo, i ja imam problem sa HPH07 modemom, juce sam nesto cackao i krenuo je da zabada pa sam ga iskljucio na dugme na daljincu i onda resetovao na dugme pozadi (on/off), od tad mi button mapper ne radi, ne reaguje na zvezdicu prilikom paljenja a vodi me na onaj ekran gde treba da se logujem i ukucam pin. Tu sta god da ukucam baca gresku, probao sam da ga vezem i direktno na ethernet ali nije pomoglo, da li mogu nesto da uradim da udjem u njega i ponovo podesim button mapper?
 
1) kad se resetuje stb mora da se ukuca pin, obično 1111 ako nisi menjao, nema šanse da ne prođe ako znaš pravi pin;

2) kad se ugasi na daljincu onda ''zaboravi'' parametre za ulazak na button mapper pa onda moraš preko zvezdica104030zvezdica da ulaziš u meni i ponovo šteluješ, zvezdicu i ovo iza nje možeš da koristiš samo kada uđeš na iris glavni ekran a ne kada ti na ekranu opcija za logovanje sa ukucavanjem pin-a;

3) ako si nekim slučajem isključio ethernet u podešavanjima onda nije čudo što ne možeš da uđeš u iris tv, završena priča, ne znam da li si to znao, ethernet se gasi samo preko kabla, mislim može i u podešavanjima ali onda dolazi do haosa ako se resetuje risiver ili nestane struja, nadam se da si čitao silne strane na ovoj temi gde je sve opisano, a ako si pošao ''grlom u jagode'' onda krastavac, tj. ako si u podešavanjima isključio ethernet, to što kažeš da si nešto čačkao.

Ne znam šta drugo da ti kažem, ja upravo na EON mobilnoj aplikaciji gledam sad košarku na Iris tv, bukvalno i u detalje kako su mi ljudi objasnili kako ovde javno na temi tako i preko pp. Kad se završi basket vraćam na iris tv, jedino što ću morati da resetujem stb zbog problemčića navedenog u prvom pasusu mog prethodnog posta ali ne mari, vratim kabl u stb, resetujem, ukucam pin i to je to.
 
Pozdrav svima,
Trenutno imam telekomov adsl paket koji se vodi na ime majke. S obzirom da sam pre par nedelja dobio optiku u zgradi u kojoj zivim, odlucio sam se na box3 paket (fixna+net+tv). Na sajtu za taj paket pise "50% popusta do 10 meseci*" ali na salteru mts-a mi je radnica rekla da je taj popust samo za nove clanove, a za stare clanove je prvih 5 meseci popust. Pitao sam je da li bi mogao da ostvarim pun popust (10 meseci) ako se majka odjavi, a ja potpisem novi ugovor (prvi put) i radnica mi je potvrdila da bih mogao da ostvarim popust na 10 meseci.
Problem je sto sam na vise strana cuo da popust ne mogu da ostvarim zato sto sam clan porodice, i da na istom mestu gde je bio stari paket/ugovor,potpisujem novi. Zanima me da li znate sta je tacno?
 
Pozdrav svima,
Trenutno imam telekomov adsl paket koji se vodi na ime majke. S obzirom da sam pre par nedelja dobio optiku u zgradi u kojoj zivim, odlucio sam se na box3 paket (fixna+net+tv). Na sajtu za taj paket pise "50% popusta do 10 meseci*" ali na salteru mts-a mi je radnica rekla da je taj popust samo za nove clanove, a za stare clanove je prvih 5 meseci popust. Pitao sam je da li bi mogao da ostvarim pun popust (10 meseci) ako se majka odjavi, a ja potpisem novi ugovor (prvi put) i radnica mi je potvrdila da bih mogao da ostvarim popust na 10 meseci.
Problem je sto sam na vise strana cuo da popust ne mogu da ostvarim zato sto sam clan porodice, i da na istom mestu gde je bio stari paket/ugovor,potpisujem novi. Zanima me da li znate sta je tacno?
Uzmi ugasi sve (vrati opremu za adsl) i povedi majku naravno kad budeš vraćao opremu (prethodno u poslovnici najavi da gasiš usluge da bi ti odobrili kroz par dana). Kad budeš vraćao opremu nek majka uradi ustupanje ugovora na tebe i momentalno ti postaješ novi korisnik i dobijaš 12m po dinar ako je optika ušla u zgradu.
 
Ljudi kada uključim iRis piše Android dok se pokreće, zna li neko kako da uključim android?
 
Ma niste me razumeli da li može kao na EON-u npr da se gleda youtube..?
 
Imam problem sa slikom u slici, kanal na kojem sam, zamrzne se a u onom prozorčiću se ne pojavljuje ništa.Isto se dešava i na sd kanalima i hd.
Uredjaj Hph07.
 
Da li je neko možda uspeo da upari Samsung remote sa q11. Traži neki model, a q11 ne izlistava...
 
Ljudi da li je moguce da Eurosport (kanal 315) ima ovako losu sliku tj. rezoluciju ?
Upalio sam da malo pogledam Roland Garos, pa miljama je daleko od kvaliteta slike kad SK prenosi neke teniske turnire.

Ovo iskreno ne lici ni na HD kanal.

Verujem da ovo nema veze sa MTS-om, ali ne kapiram da Eurosport ne moze da obezbedi nesto bolje od ovoga..
 
Hvala ti.
Sta da kazem osim da sam slepac :eek:

Ima li razlike i u Arenasport kanalima na slican fazon, da su neki bolje rezolucije od drugih ?
 
Imam Box 4 plavi lite, Arene mi krecu od 300.

Bas sam gledao ovde listu kanala :
https://mts.rs/oec/tv-kanali/iris-tv
I tu pise da od 700 krecu HD Arene.
Ja uopste nemam te kanale, imam samo one od 149 i od 300, ali na njima ne pise HD.

Uopste nemam kanale od 699 do 711.
Moracu da ih zovem sutra, nije mi jasno da u Box 4 nemam HD kanale..
 
Imam Box 4 plavi lite, Arene mi krecu od 300.

Bas sam gledao ovde listu kanala :
https://mts.rs/oec/tv-kanali/iris-tv
I tu pise da od 700 krecu HD Arene.
Ja uopste nemam te kanale, imam samo one od 149 i od 300, ali na njima ne pise HD.

Uopste nemam kanale od 699 do 711.
Moracu da ih zovem sutra, nije mi jasno da u Box 4 nemam HD kanale..
Takođe je tako kod mene na BOX 3 Start, dok sam na starom ugovoru sa istim paketom imao HD Arene od 700. Sada ih imam od 300 i od 150 čini mi se, moram da proverim, ali ovde od 300 svakako imaju HD sliku kao kada su bile od 700.
 
Momci kakva je situacija kod vas sa video klubom. Kod mene serije koje su u originalu kristalno ciste izgledaju katastrofa...bukvalno neki 480p ako i toliko
 
Da li je problem sa tonom na Areni1Premium samo kod mene? S vremena na vreme zvuk zuji, ne znam kako bih to nazvao.
 
Na Areni ton kao da su amateri neki, strasno, prebacio sam da gledam utakmicu na RTS
 
Da, zuji, i to ne samo večeras, poodavno je to, bilo prisutno i za finale LE a mislim i pre toga, teški diletantizam.
 
To im je problem sa zvukom kad rade prenos sa stadiona direktno. Kao da pricaju na karaoke mikrofon od kineza :LOL:
 
Mikrofon i nije neki problem ali ono urlanje kod šanse ili gola. Valjda ih ponese atmosfera pa navijaju ljudi 😆
 
Jbt ovaj telekom treba zapaliti. Pokusavam da napravi nalog na iris-u, dodjem do zavrsnog koraka, onaj kod treba da se ukuca, ali nikako mi ne stize na e mail adresu, isprobao sam sam i preko JMBG i preko mobilnog broja i nece e mail da stigne pa to ti je. Rekoh ajde da promenim e mail, ukucam yahoo i stigne kod. Ukucam kod izbaci mi "kreiranje naloga nije moguce trenutno pokusajte kasnije"
Ima li neka caka ovde?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno